Nijolė Narmontaitė knygų mugėje pasakojo šmaikščias istorijas apie teatro užkulisius

Nijolės Narmontaitės knygos pristatymas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-02-22 12:57
„Būkite pasveikinti atvykę į teatro užkulisius“, – sekmadienio rytą su Vilniaus knygų mugės lankytojais sveikinosi aktorė Virginija Kochanskytė. Drauge su kolegomis režisieriumi Gyčiu Padegimu ir baritonu Vytautu Juozapaičiu ji pristatė dar praėjusių metų pabaigoje išleistą aktorės Nijolės Narmontaitės knygą „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“.

N.Narmonaitė visuomet mėgo improvizuoti. Pernai lapkritį Vilniaus mažajame teatre vykusiame oficialiame knygos pristatyme aktorė renginį pradėjo mini spektakliu, ji ėmė groti pjūklu. Tuo tarpu į parodų centre „Litexpo“ vykusį knygos pristatymą ji atvyko su didžiuliu plakatu rankose, kuriame buvo užrašytos mintys iš naujos aktorės knygos.

„Didžiulis džiaugsmas matyti tiek daug teatrą mylinčių žmonių“, – į salėje sėdinčią publiką kreipėsi N.Narmontaitė.

Knygos „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“ pasirodymas 2014-aisiais – simbolinis, būtent šie metai Lietuvoje buvo paskelbti Teatro metais. Savo knygoje N.Narmontaitė aprašė pokalbius su garsiausiomis teatro ir kino asmenybėmis, atskleidė juos iš kitos, neretai daugeliui žiūrovų nematomos, pusės, apnuogino jų silpnybes, nepabijojo parodyti trūkumų.

Čia galima rasti įdomius interviu su Gražina Balandyte, Juozu Budraičiu, Egle Gabrėnaite, Vytautu Juozapaičiu, Jurgita Jurkute, Rimgaudu Antanu Karveliu, Algimantu Puipa, Nele Savičenko, Vytautu Tomkumi, Rimu Tuminu. Tai tik dalis tų, su kuriais Nijolė leidosi į pokalbius, radusius vietą 336 knygos puslapiuose.

Knygų mugėje vykusiame renginyje N.Narmontaitė dalinosi šmaikščiomis istorijomis apie teatro užkulisius. Ji pasakojo, kaip tekdavo suktis iš nepatogių situacijų, kaip netikėtai žlugdavao įvairūs planai, o nelaiku pasakyta frazė priversdavo suglumti. Kitaip tariant, apie tai, ko nematė žiūrovai.

Aktorė daug dėmesio skyrė kitą gyvenimo teatre pusę matančioms kasininkėms. Būtent joms tekdavo sulaukti įvairių komiškų klausimų, netikėtų skambučių, išklausyti kartais labai netikėtus teatro lankytojų pageidavimus.

N.Narmontaitė užsiminė, kad jau brandina ir antrąją knygos dalį. Esą įdomių istorijų yra tiek, kad į vieną knygą sutalpinti tiesiog neįmanoma. Per šiuo metus ketinanti baigti rašyti, N.Narmontaitė knygą planuoja išleisti dar iki Kalėdų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Daugiau naujienų iš Vilniaus knygų mugės skaitykite ČIA.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai