Nuo santykių nukentėjusiai Monikai atrasta meilė padėjo suprasti, kas yra tobulybė

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Mūsų pasaulis tam tikrais periodais tampa vis kitoks. Šių dienų visuomenėje ypatingai pasikeitęs požiūris į vertybes, todėl jos pradeda prarasti savo galią. Viena iš šių vertybių – meilė, kuri pamažu tampa ne siekiamybe, o kasdieniu maistu žmonijai.

Vaikystėje tėvai nuolat minėjo, kad reikia gerbti ir mylėti kitus, o susiradus antrą pusę būtina palaikyti santarvę. Tuo tikėjau ir gyvenau, žinojau, kad kada nors atsiras mano būsima meilė ir mūsų santykiai bus puikūs, nes man meilė buvo suvokiama kaip vertybė.

Žinoma, prieš kelerius metus sutikau vaikiną, kuris, mano nuomone, atitiko visą mano vertybių sąrašą: gerbiantis moteris, harmoningas, išklausantis, patariantis, sąžiningas. Man buvo nuostabu turėti šalia savęs tokį žmogų ir manyti, kad tai pirmoji ir vienintelė meilė. Neilgai trukus mūsų santykiai pasikeitė. Jis tapo atšiaurus, kažkur nuolatos dingdavo, nebesidomėjo manimi. Supratau, kad kažkas negerai, norėjosi padėti, bet jis nenorėjo ieškoti kompromisų. Užmerktomis akimis ir toliau mylėjau, kol sužinojau, kad aš buvau gudriai apgalvoto žaidimo dalis.

Pasirodo, kad vaikinui meilė nebuvo vertybė. Jis į jausmus žvelgė kaip į kasdienį žaidimą, suvilioti kuo daugiau merginų ir džiaugtis „šiuolaikišku“ gyvenimu. Mano širdis buvo sudaužyta, mintys skriejo apie gyvenimą, kuris yra pilnas melo ir apgaulės, kad nebėra meilės, kuri būtų tyra, pasiaukojanti. Ir jis ne toks vienintelis vyras (ar moteris), kuriam meilė yra niekas. Dauguma jaunimo, nebesupranta ir nebepuoselėja vertybių, nes jiems jos nereikšmingos.

Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Po šios meilės buvau daug atsakingesnė, ne taip lengvai pradėjau pasitikėti žmonėmis ir nenustojau tikėti, kad atrasti tikrą meilę man yra tobulybė, kurios reikia siekti. Mano vertybės ir toliau išliko vertybėmis ir netikėtai atsirado tas tikras idealas. Antroji meilė yra kitokia. Ji protingesnė, pastovesnė, ištvermingesnė ir tobula. Visa esybe jaučiu, kaip pakylėjimas net ir po trejų metų supa mane pagalvojus apie tikrąją meilę. Santarvė ir tyrumas – pagrindiniai žodžiai, apibūdinantys mūsų santykius, o jausmas turėti šias vertybes yra neapsakomas. Tikiuosi, mūsų didelė dalis visuomenės vėl pradės suvokti tikrąsias vertybes, kurios ves į tobulybę.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau