Nijolė Pareigytė-Rukaitienė: „Nebūtina pasiekti visišką dugną, kad suprastum dėl ko verta gyventi“

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-30 15:18
Žymi dainininkė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė šiandien pavyzdys gali būti daugeliui. Ji itin mėgo linksmus vakarėlius, kur alkoholis liedavosi laisvai, tačiau jų atsisakė vardan šeimos. Moteris alkoholiui tarė griežtą „ne“ prieš kelis metus ir laikosi šios nuostatos iki šiol. Laidoje „Laimingas, nes gyvas“ dainininkė atvirai kalba apie savo pasirinkimo motyvus ir kelią link to.

„Kalbu garsiai apie tai, nes daug kam padėjau. Daug kam mano istorija buvo pavyzdys. O padėti yra labai smagu“, – sako Nijolė.

Atlikėja prisipažino, kad į alkoholio liūną ją įklampino profesija, pomėgis linksmintis ir nesibaigiantys vakarėliai. „Mums atlikėjams alkoholis nekainuoja. Visi užsakovai visada siūlo išgerti. Jei būtų reikėję mokėti, kažin ar būčiau tiek gėrusi“, – dabar juokauja Nijolė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vakarėliai būdavo dažni. Ir nors Nijolė ne kartą bandė susiimti, bet duotų sau pažadų taip ir nepavykdavo ištesėti. „Pažadėdavau sau ir neištesėdavau. Po vakarėlio sakydavau „mėnesį negersiu“, bet ateina savaitgalis ir vėl vakarėlis“, – atvirai kalba jauna moteris.

Pasak atlikėjos, išgėrusi ji būdavo konfliktiška, pikta. Ne kartą dėl išgėrinėjimų pykosi ir su vyru. Nijolė pripažįsta, kad, jei nebūtų metusi alkoholio, jiedu tikrai būtų išsiskyrę.

Padėti išbristi iš alkoholizmo liūno Nijolei padėjo dukrelė. Ji prisimena, kad didžiausia savigrauža apimdavo kitą dieną po vakarėlio, kai prašydavo mamos, kad pabūtų su dukrele, nes jai siaubingai skaudėdavo galvą.

„Visų pirma gyveni dėl savęs. Ir turi pirmiausia bijot dėl savęs. Nes gali prarast savo gyvenimą, savo vaikus. Nebūtina pasiekti visišką dugną, kad suprastum, dėl ko verta gyventi“, – sako N. Pareigytė-Rukaitienė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Erikos Majauskienės nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Erikos Majauskienės nuotr.

Svarbiausia tai, kad Nijolė sustojo laiku. Ji pripažįsta, kad tai nebuvo lengva. „Aš pusę metų ruošiausi tai dienai, kai visai atsisakysiu alkoholio. Daug skaičiau apie tai, kas yra alkoholis, kaip jis veikia organizmą, kas būna atsisakius“, kelią link blaivybės prisimena atlikėja.

Atsisakyti priklausomybės jai padėjo ir psichoterapijos kursas. Vis tik svarbiausiu faktoriumi kovojant su alkoholizmu Nijolė įvardina sąmoningą norą: „Niekas nepadės, jei pats nenorėsi. Turi suprasti, suvokti ką ir dėl ko darai. Aš norėjau būti pavyzdžiu vaikui. Ir esu“, – užtikrintai kalba atlikėja.

Dabar Nijolė yra laiminga, kupina energijos ir džiaugiasi, kad vis daugiau draugų seka jos pėdomis. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai