Norvegijoje dingusi Audra grįžo namo – moterį išgelbėjo vietos lietuviai

Audra grįžo į Lietuvą / TV3 nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-12-06 14:42
Prieš mėnesį į „TV pagalbos“ redakciją paskambinusi panevėžietė Genovaitė paprašė surasti jos draugę, kuri išvyko į Norvegiją. „Audra prieš dešimt metų išvažiavo ten dirbti, vis pasiskambindavome. Tačiau jau mėnesį su ja neįmanoma susisiekti“, – pasakojo sunerimusi moteris.

„TV pagalbos“ narė Rūta Filejeva pradėjo dingusios Audros paieškas. „Ši istorija – lenktynės su laiku. Dingusios Audros mamai jau beveik devyniasdešimt metų, moteris labai silpna ir meldžia tik vieno – kad prieš paliekant šį pasaulį ji dar turėtų galimybę atsisveikinti su savo dukra“, – pasakojo Rūta.

Laidos komanda ant kojų sukėlė visą Norvegijos ir Švedijos lietuvių bendruomenę. Norvegijos, o paskui ir Švedijos policija beveik keturias savaites ieškojo dingusios lietuvės. Moteris, turėjusi sveikatos sutrikimų, dingo Švedijos jūrų uoste, pakeliui į keltą, turėjusį ją pargabenti į Lietuvą.

Daug likimo smūgių Norvegijoje ištvėrusiai Audrai buvo sutrikusi sveikata. „TV Pagalba“ darė viską, kad ji grįžtų į Lietuvą pas mamą, tačiau Švedijoje į keltą neįlipusi moteris kelias savaites blaškėsi svetimoje šalyje, kol ją rado ir pagalbos ranką ištiesė Švedijoje gyvenantys lietuviai.

„Tokiomis akimirkomis net širdį suspaudžia tas lietuviškas susitelkimas. Tampame tokie vieningi, kai savą žmogų užklumpa bėda“, – susijaudinimo neslėpė Rūta.

„Dingusia laikytos lietuvės tautiečiai neužmiršo ir nepaliko likimo valiai nė akimirką. Į Švediją, kad Audra nesijaustų vieniša, išskrido dvi panevėžietės“, – pasakojo gelbėtoja.

Grįžusios į Lietuvą Audros laukia svarbiausia akimirka – susitikimas su nežinios iškankinta motina. Visa istorija apie lietuvės kelionę namo jau trečiadienio laidoje „TV pagalba“ 16.30 val. per TV3.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai