Nomeda Marčėnaitė atvira: „Aš rašau ne savo gyvenimo juodraštį, o švarraštį“

Nomeda Marčėnaitė
Autorius: Eglė Užkuraitė
Publikuota: 2018-10-12 17:46
Nenuspėjama nekilnojamojo turto rinka, vis sparčiau populiarėjančios informacinės technologijos bei didėjanti konkurencija užaugino labai daug klausimų ir diskusijų apie nekilnojamąjį turtą ir jo specialistų poreikį ateityje. Vilniaus Rotušėje vykęs renginys pakvietė susprogdinti dažnai kylančių abejonių burbulą bei pasiklausyti įkvepiančių pranešėjų kalbų.

„Stiprūs ne tie, kas eina po vieną, stiprūs tie, kas žengia į priekį“. Tokiu šūkiu penktadienį prasidėjo renginys „NT užkulisiai“, skirtas nekilnojamojo turto specialistams ir visiems, besidomintiems nekilnojamojo turto rinka – tačiau ne visos konferencijoje dalyvavusių pranešėjų kalbos buvo konkrečiai apie šią sritį.

Dailininkė, keramikė bei laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė įkvepiančiai kalbėjo apie gyvenimo prasmę, kasdienybę bei dalijosi savo asmeniniais išgyvenimais ir svajonių namų vizijomis.

Nomeda Marčėnaitė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Nomeda Marčėnaitė / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Aš esu empatiška ir jautri, o pasaulyje jaučiuosi puikiai. Mūsų niekas nepaklausė, ar mes norime čia gimti, tad mums belieka apsispręsti, kad mums gera čia gyventi,“ – nuoširdų pokalbį pradėjo Nomeda Marčėnaitė.

Moteris pasakojo, kad grįžimas į televiziją ją išties džiugina. „Tai kaita, o žmonėms juk reikia pokyčių“.

Ne vienam konferencijos svečiui, tikriausiai, kilo klausimas, o kaip N. Marčėnaitė susijusi su nekilnojamojo turto pasauliu. Nomeda juokdamasi pasakojo, jog ji susijusi jau vien tuo, kad šiuo metu kaip tik ieško naujo būsto, o ir lietuviams įaugę į kraują būtinai turėti kažką savo.

Nomeda Marčėnaitė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Nomeda Marčėnaitė / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Viskas šiame pasaulyje yra susiję, o žmogaus gebėjimas kurti – labai palengvina gyvenimą. Jei įsigiliname tik į vieną sritį, ji mus labai apriboja. Reikėtų retsykiais pasisukinėti ir į šonus. Juk fantazijos daugiausiai reikia kasdienybėje, o ne dideliems iššūkiams įveikti,“ – tikino garsi moteris.

Nomeda palietė ir itin jautrią kūrybiškumo temą. Dažnas suaugęs tikina nesantis kūrybiškas ir tikrai nemokantis nei piešti, nei groti. 

„Juk viskas priklauso nuo sąlygų. Mes visi esame panašiai talengtingi, tik reikia pastebėti savo talentą, – kalbėjo Nomeda Marčėnaitė. – Žinote, kaip būna... Neretai jau mokykloje patiriame traumuojančių patirčių, sugriaunančių mūsų pasitikėjimą. O viskas juk vyksta mūsų galvoje“.

Televizijos laidų vedėja tikino, kad tuomet, kai jai pirmą kartą pasiūlė vesti televizijos laidą ji išties bijojo. Tačiau suprato – labai sveika išeiti iš savo komforto zonos.

Nomeda Marčėnaitė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Nomeda Marčėnaitė / Pauliaus Peleckio nuotr.

„Kai man paskambino prodiuseris ir pasakė, kad aš esu jo svajonių laidų vedėja, aš tik juokdamasi purčiau galvą ir sakiau, kad esu svajonių moteris ir keramikė, bet tikrai ne laidų vedėja,“ – prisiminimais dalijosi Nomeda.

Moteris prisipažino, kad jai kiekviena diena tai naujas nuotykis. „Mano buvęs vyras sakydavo, kad būtų taip gerai, jog su manimi būtų įmanoma bent kiek nuobodžiau pagyventi,“ – juokėsi Nomeda Marčėnaitė.

Nors dabar dažnas skundžiasi, jog sunku rasti darbą, kuris iš tiesų patiktų ir nereikėtų jaustis  tarsi įspraustam į rėmus, Nomeda turi kategorišką nuomonę.

„Laimė – tai požiūris į gyvenimą. Tas pats ir su darbu: arba keiti požiūrį į dirbamą darbą, arba keiti darbą,“ – teigė keramikė.

Nomeda Marčėnaitė
Nomeda Marčėnaitė

Nomedą Marčėnaitę kone visur matome su šypsena veide. Ji teigia, kad tai, vėlgi, yra tik paties žmogaus pasirinktas požiūris.

„Aš ir savo vaikams sakau, kad jei bloga, atsistoji prieš veidrodį ir bandai pakeisti tą paniurusią išraišką. Man irgi nėra lengva: mama ligoninėje, tėčiui diagnozuotas alzhaimeris. Bet aš ir toliau šypsausi ir sakau – geriau niekada nebus, todėl džiaugtis reikia dabar, šią akimirką. Tobulų bei idealių gyvenimo scenarijų nėra, tiesiog yra geras požiūris,“ – pozityviai kalbėjo Nomeda.

Kalbėdama apie šiuolaikinę lietuvių architektūrą, interjerus charizmatiškoji Nomeda Marčėnaitė teigė, kad mums labai trūksta individualaus požiūrio į pasaulį. Mes pernelyg bijome pridėti kažką savo, kas atspindėtų būtent mus pačius.

O paklausta, ko trūksta Vilniuje ar Lietuvoje, moteris patikino, kad tikrai nieko.

„Lietuva yra mano svajonių šalis. Čia mano širdis ir man čia gera gyventi. Man patinka lietuviai, net ir tie, kurie sako, kad lietuviai yra idiotai, – juokdamasi kalbėjo Nomeda Marčėnaitė. – Dažnai važinėju po Lietuvą ir pagaunu save besišypsančią. Kodėl? Nes man čia taip gražu!”.

Nomeda Marčėnaitė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Nomeda Marčėnaitė / Pauliaus Peleckio nuotr.

Svajonių namų viziją turi ir žinoma televizijos laidų vedėja. Ji sako, kad namai gali būti patys įvairiausi, svarbiausia, kad juose būtų dalelė tavęs.

„Man nieko nėra baisiau už vienodus namus, be fantazijos. Namai turi turėti individualumo prieskonio. Dabar gyvenu Vilniaus senamiestyje ir tai yra nuostabu, tačiau statysime namą gamtoje. Matyti gamtą yra nuostabu, todėl juokiuosi, kad namas galėtų būti be jokių sienų, tik su didžiuliais langais,“ – kalbėjo moteris.

Pokalbį Nomeda Marčėnaitė baigė prasmingais ir kiekvieną paliečiančiais žodžiais.

„Mes visi mirsim, bet labai linkiu gyvenimą pragyventi su fantazija, – teigė moteris. – Aš ir savo vaikams sakau, kad nėra ko čia jaudintis, juk greit mirsit. O jie tada pyksta ir sako, kad, mama, tu čia mūsų visai nemotyvuoji. Bet mane tai motyvuoja. Aš rašau ne savo gyvenimo juodraštį, o švarraštį, nes bijau, kad niekas man neleis jo perrašyti“. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai