Niujorke gyvenanti dainininkė Simona Smirnova naujame klipe pasauliui pristatė kankles

Simona Smirnova / Artiom Rozhkov nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-28 10:28
Niujorke gyvenanti kompozitorė ir dainininkė Simona Smirnova prieš mėnesį į pasaulį paleido naują albumą „Žana d’Ark, styginių kvartetui”, kurį pristatė specialiame koncerte Narbuto Niujorko salone. Tačiau LMTA absolventė, prestižinį Berklio muzikos koledžą baigusi kūrėja sustoti neketina ir toliau stebina produktyvumu, energija ir naujais sumanymais. Dabar ji pasauliui pristato vieno iš albumo kūrinių muzikinį vaizdo klipą „Empty land“ (liet. „Tuščia žemė“).

Iš visų albumo kompozicijų vaizdo klipui Simona pasirinko kūrinį, kuriame ji dainuoja ir skambina kanklėmis. „Didesni projektai, tokie kaip šis klipas, yra puiki galimybė pristatyti pasauliui kankles“, – džiaugiasi kompozitorė. Ji po koncertinius turus visuomet su savimi vežiojasi kankles, ar tai būtų Havajai ar Australija, o kanklių išskirtinumas per koncertus visuomet pritraukia smalsuolių su klausimais apie instrumento kilmę, pavadinimą, skambesį, todėl Simoną galima drąsiai pavadinti kanklių ambasadore.

Filmavimas vyko ankstų, žvarbų rytą Niujorke, Bruklino prospekto parke. Didžiąją filmavimo laiko dalį Simona buvo basa, o muzikantai – be pirštinių.

„Mums reikėjo daryti trumpas pertraukas, kad vis truputį apšiltume. Žolę buvo padengęs šerkšnas, kuris man bedainuojant tirpo po kojomis. Mano suknelė buvo visiškai perpučiama, tad prireikė susikaupimo, bet gamta buvo tokia graži, kad net kvapą gniaužė!“ – filmavimo įspūdžiais dalijasi Simona. Ji mano, kad šaltis sukūrė dar gilesnę susikaupimo atmosferą, kuri puikiai dera su muzikinio klipo ir kūrinio tema apie tikėjimą, ne tik Žanos d‘Ark sekimą pašaukimu, bet ir autorės Simonos atsidavimą kūrybai.

Kūrinyje „Empty land“ džiazo improvizaciją atlieka kviestinis svečias, kylanti Niujorko džiazo scenos žvaigždė, pianistas Chris McCarthy. Klipe galima pamatyti ir visus kitus albumą įrašiusius muzikantus – pirmu smuiku grojantį Josh Henderson, antruoju smuiku – Caroline Drexler, altu – Trevor New, violančele – Julia Henderson.

Kompozitorė ir dainininkė Simona Smirnova tiek kūryboje, tiek pasirodymuose ar net vesdama nuotolines muzikos pamokas visuomet ieško, kaip save išreikšti per menų sintezę. Šiame klipe taip pat susilieja vizualus menas, šokis,  muzika. Siužetinę liniją, kadras po kadro, akvarele piešė pati Simona, o jos idėją įgyvendino klipo režisierius Nicolas J.Capra.

„Kai pamačiau režisieriaus atsiųstą pirmąjį klipo montažą, aš tiesiog pravirkau. Verkiau iš laimės, iš susijaudinimo. Tai mano pirmasis profesionaliai įrašytas ir nufilmuotas vaizdo klipas. Klipo režisierius Nicolas J.Capra puikiai perteikė visą dainos emociją ir prasmę, ir net pagilino mano turėtą viziją.“

Simona Smirnova / Artiom Rozhkov nuotr.
Simona Smirnova / Artiom Rozhkov nuotr.

Naująjame Simonos albume skamba jos kūrybos kompozicijos, kurias ji komponavo kaip gyvai atliekamą garso takelį nebyliam filmui „Žanos d’Ark aistra“, 1928-aisiais režisuoto danų kilmės režisieriaus Carlo Theodoro Dreyerio. Simona sako, kad šis projektas įprasmina tuo metu vykysius didelius jos gyvenimo pokyčius, persikėlimą iš Bostono gyventi į Niujorką: „Pasiūlymą sukurti „gyvą“ partitūrą nebyliam kinui gavau 2017-ųjų metų pabaigoje iš  kolegos Luiso Fraire. Aš iškart, net nedvejojusi, sutikau. Tuo metu, kai gavau elektroninį laišką iš Luiso, ėjau per sunkius gyvenimo išbandymus, bandžiau išbristi iš toksiškų santykių. Tas pasiūlymas buvo tarsi žinutė, kad einu tinkama linkme“. Prasidėjus pasaulinei pandemijai Simona nusprendė pasinaudoti proga ir išnaudoti šį laiką albumo įrašams. „Nusprendžiau partitūrą pritaikyti albumo formatui, kad muzikos būtų galima klausytis ir be filmo.“

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai