Nyderlanduose sulaikytas Van Gogho ir Franso Halso paveikslų vagyste įtariamas vyras

Franso Halso „Du besijuokiantys berniukai“ ir Vincento van Gogho „Klebonijos sodas Niunene pavasarį“
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-04-06 17:01
Nyderlandų policija antradienį sulaikė 58 metų vyrą, įtariamą pernai pavogus iš šalies muziejų du paveikslus, nutapytus Vincento van Gogho ir Franso Halso.

Vyras buvo sulaikytas savo namuose centriniame Barno mieste dėl įtariamos V.van Gogho „Klebonijos sodas Niunene pavasarį“ (De pastorie in Nuenen) ir F.Halso „Du besijuokiantys berniukai“ (Twee lachende jongens) darbų vagystės, pažymima policijos pranešime.

Tačiau policija dar nerado nė vieno iš paveikslų. Paskaičiuota, kad V.van Gogho kūrinio vertė siekia 6 mln. eurų.

„Keletą mėnesių vadovaujant prokuratūrai buvo vykdomi intensyvūs tyrimai dėl abiejų paveikslų vagystės“, – rašoma Nyderlandų policijos pranešime.

„Galiausiai buvo sulaikytas 58 metų įtariamasis iš Barno. Jis buvo areštuotas šį rytą savo namuose. Vyras įtariamas pavogęs paveikslus“, – priduriama pranešime.

V.van Gogho darbas buvo išneštas iš netoli Amsterdamo esančio muziejaus „Singer Laren“ praėjusių metų kovo 30 dieną, kuomet ši įstaiga buvo uždaryta lankytojams dėl koronaviruso epidemijos.

La Vicaría en Nuenen, 1885 Vincent Van Gogh, holandés (1853-1890), es un pintor post-impresionista holandés. Museo Van...

Posted by Literatura, arte, cultura y algo más on 2021 m. kovo 30 d., antradienis

Vagystė buvo įvykdyta minint šio XIX amžiaus tapytojo 167 gimimo metines.

Praėjus dviem mėnesiams po vagystės olandų meno detektyvas Arthuras Brandas gavo dvi V.van Gogho paveikslo „gyvenimo įrodymo“ nuotraukas kartu su datuotu laikraščio „The New York Times“ pirmuoju puslapiu.

Tuo metu XVII amžiaus olandų meistro F.Halso darbas „Du besijuokiantys berniukai“ buvo pavogtas rugpjūtį įsilaužus į muziejų „Hofje van Mevrouw van Aerden“ Lerdame.

Paveikslas, kuriame pavaizduoti du besijuokiantys berniukai su alaus bokalu, iš to paties muziejaus buvo pavogtas ir 2011 bei 1988 metais. Po pirmosios vagystės paveikslas buvo atgautas praėjus pusmečiui, o po antrosios – praėjus trejiems metams.

Frans Hals, Twee lachende jongens, ca. 1628, Hofje van Aerden, Leerdam

Posted by VrijeAcademie on 2018 m. spalio 20 d., šeštadienis
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai