Nudegėte saulėje? Odos skausmą sumažins naminiai augalai ir maisto produktai

Įdegis / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Smagi veikla po kaitria saule be tinkamos odos apsaugos gali turėti itin skaudžių pasekmių. Raudona, išsausėjusi oda, deginimo jausmas ir retkarčiais pakylanti temperatūra – tai požymiai, rodantys, kad saulė jums pridarė nemenkos žalos.

Stiprus įdegis saulėje dažnai laikomas pirmojo laipsnio nudegimu, tačiau tai dar tikrai nereiškia, kad vos pajutus odos skausmą reikia skubėti pas gydytojus ar pirkti brangiai kainuojančius kremus po įdegio. Pajutus pirmuosius persikaitinimo saulėje požymius, odos skausmą sumažinti padės vėsus vanduo ar šaltame vandenyje pamirkyto rankšluosčio kompresai.

Skausmą palengvinti galite ir namuose aptinkamomis priemonėmis, kurias naudojate kiekvieną dieną. Anot specialistų, jos yra kur kas sveikesnis pasirinkimas nei bet kokie kiti vaistai, mat turi tik natūralių medžiagų be jokių kenksmingų priemaišų. Taigi, kurie produktai padės efektyviai sumažinti įdegio skausmą, pataria tinklalapis thebeautybean.com.

Alavijas

Alavijas / Fotolia nuotr.

Alavijas dėl savo priešuždegiminių savybių ir jo sudėtyje esančių antioksidantų jau nuo seno naudojamas gydant nudegimus nuo saulės. Šį augalą labai pravartu auginti namuose, mat šviežias ir natūralus alavijo minkštimas, esantis augalo lapuose, veikia kur kas geriau nei bet koks šiuo augalu praturtintas kremas.

Specialistai rekomenduoja nudegusias odos vietas pasitepti alavijo minkštimu – jis palengvins skausmą, kiek atvėsins ir sudrėkins odą bei neleis jai pradėti luptis.

Actas

Alavijas / Fotolia nuotr.

Nors acto kvapas daug kam ir riečia nosį, jis taip pat puikiai lengvina įdegio skausmą atvėsindamas įkaitusią odą bei neleidžia jai pradėti luptis. Dermatologai rekomenduoja obuolių actą susipilti į buteliuką ir juo pasipurkšti skaudamas odos vietas. Jei acto kvapo toleruoti negalite, sumaišykite jį lygiomis dalimis su vandeniu, tuomet kiek sušvelninsite stiprų kvapą.

Geriamoji soda ir avižiniai dribsniai

Alavijas / Fotolia nuotr.

Jei vakare pajuntate skaudžias deginimosi pasekmes, pagulėkite vonioje įbėrę 2–3 puodelius avižinių dribsnių. Dėl savo priešuždegiminių savybių avižiniai dribsniai efektyviai mažina skausmą ir ramina odą. Jei jų neturite, skausmus sau palengvinsite ir vonioje su soda – prileidę vonią vėsaus vandens, įberkite į ją ketvirtį puodelio sodos ir ramiai pagulėkite maždaug 10 minučių.

Juodoji arbata

Alavijas / Fotolia nuotr.

Juodosios arbatos lapeliuose aptinkamos rūgštys taip pat mažina įdegio skausmą. Užkaiskite virdulį karšto vandens, įmerkite į jį 1–2 arbatos maišelius, palaikykite uždengę maždaug  15–20 minučių ir dėkite į šaldytuvą, kad arbata gerai atvėstų.

Šaltą arbatą purškite tiesiai ant odos arba užsidėkite ant jos arbatoje pamirkytą rankšluostį. Šis būdas ne tik sumažins skausmą, odos raudonį, bet ir sudrėkins odą, kad ji nepradėtų luptis.

Agurkai ir bulvės

Alavijas / Fotolia nuotr.

Šviežiai supjaustyti agurkai taip pat puikiai ramina ir drėkina odą. Atsipjaukite keletą griežinėlių ir užsidėkite juos ant skaudamų odos plotų, palengvėjimą pajusite iš karto, mat agurkai efektyviai vėsina odą.

Odos skausmą sumažinsite ir naudodami bulves – jas supjaustytas taip pat galite dėti tiesiai ant skaudamų vietų arba pasidarykite kaukę: 2 nuplautas vidutinio dydžio bulves supjaustykite nedideliais gabalėliais ir sutrinkite jas maisto trintuvu iki skystos masės (jei reikia, įpilkite šiek tiek vandens). Gautą košę tepkite ant skaudamos vietos ir palaukę, kol bulvės išdžius, jas nusiplaukite po vėsiu vandeniu.

Pieno produktai

Alavijas / Fotolia nuotr.

Pieno produktuose esantys riebalai drėkina odą ir lengvina įdegio žalą. Pamirkykite nedidelį rankšluostuką vėsiame piene arba kefyre ir maždaug 20 minučių palaikykite jį ant skaudamos odos ploto. Jei skauda didesnį odos plotą, pagulėkite vonioje su pienu. Pieno rūgštys skatina odos ląstelių gaminimąsi, odos gijimą, neleisdamos jai pradėti luptis, ir mažina skaudamų vietų niežulį. Panašų efektą turi ir graikiškas jogurtas – jį galima tepti tiesiai ant nudegusių odos vietų.

Medus

Alavijas / Fotolia nuotr.

Medus yra puikus vaistas nuo daugelio ligų, tad nenuostabu, kad jis taip pat efektyviai mažina įdegio skausmą. Keletas atliktų mokslinių tyrimų įrodė, kad antibakterinių ir drėkinančių savybių turintis medus ne tik mažina skausmą, bet ir gydo lengvas žaizdas. Specialistai rekomenduoja medų tepti tiesiai ant skaudamo odos ploto ir šiek tiek jį palaikius nuplauti vėsiu vandeniu.

Skaitykite daugiau