Nijolė Pareigytė – apie Kalėdų Senelio batus, griausmingą eglės įžiebimą ir puikias kolegių dovanas

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Teodoro Biliūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dainininkei Nijolei Pareigytei-Rukaitienei šventinis laikotarpis yra itin intensyvus – dienotvarkė kruopščiai sustyguota, kasdienybė pilna koncertų ir renginių. Visgi aplinkiniams džiugesį žarstančios atlikėjos namus vis vien aplanko kalėdinė dvasia – šeimai ją atneša ne tik papuošta žaliaskarė, bet ir per Kūčias čia apsilankantis Kalėdų Senelis. Tiesa, Nijolė juokiasi – nežinia, ar šiemet jis jau užsuks.

„Tas magiškas laikotarpis nenuspėjamas, tai ir jį pasitinkame nieko nesitikėdami“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt nusišypso grupės „69 danguje“ narė.

Gruodžio mėnesį N.Pareigytė-Rukaitienė sukasi kone tokioje pačioje darbų gausoje kaip Kalėdų Senelis. „Tokia ta atlikėjų duona, kad vis nepavyksta surasti balanso – arba viskas, arba nieko“, – sako Nijolė ir priduria, kad išių metų Kalėdas sutiks net dviejuose koncertuose.

„Mūsų grupė – ant bangos, tai Kalėdų vakarą pasirodysime Kaune ir Šiauliuose. Jau nebus kada kimšti likusių silkučių“, – juokiasi ji.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Teodoro Biliūno nuotr.

Nors Kalėdos bus darbingos, Rukaičių šeima turi nelaužomą tradiciją – per Kūčias neplanuoti jokių darbų. Tą dieną šeima vyks pas Nijolės tėvus, kartu gamina šventinę vakarienę.

„Kūčios mus visus labai džiugina – esame žuvies mėgėjai, tai mama gamina silkutę, mano vyras, labai mėgstantis gaminti, ruošia krevetes, midijas... Aišku, tėveliai būna nelabai patenkinti tomis jūros gėrybėmis“, – juokiasi ji.

„Bet tos šventinės dvasios, kai visi sukasi virtuvėje ir fone skamba kalėdinė muzika, visuomet laukiu su nekantrumu“, – priduria N.Pareigytė-Rukaitienė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Asmeninio albumo nuotr.
Nijolės Pareigytės-Rukaitienės Kalėdos / Asmeninio albumo nuotr.

Dainininkė pasakoja, kad Kūčių vakarą jie ne tik vienas kitą džiugina dėmesiu, atvirais pokalbiais, bet ir keičiasi dovanomis. Gruodžio 24-osios vakarą aplankyti atlikėjos dukros Patricijos nepamiršta ir Kalėdų Senelis.

„Tik nežinau, kaip šiemet bus su tuo Kalėdų Seneliu. Pernai Patricija įtariai pažiūrėjo į jį ir pasakė: „Seneli, jūsų batai tokie pat, kaip mano dėdės Tomo“. O dėdė Tomas yra mano brolis. Nusprendėme, kad mano brolis dėvi labai populiarius batus“, – prisiminusi įvykį nusijuokia Nijolė.

Nijolė juokiasi, kad su tokiu įvykiu susidūręs Kalėdų Senelis tikriausiai jau bijos rodytis jų namuose. „Jei išsigando, tai galbūt tik pasivaidens su maišu kur nors kieme. Pažiūrėsime“, – šypsosi pašnekovė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Teodoro Biliūno nuotr.

Svarbiausia – nepamesti proto!

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė portalui Žmonės.lt atskleidžia, kad žaliaskarė jų namuose gražiausiais burbulais pasipuošia gruodžio pradžioje. O ir eglutės puošimą dainininkė vadina ne bet kaip, o įžiebimu.

„Mes eglutę kasmet puošiame terasoje, o gruodžio pradžioje įvykstantis jos įžiebimas suvienija visus kaimynus. Tai darome su dainomis, pokalbiais... Neseniai nusipirkau eglutę ir į namus. Ji auga vazone, tai tikiuosi, kad vėliau ji nukeliaus į mišką“, – pasakoja dainininkė. 

Atlikėja priduria, kad jų šeima jau kelerius metus gyvena vartotojiškumo mažinimo tendencijomis – jiems rūpi, kokiame pasaulyje gyvens ateities vaikai. Tad ir Kalėdų eglė jų namuose kasmet sužimba pasipuošusi tokiais pat žaisliukais. Nijolė šypsosi – juk nuo to švenčių prasmė nepasikeičia.

„Mus džiugina tas puošimo procesas. Turime daug žaisliukų, daug girliandų, kurios į mūsų namus atkeliavo dar tuomet, kai tik pradėjau draugauti su savo vyru. Tai reiškias, kad prieš vienuolika metų! Aišku, būna, kad vaikštau po parduotuves ir atrodo, tiek daug visko gražaus, visko norisi, tačiau stengiamės atsilaikyti“, – atvirauja grupės „69 danguje“ narė.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Teodoro Biliūno nuotr.

N.Pareigytė-Rukaitienė pasakoja, kad artėjant šventėms nepasiduoda ir dovanų pirkimo manijai  – vartotojiškumo mažinimo idėjos įsisukusios ir čia.

„Su vyro šeima esame sutarę, kad dovanas perkame tik vaikams, tai ir susitaupo pinigėlių, ir nepriperkame nereikalingų dalykų. Nors prisipažįstu, savo šeimai man nepavyksta nieko nepadovanoti. Štai, jei matau, kad mamai ar broliui ko nors reikia, tai ir nuperku“, – atskleidžia atlikėja. 

O ir pati, sako Nijolė, mėgstanti gauti praktiškas dovanas. „Iš vyro esu gavusi ausines, telefoną, apatinių. Visada smagu atsinaujinti. Labai mėgstu gauti knygas, tik šias pagal griežtą sąrašą, kurį pati pateikiu. Pastebiu, kad jei gaunu knygų, kurių nepateikiau sąraše, tai jos ir lieka neskaitytos. Nesudomina“, – sako ji.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė

Nijolė šypsosi – visuomet puikias dovanas išrenka jos kolegės, grupės „69 danguje“ merginos – Goda Alijeva, Ingrida Martinkėnaitė ir Karina Krysko. Daug laiko kartu praleidžiančios dainininkės viena kitą puikiai pažįsta.

„Kadangi per šventes tenka koncertuoti, tai su merginomis turime tradiciją keistis dovanomis. Per tiek metų viena kitą puikiai pažinome, tai rasti tinkamą dovaną ne taip ir sunku. Pavyzdžiui, mergaitės mane pradžiugina knygomis, būtent tokiomis, kokias aš mėgstu, fainomis pižamomis, kojinėmis, žvakėmis... O ir šiaip begalę reikalingų bei mielų dalykų yra nupirkusios“, – vardija ji.

Tiesa, čia Nijolė staiga prisimena, kad kelios dovanos, kurias praėjusiais metais ji išrinko bičiulėms, grupės kolegių taip ir nepasiekė. Visgi dainininkė priduria – juk svarbiausia graži draugystė, kurią tiek metų su kolegėmis puoselėja. 

„Bet vis vien, kadangi per tuos karantinus nebuvo galimybės paduoti, teks tas dovanas pridėti šiemet“, – nusijuokia N.Pareigytė-Rukaitienė.

Fotogalerija: 

Kalėdos Nijolės Pareigytės-Rukaitienės namuose (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau