Nijolės Narmontaitės vasara: su vyru Pauliumi atrado kvapą gniaužiančias vietas

Nijolė Narmontaitė, Pakruojo dvaras/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-26 11:41
„Paprastai atostogauti vykstame į užsienį, bet šįmet svetur keliauti nerekomenduojama, todėl nusprendėme pasigrožėti Lietuva“, – Žmonės.lt sakė aktorė Nijolė Narmontaitė ir prisipažino, kad su sutuoktiniu Pauliumi Kovu karantino laikėsi itin griežtai. Dabar kartu džiaugiasi galėdami laiką leisti pažindami Lietuvą.

Pirmiausiai, tik pasibaigus karantinui, N.Narmontaitė su sutuoktiniu aplankė gimtąjį savo kraštą – Žemaitiją. Kaip Žmonės.lt pasakojo Nijolė, lankytini taškai – kartais ne visuomet turi būti smagūs objektai, todėl N. Narmontaitė kelionę po Lietuvą pradėjo nuvykdama ne tik pas vaikystės draugę, bet ir į kapus. 

„Vienas iš mano kelionės tikslų buvo ir Galinos Dauguvietytės kapas. Laikas nuo laiko ten nuvažiuoju. Su ja buvome artimos. Užsukome į Dauguvietinius, kur nedideliam ratui žmonių surengiau skaitymus, pasakojau linksmas, Dauguvietytei skirtas istorijas. Su Galina Vilniuje mes gyvenome šalia, vos per kelis namus. Ji man visuomet sakydavo: „Ateik, Nijole, palinksmink mane“. Aš ateidavau ir ji prašydavo paskaityti knygą, kurią apie ją rašiau. Ji vis juodavosi ir sakydavo: „Na, tu pagalvok, kokia aš juokinga“. Paskutiniaisiais jos gyvenimo metais mes daug bendraudavom, todėl pagalvojau, kodėl jos nepalinksminus ir dabar?“ – pasakojo N. Narmontaitė.

 

 

Norintiems pakeliauti po Lietuvą Nijolė pirmiausiai siūlo ekskursiją Žemaitijos sostinėje Telšiuose ir jos apylinkėse. „Kadangi ten yra menų mokykla, diplominiai, baigiamieji darbai yra sugulę, įsitvirtinę pačiame mieste, netikėčiausiose jo vietose. Telšiuose yra daug istorijos, todėl apylinkės turėtų daugeliui palikti didelį įspūdį“, – sakė ji. 

Kitas poros tikslas buvo aplankyti šiauriausią Lietuvos tašką. Nijolė prisipažino, kad ją labai žavi visas Biržų, Pasvalio rajonas – ten yra labai daug gražių vietų, labai daug dvarų ir jie labai kontrastingi.

 

„Čia pat matai sutvarkytą, išpuoselėtą dvarą, bet yra tokių, į kuriuos žiūrėti liūdna. Žinoma, kontrastai ir yra didžiausia įdomybė. Šiame regione atradome Balsių malūną, kurio prisipažino nematę net vietiniai gyventojai“, – pasakojo aktorė. 

 

Atraktyvus taškas Nijolei ir Pauliui buvo Rinkuškių alaus kelias. „Gali ir nebūti alaus mėgėju, tačiau pati alaus gėrimo kultūra man labai įdomi, galima sužinoti, kaip ir su kuo alų derinti. Taip pat man patinka ir Biržuose esantis viešbutis „Tyla“ – ten tikrai labai tylu. Niekur geriau neišsimiegu kaip tik ten“, – įspūdžiais dalijosi Nijolė.

Kadangi šįmet dėl karantino nevyko Nijolės ir Pauliaus pamėgtas vyno kultūros festivaliis „Vyno dienos“, Nijolę sužavėjo išvyka į Raimundo Nagelio sodybą, kurioje jiedu su vyru mėgavosi degustacijomis.

„Aplink šią sodybą irgi yra dvarų, kuriuos galima aplankyti, pavydžiui: Panemunės, Onuškio dvaruose – nors jie ir sugriuvę, aplinkui juos yra daug meilės. Gaila, jog trūksta pinigų, kad juos būtų galima atstatyti“, – kalbėjo aktorė. 

Iš vietų, porai palikusių bene didžiausią įspūdį,  Nijolė akcentavo Pakruojo dvarą. Anot aktorės, jis buvo pakliuvęs teisingas rankas.

„Pakruojo dvare ir gražu, daug edukacinių dalykų: skamba muzika, vyksta vaidybiniai performansai, ką veikti ten galima rasti  visą dieną“, – pasakojo N.Narmontaitė. 

 

Keliaudami po Lietuvą Nijolė ir Paulius nepamiršo ir dar vienos savo mylimos veiklos – žvejybos. Kaip juokėsi pati aktorė, pora bandė žvejoti net ir mažiausioje pelkėje. 

 

Šią vasarą Nijolė atrado ir dar vieną savo aistrą – gėles: – „Visą karantiną galėčiau įvardyti vienu žodžiu – gėlės. Šįmet, kadangi niekur toli nevyksime, visi trys mano buto balkonai yra apsodinti gėlėmis.  Maža to, aš auginu ir špinatus ir ridikėlius, krapus, rukolą ir kitus dalykus. Karantino laiku gėlės – džiugino, man jas siųsdavo ir draugai, ir sūnus iš Ispanijos. Nežinau, kaip kitiems, bet šiuo metu visur pastebiu augalus, negaliu nei pro vieną krūmelį praeiti nenufotografusi. Gėlės mane tiesiog traukia“.

 

Naujausi straipsniai