Norite baltesnių dantų? Išbandykite burnos skalavimą aliejumi

Balti dantys / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-14 09:16
Jei svajojate apie baltesnę šypseną ir sveikesnius dantis, rasite daugybę patarimų, kaip to pasiekti. Tačiau ar ką nors girdėjote apie burnos skalavimą... aliejumi? Vis labiau populiarėjantis ajurvedinis dantų balinimas aliejumi (dar vadinamas Kavala Graha ar Kavala Gandoosha) pastaruoju metu sulaukia didžiulio susidomėjimo.

Šios procedūros šalininkai teigia, jog ši penkis tūkstančius metų gyvuojanti natūralios medicinos tradicija ne tik palaiko burnos higieną, bet ir padeda organizmui pašalinti toksinus ir bakterijas.

Pirmieji ajurvedinės gyvensenos praktikuotojai šiai procedūrai naudojo saulėgrąžų ir sezamo aliejų, o pagrindinis jų tikslas buvo sumažinti dantenų kraujavimą, ėduonį, išvengti gerklės džiūvimo, lūpų skilinėjimo ir blogo kvapo. Dar daugiau – buvo tikima, kad ši praktika padeda subalansuoti žmogaus dvasinę ir psichologinę būsenas: nykstant streso, blogos mitybos, oro ir blogų santykių sukeltiems simptomams procedūros praktikuotojas palaipsniui atkuria ir vidinę savo harmoniją.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Kaip skalauti burną aliejumi?

  • Šiai procedūrai būtina įsigyti aukštos kokybės šalto spaudimo sezamų, saulėgrąžų ar kokosų aliejaus (nepatartina naudoti daržovių ir ypač rapsų aliejaus).
     
  • Ryte neskubėkite gerti kavos ir pusryčiauti – geriausi rezultatai pasiekiami procedūrą atliekant prieš valgant. Vos pradėjusiems šią praktiką užtenka vieno arbatinio šaukštelio aliejaus (vėliau dozę galite didinti iki vieno valgomojo šaukšto), jį švelniai ir tolygiai paskirstykite burnoje.
     
  • Pirmaisiais kartais gali tekti susidurti su nemaloniu pykinimo pojūčiu, norėsis aliejų nuryti, tačiau stenkitės ramiai kvėpuoti ir atsipalaiduoti, o prireikus – išspjauti. Aliejų burnoje laikykite apie 5-10 minučių (per šį laiką jis sugers bakterijas ir mikrobus), jį lengvais skalavimo judesiais paskirstydami tarp tarpdančių.
     
  • Galiausiai aliejų išspjaukite ir šiltu vandeniu praskalaukite burną – procedūra baigta! Rezultatus – baltesnius dantis ir dingusį blogą burnos kvapą – turėtumėte pastebėti jau po 2-3 savaičių. 
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Teigiama, kad dažnas skalavimas aliejumi gali padėti gydyti vėžį ir kitas rimtas ligas, o moksliniai tyrimai rodo, jog tai ne tuščios kalbos – ši burnos skalavimo praktika padeda veiksmingai kovoti net su trisdešimčia skirtingų ligų.

2014-ais metais mokslinių publikacijų žurnale „Journal of Clinical and Diagnostic Research“ publikuotame straipsnyje teigiama, kad skalavimas sezamų aliejumi ir gydymas chlorheksidinu (preparatas, vartojamas burnos ertmei dezinfekuoti) lygiai taip pat mažina blogą burnos kvapą ir naikina jį sukeliančias bakterijas. Žinoma, odontologai primena, kad ši procedūra neturėtų pakeisti įprastos dantų valymo šepetėliu ir pasta praktikos. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Dantų pasta: pasitikrinkite, ar nesivadovaujate mitais

Elaima.lt

Naujausi straipsniai