Norite atsikratyti antsvorio? Mažesnes porcijas padės pasirinkti vienas triukas

Kisieliaus pyragas / g-blogas.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-10-27 09:31
Didžiųjų metų švenčių sezonui artėjant, metas susirūpinti savo svoriu ir likus dar bent mėnesiui iki Kalėdų, jei yra poreikis, jį šiek tiek sumažinti.

Tam yra aibė patarimų, nelygu ko paklausi. Sportininkai jums patars kiek įmanoma dažniau ir reguliariai lankytis sporto salėje, sveikos mitybos ekspertai skatins valgyti mažiau mėsos ir daugiau vaisių bei daržovių. Na, o anot mokslininkų, yra ir dar vienas būdas norint sumažinti savo svorį. Ir jis labai paprastas – tereikia mėgautis maistu, rašo „The Daily Mail“.

Britų Kolumbijos universiteto mokslininkai pastebėjo, kad paprašius tyrimo dalyvių realiai įsivaizduoti patiekalo skonį, kvapą ir tekstūrą, jie rinkosi kur kas mažesnes desertų porcijas. Maža to, šie tyrimo dalyviai kur kas labiau mėgavosi maistu nei tie, kurie prieš tai apie jo skonį ir kvapą negalvojo. Kodėl?

Tyrimo autorius Yannas Cornilas tikina, kad savo pojūčių sukoncentravimas į maistą padėjo tyrimo dalyviams labiau mėgautis maistu ir dėl to rinktis mažesnes porcijas.

Iš viso buvo surengta keletas eksperimentų, kuriuose dalyvavo skirtingų kultūrų ir amžių žmonės. Pirmajam tyrimui buvo atrinkti 42 prancūzų moksleiviai – pusės jų buvo iš pradžių paprašyta galvojant apie maistą įjungti ir savo pojūčius, o vėliau jie turėjo išsirinkti pyrago porcijos dydį. Pastebėta, kad šie moksleiviai buvo linkę rinktis dvigubai mažesnę porciją nei tie, kurie iš pradžių apie maistą negalvojo.

Kitame eksperimente tyrimo autorius imitavo aukštos klasės restoraną ir apibūdino įprastą šokoladinį tortą, kaip turintį „nuostabų kavos, medaus ir vanilės aromatą su gardžiu gervuogių poskoniu“. Šis vaizdingas apibūdinimas 190 amerikiečių paskatino rinktis mažesnę porciją nei tiems, kuriems pyragas buvo apibūdintas tiesiog kaip „šokoladinis tortas“.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai