Norite stilingų margučių? Prireiks ne tik įprastinių dažų!

Margučiai / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-12 15:00
Velykos ant nosies, todėl daugelis jau suka galvą, kaip nustebinti namiškius, kokius margučius padėti ant stalo, kad šie būtų ne tik skanūs, bet ir taptų šventės dekoracija. Tad ruoškite dekoravimo priemones – prireiks ne tik įprastinių dažų, kuriuos naudojate kasmet.

Aukso ir sidabro spindesys

Šiemet kaip niekad anksčiau madingas aukso, sidabro spindesys. Ne tik modeliai ant podiumų vaikšto vilkėdami auksu tviskančius drabužius, šis blizgesys persikelia ir ant velykinio stalo. Tad jei norite visus nustebinti savo išmanumu, būtinai savo velykinį stalą puoškite tviskančiais kiaušinukais. Parduotuvėje galite įsigyti specialių auksinių dažų, lipdukų, popieriaus, skirto kiaušiniams dekoruoti. Tviskesį galima sukurti ir su paprastais blizgučiais, kurie šįmet taip pat labai madingi.

Margučiai
Margučiai

Madingieji žydri kiaušiniai

Vandenyno spalvos kiaušiniai šiemet irgi labai madingi, o ypač jei derinami su auksiniais atspalviais. Tokią spalvą išgauti galima ir natūraliu būdu – panaudokite nedidelę raudonojo kopūsto galvą. Kopūstą susmulkinkite (taip išsiskirs pigmentas). Susmulkinę dėkite į puodą, pripilkite vandens, įpilkite 2–3 šaukštus acto ir virkite apie 10–15 min. Tada dėkite kiaušinius. Palikite juos per naktį ir ryte ištrauksite puikius turkio spalvos kiaušinius.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Nereikia net dažyti!

Tiems, kurie nenori užsiimti dažymu, neturi tam laiko ar ūpo, išeitis taip pat yra. Ir ji tikrai ne ką prastesnė. Yra kiaušinių puošybos būdų, kai kiaušinio nereikia net dažyti. Prisirinkite juostelių, nėrinių, gėlyčių, žolelių, laikraščių iškarpų ir kibkite į darbą: vyniokite, riškite kaspinėlius, apkaišykite žolelėmis, apklijuokite laikraščiais ir pan. Taip padabintus kiaušinius dėkite tiesiai ant stalo. Tai, beje, labai taupus ir ekologiškas būdas puošti kiaušinius: nenaudosite žalingų dažų, neišleisite krūvos pinigų reikmėms įsigyti. Beje, panaudotos priemonės niekur nedings ir vėl galės atlikti savo funkciją.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Veideliai, užrašai ir palinkėjimai

Namuose visi tikrai turite juodos spalvos flomasterį ar kitų piešimo priemonių. Todėl galite susikurti linksmas kūrybines dirbtuves ir jau ant nudažytų vienspalvių kiaušinių surašyti linksmų palinkėjimų, įkvepiančių, prasmingų žodžių. Tai galite daryti ir ant nedažytų kiaušinių. O šv. Velykų rytą kiekvienas galės išsitraukti po kiaušinį su jiems skirta citata. Pasistenkite, kad mintys būtų tokios, kurios priverstų pamąstyti apie šventės prasmę. Ant kai kurių kiaušinių su tais pačiais flomasteriais galite nupaišyti linksmus veidelius – sukurkite savo herojus!

TAIP PAT SKAITYKITE Manikiūro idėjos pavasariui: būkite ryškios

Margučiai
Margučiai

Juoda ir balta – visada geras derinys

Tai – klasikinis spalvų derinys. Ir nemanykite, kad jis tinkamas tik derinant drabužius ar kuriant minimalistinį interjero dizainą. Jei šiemet įsigysite baltų kiaušinių, juos drąsiai galite dažyti juodais ornamentais.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Išlaisvinkite kūrybiškumą

Kai kurie net labai nesistengdami sukuria įdomiausius kiaušinių raštus. Kaip jiems tai pavyksta? Atsakymas paprastas – išlaisvina savo kūrybiškumą. Pasiimkite akvarelinių dažų ir visiškai atsipalaidavę, be įtampos dažykite taip, kaip jums norisi: taškykite, braukykite, kiaušinį mirkykite vienuose, po to – kituose dažuose.

O jei negalite be įprastų kiaušinių dažų, jų nevirkite, kaip įprastai, vandenyje, o įberkite šiek tiek skirtingų dažų ant folijos ir suvyniokite kiaušinį. Pamatysite, koks netikėtas rezultatas jūsų laukia, o kiekvienas kiaušinis – vis kitoks. Tokie dažymo būdai labiausiai patinka vaikams, tad įtraukite ir juos!

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Ji24.lt