O.Zelenska sureagavo į buvusio „Pink Floyd“ nario R.Waterso laišką: „Taikos prašykite ne Ukrainos“

Olena Zelenska ir Rogeris Watersas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Grupės „Pink Floyd“ įkūrėjas Rogeris Watersas savo koncerto metu rugpjūčio pradžioje teisino Rusijos veiksmus ir karo nusikaltėliu vadino ne Vladimirą Putiną, o JAV prezidentą Joe Bideną. O dabar savo poziciją muzikantas išdėstė laiške, kurį skyrė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmonai Olenai. Į laišką sureagavo ir pati O.Zelenska.

Rugsėjo pradžioje britų muzikantas ir buvęs grupės „Pink Floyd“ narys Rogeris Watersas parašė laišką Ukrainos pirmajai poniai Olenai Zelenskai, kuriame prakalbo Rusijos propagandai artimais žodžiais. Laišku pasidalijo savo socialiniuose tinkluose.

Čia muzikantas teigė, esą Vakarų ginklų tiekimas Ukrainos kariuomenei nesutrumpins karo. Tokiu būdu R.Watersas iš dalies išreiškė paramą Kremliaus nusikalstamam režimui ir Vladimirui Putinui.

Tačiau O.Zelenska rado, ką jam atsakyti. Moteris paragino R.Watersą prašyti taikos ne Ukrainos prezidento, o Rusijos.

„Būtent Rusija įsiveržė į Ukrainą, griaudama miestus ir žudydama civilius gyventojus. Ukrainiečiai gina savo žemę ir savo vaikų ateitį. Jei pasiduosime, rytoj mūsų nebeliks.

Jei Rusija pasiduos, karas bus baigtas. Rogeri Watersai, geriau paprašykite taikos Rusijos prezidento. Ne Ukrainos“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė pirmoji ponia.

Primename, kad dabartinė „Pink Floyd“ sudėtis visiškai palaiko Ukrainą kare. Po 28 metų pertraukos legendinė britų roko grupė, siekdama išreikšti palaikymą kenčiančiai Ukrainos tautai, išleido naują singlą „Hey Hey Rise Up“ ir visas už jį gautas pajamas skyrė pagalbai Ukrainoje.

Andriy Khlyvnyukas ir „Pink Floyd“ / Ekrano nuotr.

Tuo metu „Pink Floyd“ įkūrėjas Rogeris Watersas savo kitokią poziciją taip pat išreiškė ir naujausių gastrolių po JAV metu. Vieno koncerto metu jis Jungtinių Valstijų prezidentą Joe Bideną išvadino „karo nusikaltėliu“ ir apkaltino jį „kurstant ugnį“ Rusijos kare prieš Ukrainą.

78 metų rokerio šou stadione metu milžiniškame ekrane už scenos buvo parodytas J.Bideno portretas, o šalia jo sekė žodžiai: „Karo nusikaltėlis – tik prasideda“.

Po šių veiksmų R.Watersas buvo pakviestas dalyvauti CNN laidoje ir duoti interviu žurnalistui Michaelui Smerconishui. Paklaustas apie jo koncertų pradžioje pasirodančius užrašus, Watersas atsakė: „Prezidentas Bidenas? Pirmiausia jis kursto gaisrą Ukrainoje – tai didžiulis nusikaltimas“.

Rogerio Waterso koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tada jis paklausė, kodėl JAV „neskatina“ Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio „derėtis, išvengiant šio siaubingo, siaubingo karo, kuriame žūsta nežinia kiek rusų“.

Per aštrų ir politiškai įtemptą pokalbį CNN laidos vedėjas Michaelas Smerconishas primygtinai tvirtino, kad roko legenda „viską suprato atvirkščiai“, „kaltindamas šalį, kuri buvo užpulta“.

„Na, bet koks karas, kada jis prasidėjo?“ – klausė R.Watersas, remdamasis versija, kurią Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas naudojo savo invazijai pateisinti.

„Galima sakyti, kad jis prasidėjo 2008 m. – šis karas iš esmės yra susijęs su NATO veiksmais ir reakcija, kai NATO veržiasi prie pat Rusijos sienos, ko jie pažadėjo nedaryti, kai M.Gorbačiovas derėjosi dėl SSRS pasitraukimo iš visos Rytų Europos“, – sakė jis.

Rogerio Waterso koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Watersas pasidalijo panašia alternatyvia nuomone, kai Smerconishas užsiminė, kad Kinija „užsiėmusi Taivano apsupimu“, vykdydama karines pratybas.

„Jie neapjuosia Taivano – Taivanas yra Kinijos dalis! – ryžtingai pareiškė politiniais pasisakymais garsėjantis R.Watersas. – Tai absoliučiai pripažįsta visa tarptautinė bendruomenė nuo 1948 m. O jei to nežinote, vadinasi, nepakankamai skaitote. Eikite ir paskaitykite apie tai!“

Skaitykite daugiau