Nijolė Veličkienė: „Vėžys – didžiausia gyvenimo mokykla“

Nijolė Veličkienė
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-11-27 14:36
Lietuvoje kasmet diagnozuojama beveik 450 naujų gimdos kaklelio vėžio atvejų, o beveik pusės moterų išgelbėti nuo šios ligos nebepavyksta. Tuo tarpu, kaip rodo moksliniai tyrimai, šios ligos būtų galima šimtu procentų išvengti laiku nustačius ikivėžinius pakitimus. Atvirai apie kovą su agresyviu gimdos kaklelio vėžiu pasakoja ir garsioji kailių mados namų savininkė Nijolė Veličkienė, kuri drąsiai teigia: „Aš nematau, ką gyvenime reikėtų slėpti“.

Verslininkei Nijolei Veličkienei prieš 14 metų netikėtai buvo aptiktas jau trečios stadijos gimdos kaklelio vėžys. Onkologinė liga atslinko be jokių išankstinių simptomų.

„Vėžys – didžiausia žmogaus gyvenimo mokykla, privedanti žmogų prie didžiausių permainų. Sunkiausias etapas yra po agresyvaus vėžio gydymo, kai organizmas gauna labai daug „chemijos“, – nelengva patirtimi medicinos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ dalinasi Nijolė Veličkienė.

Garsi moteris atskleidžia, kad kai sužinojo diagnozę, operacijai jau buvo per vėlu.

Nijolė Veličkienė
Nijolė Veličkienė

„Aš nematau, ką gyvenime reikėtų slėpti. Kai mane ištiko ši didelė bėda, buvo daug kalbų apie plintančias metastazes, apkeliavau pačias geriausias Maskvos klinikas, gydžiausi Šveicarijoje, visur aplaksčiau. Pasitikrinusi supratau, kad VUL Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro Ginekologijos skyriaus vedėjas V.Rudaitis buvo viską tiksliai įvertinęs, todėl nusprendžiau, kad reikia likti gydytis Lietuvoje. Praėjusiais metais aplankiusi klinikas, stebėjausi aukštais pasiekimais, naujomis technologijos. Man atrodo, šiais laikais susirgti vėžiu nebėra taip baisu, o Lietuvos klinikas, gerbiamą gydytoją Rudaitį – aš labai vertinu“, – savo istorija dalijasi verslininkė N.Veličkienė.

Ponios Nijolės nusistatymas iš pagrindų keisti gyvenimo būdą davė rezultatų. Moteris pakeitė mitybos įpročius ir įkūrė savo biodinaminį ūkį. Pradėjo ypač vertinti vaisius ir daržoves, kuriuose daugybė naudingų medžiagų, reikalingų sergant onkologine liga ir norint sustiprinti imuninę sistemą.

Nijolė Veličkienė
Nijolė Veličkienė

„Turi nusiteikti, kad visas „metastazes“ iš savęs „išvarysi“, būsi stipri, patenkinta, sveikai maitinsiesi, galvosi, ką geriau valgyti, o ko atsisakyti“, – sako pašnekovė.

Garsi moteris pasakoja apie jos ūkį, kuriame įvairiausių gamtos gėrybių augina ištisus metus. Kalbėdama apie auginamas daržoves, moteris įvardija jas kaip visa ko pagrindą ir kaip svarbiausią pasirinkimą palaikyti sveiką imuninę sistemą. Visgi vaisius mados namų įkūrėja sako besirenkanti kiek rečiau – juose daug cukraus.

„Svarbiausia gyvenime – gerai jaustis. Kai atsiduri tarp gyvybės ir mirties, supranti, koks yra brangus ir gražus gyvenimas. Mano vaistai – teisingas gyvenimas, gera nuotaika bei daržovės. Dabar aš labai tvirta!“, – laidoje džiaugiasi vėžį suvaldžiusi moteris.

Nijolė Veličkienė
Nijolė Veličkienė

Medicinos aktualijų ir sveikatos laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją.

Naujausi straipsniai