O.Koršunovas – apie stiliaus ir teatro duetą: „Dizaineriai, kurie dirba teatre, turi kur kas gilesnį braižą“

Oskaras Koršunovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-19 11:04
Į Vilniaus rotušėje ketvirtadienį vykusį Agnės Kuzmickaitės naujausios kolekcijos pristatymą rinkosi gausybė žinomų veidų. Tarp jų – ir garsusis Lietuvos režisierius Oskaras Koršunovas, kuris, kaip pats teigė, atėjo palaikyti kolegės.

Pas Agnę Kuzmickaitę režisierius O.Koršunovas atskubėjo tiesiai iš OKT teatro festivalio atidarymo. „Šiemet teatras švenčia dvidešimtąjį sezoną, todėl jame svarbu sudalyvauti tiek pat, kaip ir Agnės kolekcijos pristatyme. Džiaugiuosi, kad spėjau“, – portalui Žmonės.lt komentavo režisierius.

„Man visuomet labai įdomu, ką naujo gali parodyti Agnė. Tačiau šiandien atėjau ne tik pažiūrėti, bet ir palaikyti“, – pridūrė jis.

Saulius Prūsaitis ir Oskaras Koršunovas / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Saulius Prūsaitis ir Oskaras Koršunovas / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

O.Koršunovas prasitarė, kad teatre jam dažnai tenka dirbti su dizainere. Pavasario pradžioje, dar prieš paskelbiant karantiną, viename garsiausių pasaulio teatrų Maskvoje, režisierius statė spektaklį pagal A.Čechovo pjesę „Žuvėdros“. Jis atskleidė, kad spektaklyje vaidinusių aktorių kostiumais rūpinosi būtent A.Kuzmickaitė.

„Agnė daug savo kūrybos palieka teatre. Tiesą sakant, dizaineriai, kurie dirba teatre, turi kur kas gilesnį braižą. Tai ypatingai jaučiasi ne tik scenoje, bet ir ant podiumo“, – teigė vienas garsiausių Lietuvos dramaturgų.

Oskaras Koršunovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Oskaras Koršunovas / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Šiemet, švęsdamas kartu su bendraminčiais įkurto nepriklausomo OKT teatro 20-metį, režisierius pastebėjo, kad po sunkaus pandeminio laikotarpio teatras po truputį atsigauna. „Mes grįžtame. Tačiau negaliu pažadėti, ar ilgam. Manau, kad visa tai parodys laikas“.

Vis dėlto O.Koršunovas pasidžiaugė, kad ne tik scenos žmonės, bet ir kultūros mylėtojai yra išsiilgę teatro. Anot režisieriaus, tai atsispindi ne tik spektaklių bilietų prekyboje, bet ir bendroje kultūros pasaulio atmosferoje.

Naujausi straipsniai