Norite būti laimingi? Būkite!

Pora žiemą. / Shutterstock nuotr.
Pora žiemą. / Shutterstock nuotr.
2018-01-24 10:01
AA

Gyventi laimingą ir visavertį gyvenimą – natūralus žmogaus poreikis. Tačiau daugelis mano, kad laimė aplanko ne visus. Netiesa. Patys esame savo gyvenimo kūrėjai. Štai keli patarimai, atvesiantys jus į džiaugsmingesnį būvį.

Bendraukite

Gyventi laimingą ir visavertį gyvenimą – natūralus žmogaus poreikis. Tačiau daugelis mano, kad laimė aplanko ne visus.

Kuo daugiau pažinčių, tuo didesnė galimybė pagauti sėkmę. Vienas žmogus nurodys reikalingus kontaktus, kitas supažindins su įdomiu žmogumi, trečias duos vertingą patarimą. Nebūtina su visais leistis į gilias draugystes, bendrauti kasdien – pakanka palaikyti ryšį, leidžiantį bet kuriuo metu kreiptis pagalbos ar tiesiog informacijos. Suprantama, ryšys turi būti abipusis, jūs taip pat turite būti atvira kitų iniciatyvoms ar prašymams. Egoistiškai naudodama kitų žmonių laiką, energiją ar finansus sėkmės nesulauksite. Arba ji bus laikina. Norėdama patirti džiaugsmą, turite ne tik imti, bet ir duoti.

Nesikuklinkite

Visą gyvenimą galima pratūnoti kamputyje net ir su didžiausiu privalumų ar talentų bagažu, jeigu neparodysite iniciatyvos. Gebėjimas skelti savo idėjas– menas, kurį teks įvaldyti, jei norite sėkmingai reikštis kaip asmenybė. Didžiuotis savo pasiekimais ir privalumais nėra gėda: aplinkiniai turi suprasti, kad esate sėkmingas žmogus, o bendravimas su jumis gali būti naudingas.

Darykite tai, kas patinka

Sėkmė greičiau aplanko tuos, kurie paiso savo, o ne socialinės aplinkos interesų, kurie nesistengia atitikti vyraujančių standartų ar lūkesčių. Todėl neverta kreipti dėmesio į socialinius stereotipus ir imti klausytis savo širdies balso, pasitikėti juo. Tapkite savimi, siekite tikslų, kad ir kokie menki jums jie pasirodytų palyginti su kitų žmonių. Būtent savo keliu žengiančio žmogaus laukia didžiausios pergalės ir džiaugsmas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vaida Skaisgirė: „Niekada nevėlu ieškoti savo laimės“

Laiminga pora / Fotolia nuotr.

Draugaukite su laimingais žmonėmis

Su tais, kuriuos lydi sėkmė, kad ir kur jie pasisuktų. Su optimistais, žmonėmis, mokančiais nedramatizuoti situacijų, bet su humoru žvelgti į sunkumus. Teigiamas, šviesus ir lengvas požiūris į gyvenimą yra užkrečiamas – netrukus ir pati pastebėsite, kad nervinatės daug rečiau, mažiau patiriate įtampą keliančių situacijų, dažniau šypsotės, o džiaugsminga būsena tarsi magnetas ima traukti gerus dalykus.

Gyvenimą vertinkite kaip žaidimą

Juk žinote, kad žaidime būna visko – ir pralaimėjimų, ir pergalių. Daugeliui žmonių gyventi laimingai trukdo pernelyg rimtas požiūris į pasaulį ir save. Tai sukuria papildomos įtampos. Turite suprasti, kad žmogaus gyvenimas sudarytas iš ciklų, savitų ritmų: po nesėkmių ruožo prasideda sėkmė, po skausmingų išgyvenimų ateina ramybė. Tiesiog reikia kantriai išlaukti, nepulti į neviltį. Ir būti šiek tiek azartiškai – šį kartą nepasisekė, bet įdomu, kas laukia toliau!

Venkite negatyvios informacijos

Jeigu esate įpratusi klausyti žinių apie nusikaltimus, žiūrėti laidas, kuriose liejasi smurtas, apkalbos, keiksmai, jeigu visą šią informaciją dar aptarinėjate su kaimynėmis ar bendradarbėmis, nesistebėkite, kad retai būnate geros nuotaikos, energinga. Tai – neigiamos informacijos poveikis. Sutelkite savo dėmesį į šviesius dalykus, klausykitės ramios muzikos, bendraukite su gerais žmonėmis. Įsileisdama į savo širdį gėrį, programuojate save sėkmei, laimei ir džiaugsmui.

Šypsokitės pasauliui

Psichofiziologai tvirtina, kad netgi nenatūrali šypsena sukuria lygiai tokį patį efektą kaip ir nuoširdi: organizme ima gamintis tie patys hormonai – endorfinai.

Psichofiziologai tvirtina, kad netgi nenatūrali šypsena sukuria lygiai tokį patį efektą kaip ir nuoširdi: organizme ima gamintis tie patys hormonai – endorfinai.

