Nijolės Pareigytės dukra Patricija priėmė Pirmąją Komuniją: pamokas vienuolyne lankė ir pati mama

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su dukra Patricija / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Gegužės 8-oji dainininkės Nijolės Pareigytės-Rukaitienės šeimai buvo ypatinga – atlikėjos dukra Patricija priėmė Pirmąją Komuniją. Grupės „69 danguje“ narė pasakoja, kad šiai progai atsakingai ruošėsi ne tik devynmetė, bet ir ji pati, tad nieko keisto, kad šventinę dieną net oras virpėjo jauduliu.

„Mūsų šeimoje tikėjimas išties turi reikšmę. Tai – ne dėl akių, ne butaforiškai, tad jauduliukas tikrai aplankė“, – portalui Žmonės.lt sako N.Pareigytė-Rukaitienė.

Iš tiesų, N.Pareigytės-Rukaitienės šeimoje krikščionybė ir religija nėra tik žodžiai. Kaip pasakoja atlikėja, ji su dukra Patricija dažną sekmadienį keliauja į bažnyčią – taip, kaip dainininkė su tėvais eidavo vaikystėje. O ir kalbos apie Pirmąją Komuniją, anot Nijolės, jų namuose aidėdavo jau kurį laiką, tad šventinio sekmadienio Patricija nekantriai laukė.

Patricijai buvo smalsu pagaliau paragauti tą Kristaus kūną. Vis klausė, koks skonis. Sakydavau, kad skanu, bet jai norėjosi pagaliau pačiai įsitikinti“, – juokiasi atlikėja. 

„O kai atėjus šventinei dienai pirmąkart paragavo, sako: „Mama, esu tai ragavusi per Kūčias“, – Pirmąją Komuniją priėmusios dukros džiugesį, kalbėdama su portalu Žmonės.lt, prisimena dainininkė.

Nijolės Pareigytės-Rukaitienės dukra Patricija priėmė Pirmąją Komuniją / Asmeninio albumo nuotr.

N.Pareigytė-Rukaitienė pasakoja, kad su nekantrumu Pirmosios Komunijos laukusi Patricija šiai dienai ruošėsi nuo praėjusių metų rudens. Net ir į pamokas, kurias vedė benediktinių vienuolės, mergaitė ėjo su džiaugsmu.

„Patricija nuo rugsėjo iki gegužės lankė pamokas pas vienuoles. Galbūt todėl tas tikėjimas toks tikras, tyras“, – svarsto pašnekovė.

Tiesa, čia atlikėja priduria, kad Pirmajai Komunijai ruošėsi ne tik dukra, bet... ir ji pati. „Teko ruoštis ir man. Aš tris mėnesius kiekvieną trečiadienį lankiau tėvelių kursus. Jie trukdavo apie porą valandų ir mus iš naujo mokė pažinti religiją, skaityti Bibliją, Šventąjį Raštą, o ir apskritai kalbėjome, kas yra tikėjimas. Po to buvome suskirstyti į grupeles, kuriose galėjome diskutuoti, ką išmokome. Tai išties yra labai faini kursai ir abi su Patricija jos Pirmajai Komunijai pasiruošėme iš širdies“, – šypsosi dainininkė. Moteris juokdamasi priduria, kad Pirmosios Komunijos kursų jos kasdienybėje išties truks.

Nijolės Pareigytės-Rukaitienės dukra Patricija priėmė Pirmąją Komuniją / Asmeninio albumo nuotr.

Išaušus taip lauktai – gegužės 8-ajai – dienai, N.Pareigytės-Rukaitienės dukra Pirmąją Komuniją priėmė Kauno Šv. Mikalojaus (Benediktinių) bažnyčioje. Su džiaugsmu dukros Pirmajai Komunijai pasiruošusi dainininkė sako, kad šventinę dieną maldos namus papuošė patys vaikų tėveliai – čia suplūdo gėlių jūra. O ir ceremonija, anot laimingos mamos, buvo ypatingai jauki.

„Apskritai visa ši diena buvo nuostabi. Patricija atsikėlė rimtai nusiteikusi, o atvykus į ceremoniją pasitiko gražūs papuošimai, nuostabus kunigo pamokslas... Visos mišios buvo nuostabios – vaikai dainavo, grojant ir gitarai, ir vargonams... Buvo tikrai muzikali ceremonija“, – šypsosi ji.

Pirmąją Komuniją priėmusią Patriciją atvyko pasveikinti artimieji, su kuriais po ceremonijos šeima nuvyko papietauti. „O po to į namus Patricija prisikvietė draugių, tai buvo pilnas kiemas vaikų. Tikrai didžiulė šventė“, – portalui Žmonės.lt pasakoja N.Pareigytė-Rukaitienė.

Fotogalerija:

Nijolės Pareigytės-Rukaitienės dukra Patricija priėmė Pirmąją Komuniją (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau