Nuotakų mados savaitė Barselonoje: įspūdžiai ir tendencijos

Nuotakų mados savaitė Barselonoje / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Praeitą savaitę Barselonoje vyko 27-oji nuotakų mados savaitė, kurios metu ant podiumo 2018 m. pavasario–vasaros sukneles pristatė 25 pasaulinio garso dizaineriai. Įspūdingo dydžio parodoje sukneles, aksesuarus, avalynę, vyriškus kostiumus, progines sukneles pristatė dalyviai iš 97 šalių. Savo įspūdžiais po aplankytos parodos dalijasi šiemet Baltijos šalyse pirmąkart vykusio „Loreal Baltic Bridal fashion show“ organizatorės Simona Krasauskienė ir Armina Staniulienė.

Tokių renginių Lietuvoje nebūna

Tokio tipo renginių kaip nuotakų mados savaitė Barselonoje Lietuvoje nevyksta – pas mus rengiamos kompleksinės parodos vestuvėms ir atskiri dizainerių šou. Barselonos podiumo šou vyko keturias dienas, dizaineriai pristatė įvairiausias kolekcijas – nuotakų sukneles, jaunikių kostiumus, progines sukneles. Paroda buvo skirta ne būsimiems jaunavedžiams, o vestuvių verslo industrijai.

Nuotakų mados savaitė Barselonoje / Asmeninio archyvo nuotr.

„Barselonos nuotakų mados savaitės renginys tituluojamas vienu iš didžiausių tokio tipo renginių. Kasmet renginį aplanko daug pasaulinės žiniasklaidos, blogerių, mados gerbėjų ir vadinamųjų mados pirkėjų. Šiemet renginyje buvo 18 900 lankytojų ir 670 žurnalistų. Įdomu žiūrėti dizainerių podiumo šou, tačiau labiausiai akį traukė žiūrovų elgsena – daugelis renginį stebėjo pro skaitmeninius įrenginių ekranus, tiesiogiai transliavo savo blog‘o ar portalo sekėjams feisbuke, dėjo nuotraukas ir vaizdo įrašus į instagramą. Įdomu buvo stebėti moterišką duetą – vyriausioji žurnalo redaktorė ir jos asistentė-redaktorė fotografuoja ir komentuoja instagrame, o asistentė redaguoja įdėtą nuotrauką pridėdama grotažymes. Apskritai pastebėjome labai daug vyresnio amžiaus žmonių ir tai džiugino“, – įspūdžiais dalijasi S. Krasauskienė.

„Stebėdamos kolekcijas žavėjomės pristatymais – jie buvo išgryninti nuo modelių tipo pasirinkimo iki muzikos, tačiau nepamirštant ir pasirodymo vinies. Vieni rinkosi gyvą smuiko melodiją, kitiems dainavo reperis, treti kolekciją pristatė muzikantui grojant rojaliu. Labiausiai įsiminė šou, kur pats dizaineris dainuoja, šokėjai keičia scenografiją ir tik tada pasirodo modeliai. Sužavėjo scenografiniai sprendimai – kaip vienas podiumas virsta visai kitu per kiekvieną pasirodymą keičiant apšvietimą, dekoracijas, ant podiumo dėliojant veidrodžius ir pan.“, – pasakoja A. Staniulienė.

Armina ir Simona / Asmeninio archyvo nuotr.

Nuotakos suknelės tendencijos 2018-iesiems

Medžiagų įvairovė

Vestuvinėms suknelėms pasirenkamas ne tik šilkas ar kiti natūralūs audiniai, bet ir nėriniai, faktūrinės, standžios ir formą laikančios medžiagos, organza, tiulis ir t. t.

Siluetų įvairovė

Madingos išlieka klasikinio silueto ir korsetinės suknelės. Taip pat princesiškos pūstos ir netradicinių siluetų ar „crop top“ stiliaus.

Boho stilius

Šis stilius vyraus vestuvinių suknelių madoje: pradedant boho detalėmis ir baigiant visu nuotakos boho.

Rankovės

Tai nauja ir bene ryškiausia ateinančio sezono tendencija. Ilgos, trumpos, pūstos, su raukiniais, dekoruotos gėlėmis, primenančios įvairius stilius, nėriniuotos, pailgintos...

Plunksnos

Plunksnas – subtiliai pateiktas – matysime suknelėse, aksesuaruose bei papuošaluose.

Kaspinai

Skirtingo dydžio kaspinais dekoruojamos nuotakos suknelės įvairiose vietose: pečių linijoje, nugaroje, priekyje ir t. t.

Skeltukai

Nesvarbu, romantiškos, lengvai plazdenančios šilkinės ar griežto silueto klasikinės, ar daugybės sluoksnių tiulio suknios – 2018 m. sezoną jos visos bus su skeltukais priekyje, nugaroje ar šonuose.

Sluoksniavimas

Nuotakos suknelės turi kelis sluoksnius – suknelė, ant jos perregimas megztukas arba tunika, galiausiai – šilkinis lietpaltis.

Kelnių kostiumai

Jau kelerius metus ši tendencija bando užkariauti nuotakų širdis, o 2018 m. kelnių kostiumai taps dažnesniu nuotakų pasirinkimu.

Apsiaustai, skraistės, pelerinos

2018 m. neatsiejama nuotakos stiliaus detalė – apsiaustai, skraistės bei pelerinos. Jų gali būti įvairių – iš nėrinių, megztų, plazdančio šilko, standžios medžiagos ar net vilnonių.

Įkirpimai ir įsiuvai

Tai seksualumo nuotakos stiliui teikianti tendencija. Šis seksualumas labai subtilus – įkirpimai ir perregimi įsiuvai suteikia šiek tiek paslapties.

Begalė tiulio sluoksnių

Tiulis vis dar karaliaus, jo gausa augs, sluoksnių daugės. Jokių pasijonių ir lankų, tik begalė tiulio sluoksnių.

Transformuojamos suknelės

Patogu, praktiška ir madinga! Suknelė, kuri transformuojasi iš ilgos į trumpą, iš baltos į spalvotą, iš pūstos į miniatiūrinę, bus stilingos nuotakos pasirinkimas.

Natūralus nuotakos grožis

Nuostabi tendencija – natūralumas. Lengvai krintantys palaidi plaukai, lengvas makiažas, natūralios lūpos – atsisveikinsime su bet kokiu dirbtinumu.

Blizgučiai

Kitą sezoną blizgės viskas – suknelių medžiagos, nėriniai, papuošimai, aksesuarai, galvos papuošalai, bateliai, nuometai. 2018 m. nuotakos, pasiruoškite žvilgėti!

Nuotakų mados savaitė Barselonoje (16 nuotr.)
+10
Skaitykite daugiau