Nusideginote? Kokios naminės priemonės pagelbėtų?

Tvarstoma ranka / Fotolia nuotr.
Tvarstoma ranka / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-04-15 13:05
AA

Tik vienas netikslus judesys ir, žiūrėk, kūną persmelkia nusideginimo skausmas. Sutikite, juk virtuvėje itin lengva nusiplikyti virduliu ar puodu, ar ne? Kokių naminių priemonių skubiai imtis, kad pasekmės nebūtų tokios skaudžios?

Nedidelius nudegimus (karštas puodas, lygintuvas, vanduo, riebalai, garai ir kt.) galima išgydyti natūraliomis priemonėmis, kurių tikrai nesunkiai rastume kiekvienuose namuose. Priemonė nuo nudegimo turi pasižymėti antibakterinėmis, raminamosiomis ir žaizdą gydančiomis ypatybėmis. Tokiomis savybėmis gali pasigirti juodoji arbata, medus, pienas, levandų aliejus, grietinė ir netgi vėsus vanduo. Jei po nudegimo traumos oda pasirūpinsite iš karto, užkirsite kelią rimtoms komplikacijoms, randų susidarymui arba neleisite papulti infekcijai.

Grietinė

Grietinė – viena populiariausių naminių priemonių, padedančių lengvai nusideginus. Riebus pieno produktas nuramina ir maitina odą. Kad grietinė veiktų kaip gydomoji priemonė, užtepkite jos ant žaizdos storu sluoksniu, luktelėkite apie 15 minučių ir paskui atsargiai nuvalykite. Na, o jei nutiko taip, kad šio produkto neturite šaldytuve, tuomet grietinę puikiai gali pakeisti jogurtas.

Medus

Tai jau laiko patikrinta liaudiška priemonė, garsėjanti išties labai ilgai ilgu savo naudingųjų savybių sąrašu. Vienas iš medaus privalumų – nedidelių odos nudegimų gydymas. Jis yra natūralus antiseptikas ir padeda žaizdoms greitai užgyti. Kelis lašelius skysto medaus užlašinkite ant nudegusio odos lopinėlio ir aptvarstykite žaizdą arba uždėkite marlės gabalėlį. Beje, jei pasirinksite pastarąjį variantą, būtinai keiskite tvarstį kelissyk per dieną ir keisdamos nepamirškite ant pažeistos odos užlašinti naujos saldžių vaistų dozės.

Pienas

Pienas ramina sudirgusią odą ir malšina skausmą tik nusideginus. Tinkamiausia gydyti pieno kompresu: marlės ar tvarsčio gabalėlį suvilgykite pienu ir dėkite ant nudegusios odos. Jei turite galimybę, keletą kartų per dieną praplaukite žaizdą pienu. Kompresą laikykite ne trumpiau nei 15 minučių.

Vanduo

Paprastas vėsus vanduo irgi yra viena iš naminių priemonių, gydančių nedidelius nudegimus. Vanduo malšina odos paraudimą ir deginimą, neleidžia susidaryti pūslėms. Nudegimo vietą pakiškite po tekančia vėsaus vandens srove. Tačiau šis būdas tinka tik tuo atveju, jei jūsų namuose vanduo valomas specialiais vandens filtrais.  Jei nepaisysite šio įspėjimo, nenustebkite, kad nuo paprasto nefiltruoto vandens į žaizdą įsimetė infekcija. Pasak medikų, pažeistą vietą po tekančiu vėsiu vandeniu laikykite ne mažiau kaip 10 minučių.

Levandų aliejus

Šių gėlių aliejus pašalina skausmą nusideginus ir apsaugo nuo randų susidarymo. Levandų aliejumi tepkite pažeistą vietą ir palaikykite 15 minučių. Šią priemonę naudokite tiek, kiek reikia, bet prieš kiekvieną naują patepimą odą švelniai nuplaukite.

Juodoji arbata

Šioje arbatoje yra tanino rūgšties, kuri neleidžia žaizdai supūliuoti. Gydymui galite naudoti ir juodosios arbatos pakelius. Jei rinksitės šį būdą, tuomet pakiškite pakelį po vandens srove, praplaukite jį drungnu vandeniu, paskui praplėškite ir dėkite arbatžolių tiesiai ant nudegusios odos. Kartokite procedūrą tiek, kiek reikia.

Actas

Jis gerai valo, dezinfekuoja ir minkština odą po nudegimo traumos. Ketvirtadalį stiklinės acto atskieskite dviem stiklinėmis vandens. Gautu tirpalu praplaukite nudegintą odą, tačiau paskui nesumanykite praplauti žaizdą vandeniu.

DĖMESIO! Ko negalima daryti nusideginus:

  1. tepti nudegintos vietos riebalais arba mastui skirtu aliejumi,
  2. dėti prie žaizdos ledą, nes odos audiniai gali nušalti,
  3. pilti ant nudegintos vietos spirito, jodo ar brilianto žalumos (zelionkės),
  4. pradurti pūsleles, kurios pilnos kraujo ar skysčių.