Nuotraukos skandalas: „Instagram“ persistengė – pašalino per menstruacijas kraujuojančios merginos atvaizdą

Per menstruacijas kraujuojanti mergina / Rupi Kaur nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-02 21:14
Viso pasaulio feministes praėjusią savaitę papiktino „Instagram“ sprendimas pašalinti meninę nuotrauką, kurioje įamžinta per menstruacijas kraujuojanti mergina.

Toronte gyvenanti fotografė Rupi Kaur praėjusią savaitę į „Instagram“ įkėlė savo pačios nuotrauką, kurioje ji įamžinta gulinti lovoje su pižama, veidu nusisukusi į sieną. Tokių nuotraukų „Instagram“ – begalė, tačiau būtent šią nuspręsta pašalinti, mat merginos kelnės ir paklodė buvo suteptos menstruacijų krauju.

Ši nuotrauka – dalis Rupi Kaur nuotraukų projekto, kuriame ji vaizduoja savo ir savo sesers menstruacijų ciklą.

Kai kuriems patogiau matyti moters seksualizavimą, smurtą ir jos degradaciją, nei šitai. Mes kraujuojame, o jie tai mato kaip purvą

„Senosiose civilizacijose šis kraujas buvo laikomas šventu. Kai kuriose dar taip tebemanoma. Bet dauguma žmonių atmeta šį natūralų procesą. Kai kuriems patogiau matyti moters seksualizavimą, smurtą ir jos degradaciją, nei šitai. Mes kraujuojame, o jie tai mato kaip purvą. Dėmesio siekimą. Ligą. Naštą. Tarsi tai būtų mažiau natūralu nei kvėpavimas. Tarsi šis procesas nebūtų meilė, gimdymas, gyvenimas, pasiaukojimas ir įspūdingai gražu“, – apie savo nuotraukų projektą „Tumblr“ rašė Rupi Kaur.

Tačiau panorusi šiomis nuotraukomis pasidalinti savo „Instagram“ tinkle, Rupi Kaur susidūrė su jai nesuprantama cenzūros politika. Nors minėtoje nuotraukoje nėra jokios nuogybės ar ko nors nešvankaus, nėra jokio pažeminimo ar įžeidimo ir šią savo pačios nuotrauką ji viešino savo noru, tačiau „Instagram“ nusprendė ją užblokuoti. Rupi Kaur bandė šią nuotrauką įkelti dar kartą, bet ji ir vėl buvo užblokuota.

 

A photo posted by Rupi Kaur (@rupikaur_) on

„Ačiū, „Instagram“, už tokį atsakymą, kokį mano darbas kaip tik ir kritikuoja. Jūs ištrynėte nuotrauką merginos, kuri yra apsirengusi ir kraujuoja, grįsdami tai tuo, neva ji pažeidžia bendruomenės taisykles, kai tos pačios taisyklės sako, jog čia nėra nieko nepriimtino. Mergina yra visiškai apsirengusi. Nuotrauka yra mano. Ji neįžeidžia jokios žmonių grupės. Tai nėra brukalas. Ir kadangi ši nuotrauka nepažeidžia jokių taisyklių, kelsiu ją dar kartą. Neatsiprašinėsiu už tai, kad nešeriu moterų neapkentėjų bendruomenės, kuriai normalu būtų matyti mane su vienais apatiniais, bet nenormalu su maža kraujo dėmele. Kai jūsų puslapiai grūste prigrūsti nesuskaičiuojamos daugybės nuotraukų/anketų, kur moterys (neretai dar ir nepilnametės) yra laikomos daiktu, seksualizuojamos ir su jomis elgiamasi ne kaip su žmonėmis“, – tokią moralizuojančią žinutę Rupi Kaur paliko prie nuotraukos, kurią dar kartą bandė publikuoti.

Normalu būtų matyti mane su vienais apatiniais, bet nenormalu su maža kraujo dėmele

Tuo pačiu menininkė paragino kitas moteris dalintis šia nuotrauka socialiniuose tinkluose ir taip kovoti prieš nepagrįstą „Instagram“ politiką, kad jiems tektų masiškai blokuoti tą pačią nuotrauką vėl ir vėl.

Netrukus „Instagram“ leido publikuoti šią nuotrauką ir prisipažino padarę klaidą.

„Kai mūsų komanda gauna pranešimus iš kitų „Instagram“ bendruomenės narių, retkarčiais yra padaroma klaidų. Šiuo atveju mes suklydome pašalindami nuotrauką ir pasistengėme ištaisyti klaidą kaip įmanoma greičiau. Apgailestaujame dėl šios klaidos“, – tokį pranešimą apie šią situaciją gavo „The Huffington Post Canada“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai