Nuo podiumo į parduotuves: pavasaris/vasara 2015

Ilga suknelė / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-03-27 13:52
Kiekvieną sezoną populiariosios drabužių parduotuvės savaip interpretuoja Paryžiaus, Milano, Londono ir Niujorko podiumų tendencijas: taip sukasi mados pasaulis! „Zara“ ir „Mango“ rengia pusę pasaulio (kitą pusę – „Lindex“ ir „H&M“), todėl jei jų dizaineriai regi madą būtent taip, vadinasi, taip ir atrodys bet kurio žemės miesto gatvės 2015 m. pavasarį ir vasarą

Taigi – podiumas diktuoja. Populiariosios drabužių parduotuvės skaito. O mes laikomės tendencijų paraidžiui arba pačios dėliojame iš jų savo tekstą. Bet tam, kad galėtume tai padaryti, reikia žinoti bent jau raides – tai yra bazę. O naująjį sezoną jos šaknys – aštuntajame dešimtmetyje. 

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

TRIKOTAŽAS

Ant podiumo patogius ir minimalistinius drabužius pristatė „Celine“ ir „Chloe“. Ilgis, raštai ir siluetas – aštuntojo dešimtmečio citata, absoliutus minimalizmas – duoklė normkorui ir patogumui. Suknelės, panašios į dorovingus naktinius marškinius, kelnių kostiumai visiems gyvenimo atvejams, begalinės treningu variacijos – iš šio parduotuvės skyriaus sunku išeiti be pirkinio. 

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

ILGI DŽINSINIAI SIJONAI 

Iki kauliukų ar dar ilgesni. Pirmiausia buvo patogus modelis, o paskui viena tendencija atgulė prie kitos – denimas neketina užleisti pozicijų. Viena įdomiausių versijų – sagučių eilė per visą priekį. Kadangi daiktas iš principo kiek senamadiškas – daug kas dar prisimena, kada jis buvo madingas anąkart, derinkite su jį su pabrėžtinai šiuolaikiniais aksesuarai: kedais, apdribusiu megztiniu su kuklia iškirpte. 

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

ILGOS ŠILKO SUKNELĖS 

Jos reikalingos ir pavasarį (su storesniu ar plonesniu megztiniu), ir karštą vasaros dieną, kai norisi eiti nei nuogai, nei apsirengusiai. Universalus apdaras, kurį galima derinti ir su tamprėmis ir su sportinio stiliaus šlepetėmis, o charakteringi papuošalai pavers jį vakariniu. Ieškokite madingosios marsalos spalvos – vienu šūviu sumedžiosite dvi tendencijas.  

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

DENIMAS NUO GALVOS IKI KOJŲ

Vos prieš kelis mėnesius žiūrinėjome seną Britney Spears ir Justino Timberlake‘o nuotrauką, kur jie abu vilki denimo drabužiais, ir šaipėmės. Paskui MTV video muzikos apdovanojimuose pasirodė džinsinė Katy Perry su palydovu, ir šaipūnai pritilo. O šį pavasarį denimo derinius siūlo kone visi mados namai ir demokratiniai prekės ženklai. Gero derinio paslaptis: nesirenkite viršaus ir apačios iš skirtingų spalvų ir faktūrų audinio. 

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

ZOMŠA

Koks aštuntasis dešimtmetis be klasikinio rudo ar pilko zomšinio sijono ar striukės?! Iš šios medžiagos siuvamos net suknelės – mielos ir minkštos. Tobuliausias modelis – suknelė marškiniai, juk tokia bus dėvima tikrai ne vien šį pavasarį. Nenumokite ranka į zomšos imitaciją – šiuolaikinės technologijos toli pažengusios ir audinys labai malonus. Norėtume – „Gucci“ (ir visiems laikams). Pirksime – ką nors paprastesnio, bet labai praktiško.  

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

KLIOŠINIAI DŽINSAI

Dar vienas privalomas aštuntojo dešimtmečio atributas. Jų galima ieškoti garsiųjų mados namų kolekcijose, demokratinių prekių ženklų parduotuvėse ar net padėvėtų drabužių rūseliuose! Jei džinsai platėja nuo kelių, rekomenduoja juos dėvėti su bateliais aukštesniais kulnais, o visa kita –fantazijos ir vaizduotės reikalas. Balta vyriško tipo palaidinė ar marškinėliai – visada variantas.  

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

BAISBAČIAI

Mes nekaltos – šitaip juos praminė mados kritikai, aiškiai turėję galvoje Bridžitos Džouns mūvėtas baiskelnes. Gladiatoriai, birkenštokai, iš pirmo žvilgsnio – ortopedinės platformos atėjo į madą ir, regis, kol kas neketina iš jos trauktis. Dėl visa ko galima neskubėti pirkti „Alexander McQueen“ arba „Marni“, o pasitenkinti „Birkenstock“ ar „H&M”, kol paaiškės, kur toliau krypsta mados veidas – grožio ar patogumo kryptim. O gal pagaliau šiuos du punktus pavyks suderinti. 

15min.lt

Temos:

Pavasaris Mada

Naujausi straipsniai