Norite išgyti? Kalbėkite su savo kūnu – jis jus girdi!

Moteris medituoja / Shutterstock nuotr.
Moteris medituoja / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-23 12:00
AA

Žmogaus kūnas, susidedantis iš daugybės mums nesuvokiamo skaičiaus ląstelių, be pačio žmogaus įsikišimo tvarko visas sudėtingas savo funkcijas. Žmogaus kūnas išties yra nuostabus: kai susižeidžiame, žaizda užgyja, kai pasigauname infekciją, kūnas su ja kovoja iš visų jėgų. Tačiau neretai mūsų neigiamos mintys ir įsitikinimai trukdo išlaikyti tobulą sveikatą ar pagyti susirgus.

Mes, žmonės, manome, kad mums reikia įvairių vaistų. Deja, medikamentai paprastai skirti simptomams, o ne priežastims gydyti.

Mes, žmonės, manome, kad mums reikia įvairių vaistų. Deja, medikamentai paprastai skirti simptomams, o ne priežastims gydyti.

Dažnai mūsų kūnas turi išeikvoti daug papildomos energijos, kovodamas su šiomis nenatūraliomis medžiagomis, kai galėtų pats išspręsti problemas. Daugelis netiki, kad mūsų mintys turi didelės įtakos fizinei sveikatai, tačiau išties mintys turi didelę galią.

Mokslininkai jau kuris laikas yra pripažinę kūno ir minčių dermę:

  • 1960 m. Harvardo universiteto klinikų medicinos profesorius Herbertas Bensonas apibrėžė meditacijos metu vykstančius fiziologinius pokyčius. Jis vykdė slaptus tyrimus, stebėdamas meditacijos specialistus.
  • 1964 m. Psichologas George‘as Solomonas ištyrė ir įrodė, kad emocijos turi poveikį uždegimui ir imuninei sistemai. Jis pasitelkė pacientą, kuriam pablogėjo depresija.
  • 1975 m. Psichologas Robertas Aderis įrodė, kad psichiniai ir emociniai pojūčiai veikia imuninę sistemą.

Protas valdo kūną

Savo mintimis mes darome įtaką savo kūnui. Tai neginčijamas faktas. Mūsų smegenys ir hormonai bendrauja su kiekviena mūsų kūno ląstele. Skirtingos mintys atpalaiduoja skirtingus hormonus.

Netikite, kad protas valdo kūną? Įsivaizduokite sultingą kepsnį arba vanilinių ledų dubenį (priklausomai nuo to, kas jums labiausiai patinka). Įsivaizduokite kvapą, išvaizdą, skonį: kaip aromatas kutena jūsų nosį, kaip gražiai patiektas jūsų skanėstas ir kaip jo kąsnis tirpsta jūsų burnoje. Tikriausiai jaučiate, kaip burnoje susikaupė seilės, kaip užsinorėjote būtent šio patiekalo ar deserto. Tai įrodymas, kad protas ir mintys daro įtaką fiziniam kūnui. Jei įmanoma tai, įmanoma išgydyti pasitelkus vien savo mintis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Štai atsakymas, kodėl daktarai kartais negali nustatyti jūsų prastos savijautos priežasties

Žmogaus kūnas / Shutterstock nuotr.

Kalbėkitės su savo kūnu

Dauguma žmonių nesuvokia, kad galime kalbėtis su savo kūnu ir jam liepti ar prašyti daryti tai, ko norime. Nors mes nesuprantame visų procesų, kurie vyksta mūsų kūne, galime pajusti galutinius rezultatus. Žmonės, kurie nuolat kalba su savo kūnu, žino, kad jis jų klauso, jie pasitiki savo kūnu ir jaučiasi dėkingi už viską, ką jis dėl jų daro.

Kada geriausias laikas kalbėtis su savo kūnu? Su savo kūnu galime kalbėti kada tik norime, bet kuriuo paros metu. Tačiau geriausias laikas yra prieš miegą, kai mūsų sąmoningas dėmesys panirsta į gilesnius klodus. Nors mes miegame, mūsų kūnas atlieka visas sudėtingas funkcijas, kad palaikytų sveikatą ir gerą savijautą. Norėdamas pasiruošti naujai dienai, jis ilsisi ir ruošia mus rytdienai. Mes tiesiog turime perduoti kūnui savo norus ir pasitikėti, kad jis juos įvykdys.

Kaip kalbėti su savo kūnu?

Formuluotė visiškai nesvarbi, svarbiausia – ketinimai ir jūsų jaučiamos emocijos. Galite kalbėti garsiai, savo mintyse, kalbėti tarsi Dievui ar kaip vaikui. Svarbu yra tai, kaip perduodate fizinius troškimus savo kūnui, kad jis suprastų, ko norite. Kūnas nesupranta žodžių, tik žodžių reikšmę ir tikslą bei skleidžiamą emociją.

Todėl į savo kūną galite kreiptis ir prašymus formuluoti įvairiai: „Kūne, daryki tai, ką reikia padaryti, kad išgytum“, „Kūne, daryk tai, ką reikia, kad išgytų kulkšnis, kuri pastarąsias dienas vis skauda“, „Kūne, pasisavink visą šią skanią vakarienę kuo efektyviau, kad turėtume kuo daugiau energijos rytoj“. Galite kalbėtis su savo kūnu, tarsi kalbėtumėte su draugu, pavyzdžiui: „Sveikas, kūne, kaip laikaisi? Sunkiai? Nelengvos dienos, ką?“, „Ačiū, kad šiandien puikiai atlaikei sporto salėje. Tai buvo nuostabu“ ir pan.

Kalbėkite ne tik su visu savo kūnu, bet ir su atskirais organais: plaučiais, kepenimis, tulžimi, kasa, širdimi – su bet kuriuo organu ar kūno vieta, kuri negaluoja. Neskubėkite griebtis vaistų, pirmiausia leiskite pačiam kūnui susitvarkyti. Kreipkitės į jį ir išsakykite jam savo norus, paprašykite, kad negaluojantys organai sveiktų, tvirtėtų ir dėkokite, kad jie sveiksta – kiekvieną dieną, kada tik turite laiko.

Vizualizuokite

Kalbėti su savo kūnu ir organais labai svarbu, tačiau norimą galutinį rezultatą būtina įsivaizduoti. Vizualizacija – tai dar vienas būdas bendrauti su savo kūnu, ir tai gali būti ypač galingas įrankis, kuris padės jums pasveikti ir pasijusti geriau.

Jei norite, kad jūsų sulaužyta ranka greičiau sugydytų, įsivaizduokite savo ranką tokią stiprią ir sveiką kaip niekada anksčiau tarsi ji niekada nebuvo lūžusi. Jauskite, kokia ji tvirta, kaip galite nešti sunkų krepšį, pakelti nelengvą daiktą ar perstumdyti baldus.

Norite numesti svorio? Įsivaizduokite, kaip jausitės, kai atrodysite, kokius drabužius nešiosite, įsivaizduokite lengvumo pojūtį ir apimančią stiprybę. Jei norite išgydyti save, įsivaizduokite, kaip jausitės būdami pačios geriausios fizinės būklės ir nepamirškite kūnui kaskart padėkoti už jo pastangas pasveikti.

TAIP PAT SKAITYKITE: 8 dalykai, kurie padės būti sveikesniems

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!