Nuotoliniu būdu egzaminams ruošusis „Lietuvos balso“ finalistė Miglė Jacynaitė: „Bijau ir jaučiu stresą“

Miglė Jacynaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-26 12:31
Neseniai praūžęs muzikinis projektas „Lietuvos balsas“ daugeliui dalyvių tapo svarbiu išbandymu. Ne išimtis ir projekto finalistė Miglė Jacynaitė, kuriai kovojant dėl nugalėtojos titulo teko dar vienas iššūkis – pasiruošimas dvyliktos klasės egzaminams nuotoliniu būdu.

Iš Radviliškio kilusi Miglė Jacynaitė pasakoja, kad jos muzikinis kelias prasidėjo dar vaikystėje ir nors „Lietuvos Balsas“ buvo vienas svarbiausių gyvenimo konkursų, merginai ant scenos varžytis teko ne kartą. Miglė prasitaria, kad savo gimtame mieste net du kartus tapo „Radviliškio balso“ nugalėtoja.

Po „Lietuvos balso“ praėjus daugiau nei savaitei, Miglės emocijos kiek nuslūgo – dabar ji atvirauja savo finaliniu pasirodymu nebuvusi iki galo patenkinta.

Miglė Jacynaitė/LNK nuotr.
Miglė Jacynaitė/LNK nuotr.

„Šiuo metu esu emociškai stabilesnė, tačiau kelias dienas po projekto buvau giliuose apmąstymuose. Vis galvojau apie savo pasirodymą. Prisipažinsiu, nebuvau juo labai patenkinta, bet savo misiją įvykdžiau – išlikau savimi. Projektas man suteikė daugiau pasitikėjimo, supratau, kad noriu būti scenoje, kurti ir skleisti savo muziką kitiems“, – pasakoja atlikėja.

Vykstant intensyviam pasiruošimui ir repeticijoms, Miglė praleido ne vieną pamoką. „Lietuvos balsui“ pasibaigus abiturientei teko perisorientuoti ir susikoncentruoti į egzaminų ruošimąsi, kuris šiemet vyksta nuotoliniu būdu.

Miglė Jacynaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Miglė Jacynaitė/Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak jaunosios atlikėjos, susiklosčiusi situacija ir nuotolinis mokymasis tapo iššūkiu ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. „Pati pradžia buvo itin sudėtinga, nes nei mes, nei mokytojai nebuvome tam pasiruošę. Visi buvome išsigandę, galvojome, kad prastai išlaikysime egzaminus. Tuo metu jaučiausi bejėgė. Sunku buvo mokytis tam tikrų dalykų per kompiuterį, kai praktiškai tai tampa savarankišku mokymusi. Dirbti per kompiuterį su mokytoju yra visai kas kita nei dirbti mokyklos suole".

Žinoma, mergina įžvelgia ir nuotolinio mokymosi pliusų. Anot jos, tai – puiki „repeticija“ prieš stojant į universitetus ar kolegijas, kuomet kompiuteris ir savarankiškas darbas yra neatsiejama studijų dalis.

Pasirinktus matematikos, anglų bei lietuvių kalbos egzaminus Miglė laikys mokykloje, kurioje bus užtikrinti visi saugos reikalavimai, o patys mokiniai viso proceso metu turės dėvėti kaukes. 

Miglė Jacynaitė/LNK nuotr.
Miglė Jacynaitė/LNK nuotr.

Nors pradžioje kankinęs pasimetimas kiek prasisklaidė, jaunoji atlikėja dėl egzaminų nerimauja iki šiol. „Tikrai jaučiuosi įsitempusi, labai bijau ir jaučiu stresą. Egzaminai nukelti ir vyks birželio-liepos mėnesiais. Taip pat šiek tiek pikta ir liūdna, kad mums, abiturientams, nepasisekė ir paskutinius mėnesius mokykloje praleidžiame dirbdami iš namų. Tačiau negaliu ant nieko pykti, yra kaip yra", – atvirauja dvyliktokė.

Miglė apsisprendusi – po mokyklos baigimo nesiskirs su muzika ir toliau sieks karjeros scenoje. Mergina žada mokytis dainavimo Lietuvoje.

Naujausi straipsniai