Nuolat vaikomės kitų tobulybės – gal laikas sustoti?

Liūdna moteris
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Gyvename visuomet skubančioje, lekiančioje, aukštumų siekiančioje, visus stebinčioje visuomenėje. Kas dieną pro akis praskrieja keli šimtai tobulų nuotraukų, kelionių vaizdų, nuostabių žmonas garbinančių vyrų, fantastiškų gražuolių, nuostabiausių namų interjerų ir šiaip tobulų žmonių bei jų tobulų poelgių.

Ne vieną mūsų tie vaizdai džiugina, šiek tiek kelia pavydą bet tuo pačiu ir kelia neigiamų emocijų bei klausimų „ar aš tokia nuostabi?“, „ar aš pakankamai mylima žmona, gera mama?“, „ar esu užtektinai liekna, pasportavusi, sveikai besimaitinanti?“, „ar uždirbu užtektinai?“ ir begales kitų.

Nuo paauglystės buvau savimi pasitikinti asmenybė – graži, protinga, nestokojanti dėmesio, pagyrų ir šiaip lydima sėkmės. Bet su laiku pajaučiau visuomenės spaudimą ir su kiekvienais metais mano pečius užguldavo vis daugiau klausimų ir dvejonių. Ar aš pakankamai graži, liekna, jauna, uždirbanti, pasiekusi karjeroje, ar sutikau pakankamai gerą vyrą, ar pateisinu tėvų lūkesčius?

Taip jaučiausi ne vienerius metus, kol supratau, kad ši tobulumo atsakomybė mane užgulė per daug, net pradėjo kelti liūdesį, nepasitenkinimą savimi, nuovargį ir pan. Tad po kelių metų tokios savijautos aš vieną diena sau pasakiau STOP! Nuo tos dienos, kas rytą atsikėlusi kalbėdavau su savimi prieš veidrodį, kad esu nuostabi, pakankamai gera mama, žmona, draugė, dukra, nuostabi moteris. Kad viskas, ką darau yra tobula pagal mane ir man to užtenka.

Su laiku iš tiesų ėmiau tuo tikėti, grįžo pasitikėjimas savimi, ėmiau džiaugtis kiekviena diena ir viskuo, ką darau ar pasiekiu. Nepatikėsite, koks stebuklas įvyko! Mano gyvenimas iš tiesų tapo tobulas! Viskas, kas vyko aplinkui mano gyvenime man buvo tobula – nuostabus vyras, laimingi vaikai, mane mylintys tėvai, sėkmė darbuose, nuolatinės kelionės po pasaulį ir vidinė ramybė bei meilė sau.

Kad ir ko siekiame ar iš savęs reikalaujame, svarbu suprasti, kad tobulumas turi savas ribas ir kiekvieno žmogaus ribos labai individualios. Tai, kas tobula vienam, kitam visiškai neaktualu. Labai svarbu vaikantis tobulybės nepražiopsoti svarbių gyvenimo akimirkų ir suprasti, kad tobulumas yra tavo pačio vidinė būsena. Tobulas būsi ir toks jausiesi, kai būsi sąžiningas su savmi ir vaikysies savo, o ne kitų primestos tobulybės.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau