Nuomonės formuotoja D.Tiriūtė – apie nuolatinę kovą su viršsvoriu: „Man pasisekė, kad esu gyva“

Dovilė Tiriūtė ir Kristina Rimienė / TV3 ir asmeninio albumo nuotr.
Dovilė Tiriūtė ir Kristina Rimienė / TV3 ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-08 12:03
AA

Gyvenimas socialiniuose tinkluose dažnai neatspindi realybės – atrodo, kad tą žinome visi, tačiau neretai ir vėl pasiduodame iliuzijai, patikime demonstruojamais blizgučiais ir lengvais it pūkas aplinkinių gyvenimais. Tačiau socialiniai tinklai turi ir kitą, kur kas šviesesnę pusę – jų dėka galime skleisti itin svarbias žinutes. Būtent tą daro laidos „Pasaulis pagal moteris“ viešnia – nuomonės formuotoja ir vizažistė Dovilė Tiriūtė, geriau žinoma Face Poetry pseudonimu.

Dovilė – atvira ir drąsi mergina, nesibaiminanti kalbėti tokiomis temomis, kurios didžiajai daliai visuomenės vis dar yra tabu. Mergina neslepia, kad ilgai gyveno užsisklendusi savyje – valgymo sutrikimų ir svorio temos jai ilgą laiką buvo be galo skaudžios. Tačiau prieš kelerius metus ji nusprendė pradėti gyventi kitaip, o šiame kelyje savo istorija ir mintimis Dovilė dalinosi ir su aplinkiniais.

Savo patirtį Dovilė atskleidė ir laidoje „Pasaulis pagal moteris“. Mergina pasakojo, kokią reikšmę jos gyvenime turėjo mokykla ir su kokiais sunkumais ten teko susidurti vien dėl to, kad buvo kiek kitokia nei kitos mergaitės.

Dovilė Tiriūtė ir Kristina Rimienė / TV3 nuotr.

Ilga kova

„Mokykloje pirmą kartą išgirdau, kad esu stora – iki tol to girdėjusi nebuvau. Tada pirmą kartą gimė mintis, kad su manimi kažkas yra ne taip“, – atviravo Dovilė.

Mokykloje patirtos patyčios paliko skaudžią žymę Dovilės gyvenime, tačiau kreiptis pagalbos dėl valgymo sutrikimų, ji nusprendė tik prieš kelerius metus, po kelionės į Balį. Mergina pripažino, kad svorio periodiškai atsikratyti stengėsi nuo septynerių metų – tą daryti bandė ir Balyje. Tačiau kaip ir anksčiau, taip ir tuomet atsikratyti kilogramai vis sugrįždavo.

Dovilė laidoje pasakojo apie protarpinį badavimą, kuris vienąkart truko net 5 dienas, kaip vadovavosi intuityvaus valgymo idėja ir kuo visa tai baigėsi.

„Labai greitai, gal per pusmetį, priaugau apie 40 kilogramų. Žmogui, kurio gyvenimo misija visuomet buvo būti plona gazele, tai buvo baisiausias košmaras. Tada supratau, kad reikia kreiptis pagalbos“, – pasakojo Dovilė.

Dovilė Tiriūtė
Dovilė Tiriūtė / Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau galiausiai merginai pabodo gyvenimas, kuris nuolat sukdavosi apie drabužių dydžius, dietas ir maistą. Taip ji nusprendė tame padėti tašką.

„Kai nevalgai, visą laiką galvoji apie maistą – jį sapnuoji, apie jį žiūri laidas. Tampi tarsi apsėsta. O juk gyvenime tikrai yra kažkas įdomiau, nei galvoti apie tai, kaip numesti svorio. Aš pagaliau noriu gyventi kaip normalus žmogus, todėl prieš metus paskambinau į Valgymo sutrikimų skyrių ir užsirašiau konsultacijai“, – pasakojo laidos viešnia.

Naujas etapas

Tuo, kad mergina kenčia nuo valgymo sutrikimo, nenorėjo tikėti net jos tėvai. Vis dėlto galiausiai Dovilės mama priėmė skaudžią tiesą, o tėtis, kuris, kaip pasakojo mergina, paliko savo indėlį jos nesėkmėse, iki šiol atsisako tą pripažinti.

Tačiau po apsilankymo pas specialistus, prasidėjo kitas Dovilės gyvenimo etapas. Šiandien ji drąsina kitas moteris ir garsiai sako – nesate vienos!

Dovilė atskleidė, kad socialiniuose tinkluose kalbėti apie sunkumus ji ėmė dėl vienatvės – juk daugeliui atrodo, kad atvirauti apie tokius dalykus iki šiol yra gėdinga. Tačiau šiandien mergina įkvepia daugybę žmonių ir drąsina juos kreiptis pagalbos. Juk valgymo sutrikimai gali atvesti net iki mirties.

„Man labai pasisekė, kad esu gyva. Gražiausios mano nuotraukos – dabar, kai sveriu daugiausiai savo gyvenime. Esu laiminga ir nieko nesigailiu – matyt, reikėjo tų patirčių, kurios mane atvedė iki ten, kur esu dabar. Ir visai nesvarbu, kiek sveriu“, – užtikrintai sakė Dovilė.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba