Nuostabioje pasakoje „Triušis Edvardas“ – ir Valentinas Novopolskij

Valentinas Novopolskij filme „Nesamasis laikas“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-14 10:32
2019 m. balandžio 14 d., sekmadienį, 12 ir 16 val. Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT) Didžiojoje scenoje vyksta nuostabi premjera – maskvietės Julianos Laikovos režisuotas spektaklis „Triušis Edvardas“ pagal amerikiečių rašytojos Kate DiCamillo pasaką „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“.

Spektaklyje vaidina įvairių kartų aktoriai: Valentinas Novopolskij, Anžela Bizunovič, Dmitrijus Denisiuk, Jelena Bogdanovič, Jurijus Ščiuckij, Tatjana Genzel, Liuda Gnatenko, Larisa Popova, Artur Svorobovič, Jekaterina Makarova, Jelena Juščenko, Nikolaj Antonov, Michailas Makarovas, Jelena Orlova, Maksimas Tuchvatulinas, taip pat jaunosios aktorės Jesenija Kirejeva ir Valerija Sosunova.

Spektaklį vaikams nuo 5 metų ir visai šeimai teatras rodo rusų kalba su lietuviškais titrais.

Juliana Laikova – dramos teatro režisierė, dailininkė scenografė, režisūros fakulteto GITIS‘e absolventė, studijavusi pas B. Kamenkovičių ir D. Krymovą. Šiuo metu ji yra šio fakulteto aspirantė.

Pasak režisierės, ji siekusi sukurti meniškai išraiškingą spektaklį labai rimta ir gilia tema. „Tai puiki pasaka. Pirmiausia, joje yra svarbi tema – meilė. Ši pasaka labai jaudinanti, trapi ir gyva. Joje kalbama apie tai, kas jaudina suaugusį žmogų, pavyzdžiui, triušis netenka artimųjų arba miršta maža mergaitė, kurią jis spėjo pamilti, – tai rimti dalykai, bet puiku, kad knygos autorė apie tai kalba su vaikais. Mes, beje, irgi stengiamės jautriai, meniškai apie tai kalbėti. Yra svarbių dalykų, kuriuos ir vaikas turi suprasti, apie kuriuos su juo reikia kalbėti nuoširdžiai, vaizdinga teatro kalba“, – sako J. Laikova.

Rašytojos Kate DiCamillo knygą „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ autoritetingas JAV žurnalas „School Library Journal“ įtraukė į šimtą geriausių visų laikų knygų vaikams sąrašą. Rašytoja mano, kad ne viskas vaikystės pasaulyje yra lengva ir džiaugsminga, todėl ir apie laimę, ir apie nelaimę suaugę žmonės su vaikais turi kalbėtis paprastai ir sąžiningai.

Spektaklyje „Triušis Edvardas“ žiūrovai susipažins su porcelianiniu triušiu, išmokusiu paguosti, išklausyti ir mylėti savo nepaprastos kelionės metu sutiktus artimus žmones. Geriausio pasaulyje lėlių meistro sukurtas gražuolis Triušis Edvardas ilgą laiką mylėjo tik pats save ir visai nesirūpino jį prižiūrinčios ir globojančios mergaitės Abilenos jausmais. Lemtingo atsitikimo metu Edvardas yra atskiriamas nuo jį mylinčios mergaitės ir netikėtai leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę. Jos metu triušis išmoksta mylėti ir ilgėtis, pakeičia daugelio žmonių gyvenimus ir supranta, kad „visada turi ko nors laukti ir tikėtis. Turi gyventi viltimi. Tau turi rūpėti, kas tave pamils, ką tu vėl pamilsi“.

Naujausi straipsniai