Nustokite rytais daryti šiuos dalykus: turėsite daugiau energijos ir laiko

Kaip atsikelti anksti ryte? / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-05 09:00
Daug kalbama apie dalykus, kuriuos turėtumėte daryti, norėdami geresnio, žvalesnio, produktyvesnio ryto. Tačiau ar pagalvojame, kas ryte iš mūsų atima energiją ir laiką? Štai dalykai, kuriuos turėtumėte nustoti daryti iš pat ryto.

Ignoruojate žadintuvo signalą

Kad ir kaip malonu stovėti po glostančia vandens srove, ryte stenkitės išsimaudyti kuo greičiau. Taip sutaupysite laiko, nustosite visur vėluoti ir liks laiko puodeliui kavos.

Nenustatykite žadintuvo dar penkioms minutėms. Tai didžiausia klaida, kurią daro tie, kurie nori anksti atsikelti, bet ryte supranta, kad jiems trūksta dar penkių minčių, ir mano, kad jos nepakenks. Žinokite, tos minutės gali virsti visu pusvalandžiu ar valanda. Todėl, kaip sakoma, pabudome, ir kelkimės! Kuo greičiau nustosite save apgaudinėti, kad 5 minutės gali padėti pasijusti geriau ir išsimiegoti, tuo jūsų rytas bus kokybiškesnis ir patirsite mažiau streso, nes mažiau vėluosite arba visai nevėluosite.

Ryte gaminate pusryčius

Tikrai nesakome, kad turite pradėti nevalgyti pusryčių, tai būtų kvaila. Be to, ir dietologai tikina, kad pusryčius valgyti būtina. Tačiau pripažinkite, kad pusryčių gaminimas ryte užima gan daug laiko. Protingiausia būtų viską, ką tik įmanoma, pasiruošti iš vakaro. Pavyzdžiui, jei pusryčiams valgote lietinius, tešlą pasiruošti, nusilupti svogūnus galite iš vakaro, jei mėgstate košes, tarkim, grikių, užteks pamirkyti per naktį vandenyje ir ryte galėsite šiek tiek pašildę valgyti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Pusryčius ruoškite iš vakaro

Prausiatės po dušu ilgiau nei 15 min.

Šiltas dušas ryte – tikras malonumas: ir pažadina, ir padeda išjudinti sustingusį kūną. Deja, jei stovite duše 15 min., leidžiate sau didelę prabangą. Kad ir kaip malonu stovėti po glostančia vandens srove, ryte stenkitės išsimaudyti kuo greičiau. Taip sutaupysite laiko, nustosite visur vėluoti ir liks laiko puodeliui kavos. Pamatysite, kad tai veikia.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Elektroninį paštą tikrinate dar gulėdami lovoje

Daugelis mano, kad tikrinti elektroninį paštą dar gulint lovoje nėra nieko blogo, o vos pramerkus akis iškart skubėti sužinoti, kas įvyko per naktį ir tikrinti visus socialinius tinklus ir naujienų portalus. Tačiau taip gali atrodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Iš tikrųjų jūs sugaištate labai daug laiko ir net nesuprantate, kaip galėjote pavėluoti, jei nubudote laiku. Tačiau nepagalvojote, kad net 15 minučių naršėte internete. Atsikratykite šio rytinio įpročio ir pamatysite, kaip sumažės streso.

Savo garderobą derinate tik ryte

Tikrai nesakome, kad į darbą turite eiti apsirengę bet kaip. Tačiau pagalvokite, ar ryte svarstyti, kokia palaidinė dera prie mėlyno sijono, nėra tikras laiko švaistymas. O jei pasirodys, kad jūsų mėgstama palaidinė neišskalbta, gali kilti tikra katastrofa. Taupydami ryto laiką, kuris yra labai brangus, ir nervus, savo kitos dienos aprangą turėtumėte susiruošti iš vakaro: suderinti viršutinę ir apatinę dalis, spalvas, parinkti papuošalus, apavą. Viską susiruošę galėsite ramiai eiti miegoti, o ryte vienu galvos skausmu bus mažiau. Tai išmintinga ir pamatysite, kaip atsipirks.

Iš ryto lakuojate nagus

Vos tik pabudote ir pažvelgėte į savo nagus, o jie – tikra katastrofa! Skubate valyti aptrupėjusį nagų laką, greitai tepate kito, purtote rankas, kad greičiau išdžiūtų.

Tada sumanote, kad reikia paskubėti ir viena ranka bandote įsisprausti į kelnes. Kuo viskas baigiasi? Sugadintu manikiūru, nuotaika ir tikriausiai vadovo riksmais, nes jūs vėluojate į darbą. Pasistenkite, kad ryte būtų kuo mažiau streso, tad nagus susitvarkykite iš vakaro, kad ir kokia pavargusi būsite. O geriausia – reguliariai lankykitės pas savo manikiūrininkę ir tokių problemų nebus.

Nepasiklojate lovos

Lovos paklojimas iš pat ryto – tikrai geras įprotis, tačiau daugelis iššoka iš jos ir nuskuba daryti kitų darbų. Jei tik nueisite nuo lovos, aišku, kad atsiras dalykų, kuriuos padaryti yra kur kas svarbiau. Taigi, atsikėlę pirmiausia pasiklokite lovą. Psichologai tikina, kad geri įpročiai iš pat ryto, net toks paprastas, kaip lovos pasiklojimas, ugdo discipliną ir gerina visos dienos produktyvumą. Beje, vos tik pasiklosite lovą, pajusite, kad jau iš pat ryto padarėte gerą darbą. O nuo gerų darbų ir reikia pradėti dieną!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt