„nowJapan” tikras superherojų suvažiavimas: dalyviai stebino įspūdingais kostiumais

„nowJapan” didysis „Cosplay” konkursas / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto” nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-14 17:48
Pustrečio metro angelas, mėlynplaukė lėlė japoniška mokykline uniforma ar dar sunkiai apibūdinamas superherojus įspūdingais šarvais bei kalaviju, – tokie praeiviai šeštadienį Vilniaus centre priminė, jog Šv. Kotrynos bažnyčioje vyko spalvingiausioji festivalio „nowJapan“ dalis – „Cosplay“ konkursas.

Kasmet gausesnis, ryškesnis, įdomesnis, jis patvirtina, jog šis pasaulyje žinomas popkultūros reiškinys įsigali ir Lietuvoje, o manga, anime, fantastinių filmų, knygų, kompiuterinių žaidimų herojų kostiumų kūrimas peržengia paprastos saviraiškos ribas – tampa gyvenimo būdu ar net profesija.

Jei toks margaspalvis ne visiems iškart atpažįstamų herojų karnavalas iš pradžių glumina – nieko nuostabaus. Tą patį prieš kelerius metus patyrė ir mados profesionalas Robertas Kalinkinas. Pakviestas teisėjauti „nowJapan“ „Cosplay“ konkurse, žinomas dizaineris iš pradžių pasijuto keistai ir net patyrė lengvą šoką, kol, supratęs, kiek laiko ir pastangų jo dalyviams prireikė sukurti idėją, siūti drabužius, rinkti aksesuarus, galiausiai – gaminti ginklus, šarvus bei kitokią amuniciją, ėmė į tai žiūrėti kaip į kultūros įvykį, meninį judėjimą.

„nowJapan” didysis „Cosplay” konkursas / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto” nuotr.
„nowJapan” didysis „Cosplay” konkursas / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto” nuotr.

„Viską įvertinęs ir suvokęs, ėmiau be galo šiuo keistu nišiniu reiškiniu žavėtis. Kiek riekia fantazijos, kad statybinių medžiagų parduotuvėse susirinktum visas kostiumų konstrukcijoms reikalingas medžiagas, sugalvotum, kaip padaryti ginklus, kurie būtų panašūs į tikrus! Tie žmonės ne tik kūrybingi – ir labai drąsūs, veiklūs, jie drįsta su savo kostiumais užlipti ant scenos, rengti pasirodymus, net išmoksta bendrauti, kaip jų kopijuojami herojai. Visa tai taip gražu ir pozityvu!“ – džiaugėsi šįmet vėl konkurse mielai teisėjavęs Robertas Kalinkinas.

Populiarų dizainerį ir vis daugiau lietuvių žavintis „Cosplay“ atsirado Japonijoje pirmiausia kaip persirengti sužavėjusiais herojais mėgstančių žmonių hobis ar vakarėlių akcentas. Prieš gerus tris dešimtmečius reiškinys išpopuliarėjo pasaulyje, jo pradžia siejama su Jungtinėse Valstijose vykstančiais teminiais fantastikos žanro kūrinių gerbėjų susirinkimais, kurių viename Los Andžele apsilankęs japonų žurnalistas Nobuyuki Takahashi ir įvedė terminą „Cosplay“, kas išvertus iš anglų reiškia „kostiumų žaidimas“.

Užsienyje tūkstančių tūkstančius vienijantis, Lietuvoje šis reiškinys patraukia vis daugiau entuziastų. Šįmet konkursui parinktoje išskirtinai jaukioje Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje jų pasirodė apie 70: vieni dainavo, šoko, – pristatė parengus mini etiudus, kiti tiesiog demonstravo savo išskirtinius kostiumus ir pagal griežtus kriterijus buvo vertinami kitoje kategorijoje. Nugalėtojo laukė puikus prizas – jau antrus metus jis vyks į europinį „Cosplay“ konkursą Londone – savotišką šio žanro „Euroviziją“.

„Tai dalyviams smagus ir naudingas renginys, o žiūrovams – nuostabi šventė. Į ją būtinai pasiimkite savo vaikus. Nustebs? Pamatysite. Stebėkite ir jų, ir savo reakcijas“, – šypsojosi nuolatinis superherojų suvažiavimo vertintojas Robertas Kalinkinas.

Žmonės.lt
Temos:
konkursas

Naujausi straipsniai