Nuo pirmadienio pradedu sportuoti! Kaip prisiversti?

Pratimai su svarmenimis / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-16 20:24
Pavasario saulė primena, kad artėja atostogų sezonas. Ir ima kamuoti amžinas skausmas – kaipgi sulieknėti ar sutvirtinti per žiemą suglebusius raumenis.

Neretai pasiryžimas nuo pirmadienio pradėti bėgioti, lankytis sporto salėje ar baseine, subliūkšta susidūręs su kasdienybės iššūkiais – sergančiais vaikais, viršvalandžiais ar neplanuotais darbais. Ir lemtingas pirmadienis tolsta, kol paaiškėja, kad laiko dailinti formoms nėra ir belieka nusipirkti kuo uždaresnį maudymosi kostiumėlį bei dydžiu didesnę vasarinę suknelę...

Galbūt šie praktiški patarimai padės lengviau pasiryžti jau dabar pradėti rūpintis savo kūno formomis:

1. Nusipirkite abonementą. Jei jums patinka sporto klubai ir svajojate lieknėti ir tvirtėti būtent ten, su asmeninio trenerio pagalba prisiversti gana paprasta. Pabandykite nusipirkti mėnesio abonementą ir susitarti su treneriu dėl laiko. Dauguma žmonių būtent taip prisiverčia reguliariai sportuoti.

2. Svarbu reguliarumas, o ne intensyvumas. Kur kas veiksmingesnės nuolatinės, tegul ir trumpos, treniruotės, nei intensyvios, bet epizodiškos. Todėl kiekvieną rytą, prieš gerdama kavą, prisiverskite padaryti kokių 20 atsilenkimų, 20 pritūpimų ir kelis pratimus rankoms su svarmenimis. Net jei labai skubate – nenuvertinkite kelių pratimų reikšmės. Tiesiog darykite tuos, kuriuos spėjate.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

3. Susiraskite kompaniją. Jei sutarsite su drauge ar kaimyne, o gal su vyru ar vaikais kiekvieną vakarą bėgioti parke, važinėti dviračiu ar paprasčiausiai pasivaikščioti, tikėtina, kad laikytis užsibrėžto tikslo bus lengviau. Kai jums trūks ūpo, paskatins bičiulė, o kai ji ims išsisukinėti nuo ėjimo į lauką blogu oru, galbūt jūs būsite ta, kuri paragins šilčiau apsirengti ir siekti savo tikslo net lyjant lietui.

4. Sportuokite džiaugsmingai. Labai svarbu, kad tai darytumėte ne niurzgėdama. Todėl rinkitės tą judėjimo būdą, kuris jums prie širdies, o ne tą, kuris atrodo efektyviausias. Nes gerokai paprasčiau daryti tai, kas malonu. Vienai gali būti veiksmingi kasdieniai pasivaikščiojimai parke, o kitai – individualus darbas su treneriu. Jei draugė sėkmingai atsikratė antsvorio, lankydama aerobikos užsiėmimus, nebūtinai šis būdas tiks ir jums. Jei imsitės tos veiklos, kuri jums nemiela, tikėtina, kad rasite priežasčių, kodėl gi negalite jos tęsti. Ir – priešingai, kai darote tai, kas malonu, tai lengvai tampa kasdienės rutinos dalimi.

5. Pasigirkite aplinkiniams. Kai nutarsite, kad pradedate sportuoti, nebijokite pasisakyti savo pažįstamiems. Tai gali būti nebloga motyvacija. Juk nenorime savo draugų ar artimųjų akyse pasirodyti esančios pažadukės?

Svarbiausia – pažadėkite tai pati sau.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai