Norvegijos princesės išrinktasis – šamanas Durekas Verrettas

Šamanas Durekas ir Norvegijos karaliaus dukra Martha Louise/Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-22 09:00
Norvegijos monarcho Haraldo V vyresnėlė Märtha Louise (47) niekada nebuvo stereotipinė princesė ir elgiasi ne taip, kaip tikimasi iš karaliaus dukros, o taip, kaip nori pati. Tačiau naujoji jos veikla ir mylimasis – kiek neįprasti net ekscentriškai norvegei.

Neseniai ji patvirtino susitikinėjanti su amerikiečiu šamanu Dureku Verrettu (44). O širdies ryšį sutvirtino bendra veikla: Märtha Louise ir šamanas ture po Norvegiją ir Daniją per pirmas keturias dienas uždirbo 82 tūkstančius eurų. Ir tai neskaičiuojant parduotų knygų bei kitų dvasiniam tobulėjimui būtinų prekių! Laikraštis „Aftenposten“ tvirtina, kad princesė neturėtų naudotis titulu komerciniais tikslais, tačiau kol kas naujoji dvasinio gyvenimo mokytojų pora Norvegijoje sutinkama gana palankiai. Tiesa, Stavangerio vyskupas neleido surengti seminaro „Activating Divinity“ („Pažadinti dieviškumą“) Šventojo Petro bažnyčioje, bet princesę ir šamaną priėmė „Clarion“ viešbutis: salė, kurioje telpa 550 žmonių, buvo beveik pilna. Trijų valandų seminaras, žadantis „stebuklingą kelionę, atversiančią nepaprastą tiesą“, kainuoja 140 eurų.

Pasiūlymą atsisakyti titulo Märtha Louise atmetė: teigia esanti savo šeimos narė – ir taip visada bus, juolab valstybės išlaikymo negaunanti ir pati užsidirbanti pinigus. Nuo 2002-ųjų moka pajamų mokestį ir nebeturi Karališkosios Didenybės titulo, nors kartais atlieka karališkąsias pareigas.

Kai prieš 12 metų princesė su drauge Osle įsteigė ezoterinių mokslų akademiją „Astarte Education“, Jo Didenybė Haraldas V tepasakė, kad tėvai ne visada sutinka su tuo, ką daro atžalos, bet vis tiek juos myli. O karalienė Sonja apsiribojo pastaba, kad spauda turėtų gerbti asmeninį karališkosios šeimos gyvenimą. Sunku pasakyti, kaip Jų Didenybės priims naują dukters mylimąjį: pats Verrettas tikina susipažinęs su išrinktosios tėvais ir jiems labai patikęs, tačiau karalius sakė kol kas nepažįstąs galimo žento. Beje, Norvegijos karališkosios šeimos instagramo paskyroje sekami Dureko įrašai ir spaudžiama „patinka“ po jo žinutėmis.

Durekas Verrettas ir Gwyneth Paltrow/Vida Press nuotr.
Durekas Verrettas ir Gwyneth Paltrow/Vida Press nuotr.

Karališkoji pora gali pro pirštus žvelgti į ekscentriškas pirmagimės išdaigas – sostą vis tiek paveldės ne Märtha Louise, bet jos brolis princas Haakonas. O ir norvegų dvasinio tobulėjimo ieškotojai niekuo nesiskiria nuo kolegų visame pasaulyje. Šamanas Durekas šiuo metu – madinga figūra; pakanka panaršyti po jo instagramą, pilną nuotraukų su sielos seserimi Gwyneth Paltrow ir broliu Bradu Falchuku ar aktorėmis Nina Dobrev, Selma Blair bei Kelly Rutherford. Bet tikra princesė, ketvirtoji eilėje į Norvegijos sostą, – ypatingesnis laimikis nei lengvabūdės Kalifornijos žvaigždės, lengvai keičiančios susižavėjimo objektus.

Dureko instagrame net yra įrašas, esą motina išpranašavo, kad jo gyvenimo moteris – ir būtinai princesė – būsianti iš Norvegijos. O Märtha Louise tikina, kad Durekas Verrettas – jos sielos dvynys. Ir kantriai talkina mylimajam.

Los Andžele gyvenantis Durekas Verrettas – populiarus tarp garsenybių: dvasinio mokytojo patarimų mielai klauso aktorė Kelly Rutherford/Vida Press nuotr.
Los Andžele gyvenantis Durekas Verrettas – populiarus tarp garsenybių: dvasinio mokytojo patarimų mielai klauso aktorė Kelly Rutherford/Vida Press nuotr.

Prieš penkerius metus Norvegijos karaliaus dukra jau nusvilo dėl artimos draugystės su britų aiškiarege Lisa Williams, teigiančia, kad gali bendrauti su mirusiaisiais. Tačiau Lisa tik surengė seminarą Osle ir neketino tapti karališkosios šeimos nare. O štai Durekas ten taikosi. Princesės širdis ir ranka, šiaip ar taip, laisva: su pirmuoju vyru rašytoju Ari Behnu (46) išsiskyrė prieš dvejus metus ir kartu dalijasi trijų dukrų – Maud Angelicos (16), Leah Isadoros (14) ir Emmos Tallulah (10) – globą. Behnas visada palaikė dabar jau buvusios žmonos dvasines paieškas ir tikėjo jos talentu (be kita ko, Märtha Louise teigė galinti bendrauti su angelais ir gyvūnais, o knygoje apie meditaciją mokė atkurti ryšį su visata, žmonijos užmegztą prieš daugelį metų). Ir dabar žurnalui „Se og Hør“ Ari patvirtino, kad džiaugiasi dėl buvusios sutuoktinės ir linki jiems abiem tiek laimės ir džiaugsmo, kiek įmanoma.

Durekas Verrettas ir Nina Dobrev/Vida Press nuotr.
Durekas Verrettas ir Nina Dobrev/Vida Press nuotr.

Gali būti, kad atviroje karališkojoje šeimoje atsiras vietos ir šeštos kartos šamanui Durekui Verrettui, tačiau tokia galimybė žavi ne visus norvegus. Leukemija sergančių ligonių draugijos vadas Olavas Ljøsne paprašė karalių įsikišti, nes Dureko pareiškimai, esą leukemija susergama dėl sutrikusio kraujo balanso, o šį jis galintis atkurti, pavojingi sergantiems žmonėms, ieškantiems bet kokių būdų pasveikti. Ljøsne pritaria ir kitų ligonių sąjungų (sergančių epilepsija, reumatizmu) atstovai. Juolab kad Märtha Louise – Norvegijos epilepsijos asociacijos globėja. 

Naujausi straipsniai