Smegenys gauna tokį patį impulsą: aš laiminga! Taigi, net jei neturite priežasties šypsotis, vis tiek tai darykite, ir po kurio laiko šypsositės nuoširdžiai, nes viskas aplink džiugins.

Neįstrikite

Jausmų, prisiminimų, mąstymo gniaužtai gali tvirtai jus laikyti. Kai kurie žmonės apkartina sau gyvenimą mintyse gvildendami praeities įvykius, kurių jau nebepakeis, apmąstydami savo klaidas, patirtas nuoskaudas. Dažniausiai nepastebi, kokie geri dalykai vyksta dabar. Paleiskite tai, ko jau nebesugrąžinsite. Tegalite tik pasimokyti ir pasistengti, kad panaši situacija nepasikartotų.

Girkite save

Džiaukitės mažomis savo pergalėmis, nenuvertinkite jų. Ir nesilyginkite su kitais žmonėmis – visų potencialas skirtingas, o misija šiame gyvenime kiekvieno vis kita. Skatinkite save dovanomis. Psichologai pataria padėti dovaną matomoje vietoje, tarsi pergalės taurę – ji motyvuos kitiems veiksmams, pergalei.

Kurkite

Tai, kad įvairūs hobiai turi terapinį poveikį, įrodyta seniai. Nors jūsų pomėgis (piešimas, šokiai ar papuošalų gamyba) mėgėjiškas, vis tiek jis mažina stresą, teikia daug gerų emocijų. Kūryba – idealus vaistas nuo nuobodulio ir nepasitenkinimo, nepasitikėjimo savimi. Kuriantis žmogus – laimingas žmogus! Jei nežinote, ką kurti, prisiminkite savo vaikystę – ką veikti mėgote labiausiai? Tai ir darykite.

Keiskite veiklą

Gyvenimas nestovi vietoje, ir nauja veikla gali tapti sėkmingu likimo posūkiu. Nepraleiskite galimybių išmėginti savo jėgas naujoje srityje – įgykite iš esmės naują išsilavinimą, keiskite profesiją, gyvenamąją vietą. Sėkmė mėgsta žmones, kurie netrypčioja vietoje, nesibaimina naujovių, nestandartinių sprendimų.

Išsilaisvinkite iš visko, kas nereikalinga

Atleiskite skriaudėjams, grąžinkite skolas, išmeskite senus, nebenaudojamus daiktus, atsisakykite jums primestų įsipareigojimų – išvalykite savo gyvenimą tarsi kompiuterį nuo virusų ir nebereikalingos informacijos.

Atleiskite skriaudėjams, grąžinkite skolas, išmeskite senus, nebenaudojamus daiktus, atsisakykite jums primestų įsipareigojimų – išvalykite savo gyvenimą tarsi kompiuterį nuo virusų ir nebereikalingos informacijos.

Pasijusite kur kas laisvesnė, laimingesnė, pasiruošusi naujiems potyriams.

Siekite sielos ramybės

Ji yra didžiausia vertybė. Jeigu širdyje susikaupę daug apmaudo ir pykčio, už tai gali tekti brangiai sumokėti savo sveikata. Būkite atlaidi ir prisiminkite akimirkas, kai pati elgėtės ne visada teisingai, kai būdavo svarbu sulaukti atleidimo. Neteiskite, nesmerkite ir nekeršykite – tai bus padaryta už jus, juk blogis anksčiau ar vėliau sugrįžta. Kita vertus, nemalonioje situacijoje pamėginkite įžvelgti teigiamų dalykų – galbūt turėjote galimybę pamatyti artimą žmogų kitoje šviesoje, įgyti neįkainojamos patirties ir pan.

Skirkite laiko menui ir gamtai

Tikras, per amžius gyvuojantis menas – dailė, muzika, literatūra – gydo sielą, ištraukia iš kasdienybės, pakylėja jausmus ir mintis. Ir netgi inicijuoja teigiamus gyvenimo pokyčius! Tam yra mokslinis paaiškinimas: ryškūs, emocingi įspūdžiai didina galvos smegenų aktyvumą, o tai padeda generuoti puikias idėjas ir jas įgyvendinti. Taigi, skubėkite į teatrus, parodų, muziejų sales ir bibliotekas! Lygiai taip pat veikia ir gamta – niekur kitur žmogus taip greitai neatgauna jėgų. Net trumpas pasivaikščiojimas parke gali išvaduoti iš streso, nuovargio, nuskaidrinti mintis, išlaisvinti vidinius rezervus, ir gyvenimas vėl nušvinta šviesiomis spalvomis.

Išsirinkite talismaną

Tai gali būti ir paprastas žaislas, niekutis ar papuošalas, t. y. daiktas, kurį turėjote savo laimingaisiais gyvenimo periodais, ir kur būtų galima nešiotis su savim. Kalba eina apie placebo efektą: giliai patikėjusi, kad talismanas traukia sėkmę ir laimę, jūs iš tiesų jos sulauksite.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lėlių slėnio įkūrėja Edita Lei: „Atradau tikrą laimės piliulę“