Obuolių actas – vaistas nuo visų ligų?

Obuolių actas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-25 09:00
Pastaruoju metu obuolių actas išgyvena tikrą atgimimą, o gandai apie jo gydomąsias savybes pasiekia vis daugiau žmonių. Antai viename forume moterys diskutuoja apie tai, kad gerdamos praskiestą vandeniu obuolių actą netgi atsikratė spuogų.

Žinomas ir naudojamas tiek medicinoje, tiek maisto gamyboje dar prieš 10 000 metų, obuolių actas kartais atrodo tikras stebuklas. „Manau, kad pastaruoju metu apie obuolių actą galime prisiklausyti įvairiausių gandų, ir jie nebūtinai yra tiesa“, – teigia dietologė, knygos „Read It Before You Eat It“ autorė Bonnie Taub-Dix.

Jos nuomone, obuolių actas tikrai nėra medicinos stebuklas, ir netgi vienas populiariausių teiginių, esą obuolių actas prieš valgį gali padėti pažaboti apetitą ir sudeginti riebalus, iš tikrųjų turi menką mokslinį pagrindą (Mayo klinikos duomenimis).

Tačiau kodėl nepaminėjus to fakto, kad mokslininkai atskleidė, jog obuolių actas turi antioksidantų, kurie ne tik lėtina senėjimo procesus, bet ir mažina vėžio riziką?  Štai dar kelios ypatybės, kurias verta žinoti.

  • Obuolių actas padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Ypač, jeigu vartojate daug angliavandenių turinčio maisto, skelbia 2004-aisiais atlikti tyrimai.
  • Obuolių actas apsaugo nuo širdies ligų. Pasirodo, 2010-aisiais metais buvo išsiaiškinta, kad ši priemonė veiksminga mūsų užsikimšusiomis kraujagyslėms. Būtent obuolių actas gali padėti išvengti širdies smūgio, tačiau, žinoma, nereikia, tikėti, jog jis vaistas nuo visų ligų – jeigu kimšite riebų maistą, jums obuolių actas padės menkai...
  • Obuolių actas jums gali padėti numesti svorio, tereikia juo pakeisti įprastus riebius pagardus. Pati B. Taub-Dix pažymi, kad jai labai patinka mėlynojo pelėsinio sūrio salotos ir ji mėgaujais jomis, tačiau sutaupo kalorijų pasirinkusi liesesnį padažą. „Actas ne tik suteikia puikaus skonio, bet ir nurėžia net pusę kalorijų“, – tikina mitybos specialistė.
  • Obuolių actas kovoja su bakterijomis. Teigiama, kad obuolių actas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, tinka gydyti infekcijas, pavyzdžiui, skaudančią gerklę. Išoriškai naudojamas actas, tarkime, valyti tam tikrus paviršius, lenteles, virtuvės stalą ir pan., taip pat apsaugo nuo baisiųjų bakterijų.
  • Obuolių actas mažina vėžio riziką. Jame galima aptikti polifenolių, kurie, kaip teigiama 2006-ųjų metų tyrime, suteikia antioksidantams daugiau galios, o pastarieji kovoja su stresu ir vėžio rizika.

Išvada? Ogi tokia, jog obuolių actas gali būti naudingas daugelyje sričių, tačiau tai nėra magiška ar itin stebuklinga priemonė, padėsianti turėti tobulas kūno linijas. Tai reiškia – subalansuota dieta ir sveikas gyvenimo būdas yra kur kas svarbesnis dalykas. Be to, dietologė prideda, kad bet kuriuo atveju obuolių actas – tai rūgštis, galinti pakenkti dantų emaliui.

Taip pat skaitykite: „Nuostabios obuolių acto savybės“ ir „3 efektyvūs būdai sumažinti celiulitą“

Trumpai tariant, nepersistenkite ir rinkitės tik labai kokybišką, geriausia, ekologišką obuolių actą, kurio rūgštingumas būtų ne per didelis, pavyzdžiui, 5 proc. Ir atidžiai perskaitykite etiketes, kaip naudoti, kokiu santykiu skiesti. Beje, jeigu turite sveikatos problemų, verčiau dėl acto vartojimo pasitarkite su specialistu.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai