Niūrus rytas? 7 būdai, kaip jaustis žvaliai

Moteris pusryčiauja / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-20 12:27
Jei rytas išaušo nelengvas, o savijauta prasta, paakių kremo su kofeinu, skaistalų, šviesių šešėlių akių kampučiuose, blakstienų tušo greičiausiai tikrai prireiks. Tačiau yra dar septyni būdai, padedantys atrodyti žvaliai.

1. Labiausiai nenorimus darbus atlikite ryte. Jei praleisite rytinę treniruotę šiuo įtemptu metu, į vakarinę turbūt irgi nenueisite. O pasportavusi ryte jausitės, kad kažką svarbaus jau nuveikėte, ritmingas judėjimas pažadins raumenis, kaulus, vidaus organus, kraujas ims greičiau tekėti. Smegenys gaus aiškų signalą iš organizmo: „Aš jau pabudau. Kelkitės ir jūs!“ Jei nevaikštote į sporto klubą, tiesiog pašokite 15 min. pagal energingą muziką (apeikite papildomą kvartalą keliaudama į darbą). 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

2. Renkitės spalvotai. Niūrų ir tamsų rytą pamirškite neutralias spalvas. Idėja: įsigyti geros kokybės spalvingų šalikėlių ar skarelių, vėrinių ir auskarų ir eksperimentuoti, kuris ryškus potėpis geriausiai atgaivins veido spalvą. Nesukite galvos: jei jūsų veido oda šaltesnio atspalvio, rinkitės mėlynus, rožinius, violetinius, jūros vandens, raudonus tonus. Šiltaodėms tiks žemės spalvos: geltona, oranžinė, ruda, sodriai žalia, gelsvai žalsva. Netinkamai parinkusi atspalvį atrodysite dar labiau pavargusi.  

Apšlakstykite vandeniu veidą – tai privers smegenis pabusti, o akis atsimerkti.

3. Nepamirškite šalto vandens. Apšlakstykite vandeniu veidą – tai privers smegenis pabusti, o akis atsimerkti. Paskutines kelias sekundes prieš išeidama iš dušo kabinos atsukite kiek įmanoma šaltesnį vandenį (tai suteiks dar ir blizgesio plaukams). Kitas variantas: iš vakaro į šaldiklį įdėkite dvi kosmetines kempinėles. Ryte palaikykite jas ant vokų – nuslūgs patinimai, sumažės maišeliai po akimis. 

4. Įsisekite auskarus. Geriausia – su spalvotais brangakmeniais ar pusbrangiais akmenimis. Tiks smaragdai, turkiai, ametistai, safyrai arba... jų analogai. Ypač rafinuotos moterys renkasi akmenis pagal akių spalvą. Toks papuošalas puikiai atspindi jų grožį ir... nukreipia dėmesį nuo odos trūkumų, kurių visai nesinori rodyti. 

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

5. Gerkite kuo daugiau vandens. Nebūtinai 8 stiklines (tegu entuziastai kaunasi su skeptikais dėl kiekio) – tiesiog pastatykite grafiną vandens ant darbo stalo ir per dieną jį išgerkite. Vanduo drėkina kūną ir smegenis – jausitės ir atrodysite žvalesnė. 

6. Leiskite pailsėti akims. Niekas nereikalauja vidury darbo dienos išeiti į mišką, bet laikykitės 20 x 20 taisyklės. Tai reiškia kas 20 min. atitraukite akis nuo kompiuterio ekrano ir 20 sek. žvelkite į tolį. Jei esate labai pavargusi, turėkite po ranka akių lašų. Galite atsargiai pamasažuoti užmerktas akis. Nešiokite tamsius akinius. Net žiemą. Ypač žiemą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

7. Suvalgykite pusryčiams greipfrutą, apelsiną ar griežinėlį citrinos. Arba jei nemėgstate citrusų, pasikvepinkite tokiu aromatu ar eteriniu aliejumi. Vitamino C dozė suteiks energijos, padės susikoncentruoti ir jaustis žvaliau. Ne veltui jo esama odos priežiūros priemonėse – šitaip irgi papildomi jo ištekliai. 

Elaima.lt

Temos:

Grožis Grožis

Naujausi straipsniai