Nuskendo vienas iš „Ledinio vandens kibiro iššūkio“ iniciatorių Corey Griffinas

Corey Griffinas / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-20 21:15
Žiauri gyvenimo ironija – filantropas Corey Griffinas (27 m.), kuris buvo vienas iš akcijos „Ice Bucket Challenge“ iniciatorių ir populiarintojų, nuskendo plaukiodamas prie Nantucketo krantų, Masačiusetso valstijoje (JAV), praneša Independent.co.uk.

Rugpjūčio 16-ąją, šeštadienį, 27-erių C.Griffinas nėrė į vandenį nuo prieplaukos, kuri itin populiari tarp vietinių, paniro po vandeniu ir nebeišniro.

Kokiomis aplinkybėmis vyras nuskendo, vyksta tyrimas.

C.Griffinas „Ice Bucket Challenge“ akciją pavertė interneto sensacija, kuomet jo draugui Pete'ui Fratesui buvo diagnozuota šoninė amiotrofinė sklerozė (ALS).

C.Griffinas, šaltinių duomenimis, kilniam tikslui jau buvo surinkęs 100 tūkst. JAV dolerių. Jo sugalvotas iššūkis tapo viena labiausiai aptarinėjamų temų internete.

Kaip „Boston Globe“ pasakojo C.Griffino tėvas, jis buvo laimingiausias žmogus žemėje. „Jis man skambino nelaimės išvakarėse ir sakė, kad yra devintame danguje“, – sakė jis.

„Padėti kitiems Griffui nebuvo naujiena, – savo „Facebook“ paskyroje rašė jo draugas Pete'as Fratesas. – 2012-aisiais, praėjus vos keliems mėnesiams po mano diagnozės, jis surengė man skirtą labdaringą renginį. Pastarosiosmis savaitėmis jis labai daug dirbo dėl ALS. Mes susirašinėjome kiekvieną dieną, planavome, kokiais būdais galėtume surinkti dar daugiau pinigų ir kokius renginius galėtume suorganizuoti.“

„Ice Bucket Challenge“ akcijos taisyklės yra tokios:

Per 24 valandas, kai tau yra metamas šis iššūkis, privalai nusifilmuoti ir paviešinti, kaip tau ant galvos yra pilamas ledinis vanduo arba ledukų pilnas kibiras. Tada iššūkį įvykdęs žmogus meta iššūkį kitiems trims žmonėms.

Tiesa, šios akcijos taisyklės nėra visiškai išbaigtos ir nėra bendro sutarimo, kada ir kiek pinigų aukoti. Štai pirmuoju variantu iššūkį priėmęs žmogus organizacijai paaukoja 10 JAV dolerių, o iššūkio neįvykdęs aukoja 100 JAV dolerių. O kitu atveju 100 JAV dolerių aukoja tik tas, kuris atsisako iššūkio, o jį įvykdęs žmogus neaukoja nieko – šis variantas sulaukė kritikos, mat tokiu atveju ledinės maudynės tampa ne kilniu poelgiu, o išsisukimu nuo aukos. Vis tik garsenybės, norėdamos išvengti kritikos, noriai priima tiek iššūkį, tiek aukoja pinigus, o kai kurios – net ir gerokai daugiau nei 100 JAV dolerių.

Ši akcija labai sparčiai išplito tarp garsenybių – jos masiškai viešina vaizdelius, kaip išsimaudo lediniame vandenyje, ir iššūkį meta kitiems garsiems žmonėms.

Šį iššūkį jau priėmė tokios pramogų pasaulio žvaigždės kaip Jennifer Lopez, Oprah Winfrey, Selena Gomez, Demi Lovato, Justinas Bieberis, Gwen Stefani, Taylor Swift, Hilary Duff ir kt.

Lietuvoje ledinio vandens kibiro iššūkis taip pat plinta kaip virusas, tik ne visi jo dalyviai prisimena tikrąjį akcijos tikslą ir apsiliejimą vandeniu paverčia tiesiog pramoga.

Žmonės.lt montažas
Žmonės.lt montažas

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.

Reklama

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama