Nicole Kidman: „Šiuo metu jaučiuosi lyg 21-erių ir pradedu aktorės karjerą“

Nicole Kidman / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-23 12:37
„Šiuo metu jaučiuosi lyg būčiau 21-erių ir pradėčiau savo, kaip aktorės, karjerą“, – juokauja pastaruoju metu viena geidžiamiausių kino aktorių, pernai 50-ąjį gimtadienį paminėjusi Nicole Kidman. Ji pripažįsta, kad patinka rizikuoti renkantis vaidmenis, o šioje gyvenimo stadijoje nori išlikti ryški, atvira, išbandyti naujus dalykus, bendradarbiauti su režisieriais, kuriais tiki.

Pernai buvo pristatyti net keli filmai su Holivudo žvaigžde. Vienas jų – Kanuose geriausio scenarijaus prizą laimėjęs „Šventojo elnio nužudymas“ (rež. Yorgos Lanthimos), kuris nuo sausio 26 dienos pradedamas rodyti Lietuvos kino teatruose.

Antikos dramaturgo Euripido mito šių laikų stilingoje interpretacijoje N. Kidman vaidina talentingo chirurgo Stiveno (Colinas Farrellas) žmoną Aną, kurie kartu su dviem atžalomis puoselėja, regis, tobulus šeimyninius santykius. Tačiau kai Stivenas artimuosius supažindina su paslaptingu paaugliu, kurį ėmėsi globoti po šio tėvo mirties, idiliška šeimos ramybė baigiasi ir tenka susitaikyti su neišvengiamu likimu.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Kino kritikai negaili pagyrų N. Kidman sukurtam personažui: „Jos vaidmuo – kietas it plienas, bet kartu trūkinėja su kiekviena prabėgančia minute, siužetui gilėjant ir gilėjant į tamsą, vis arčiau link nervus laužančios atomazgos. Jos personažas čia susipurvina mažiausiai iš visų.“

Atrodė lyg sustabdžiusi laiką

Nors N. Kidman yra viena garsiausių pasaulio aktorių, galimybių vaidinti ji ieško pati ir netgi pirma parodo susidomėjimą režisieriais. Savo filmuose cinizmo nevengiantis graikų režisierius Y. Lanthimos atvirauja: „Po pirmojo filmo „Iltinis dantis“ sklido kalbos, kad ji nori su manimi susisiekti. Susitikome, pasikalbėjome, bet nepavyko susitarti dėl jos vaidmens filme „Omaras“. Tačiau mes jautėme, kad vienas kitą mėgstame. Man ji labai patiko.“

Bendru žinomos aktorės ir keistojo graikų režisieriaus projektu tapo filmas „Šventojo elnio nužudymas“. Interviu „Los Angeles Times“ kino įžymybė palygino šį filmą su Stanley Kubricko „Švytėjimu“. Paklausta, kokiam žanrui priskirtų filmą – juodajai komedijai, siaubo filmui ar dramai, aktorė atsakė: „Ar galiu atsakyti, kad visiems trims? Manau, kad geriausi siaubo, komedijos ir draminiai filmai atspindi visus šiuos tris žanrus ir „Šventojo elnio nužudymas“ – ne išimtis. Juokingiausi filmai būna tragiški, o baisiausi turi humoro.“

Naujausiame Y. Lanthimos filme aktorei teko suvaidinti keliose intymiose ir itin atvirose scenose su C. Farrellu. N. Kidman gerbėjai po jų negailėjo pagyrų tobuloms kūno linijoms, nes aktorė atrodė „lyg sustabdžiusi laiką“.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Intymios scenos būna nufilmuojamos labai greitai. Tai tik verslas, tu turi papasakoti istoriją, ir viskas“, – viename interviu teigia C. Farellas.

N. Kidman vaidybą Kanų kino festivalyje galėjo įvertinti ir jos vyras, kantri muzikos atlikėjas Keithas Urbanas.

„Keitui buvo sunku žiūrėti „Šventojo elnio nužudymą“. Jis buvo sutrikęs. Jis nejaučia skirtumo tarp vaidybos ir tikro gyvenimo, todėl jam skaudu, kai mato mane šaukiančią ar verkiančią“, – prasitarė Holivudo žvaigždė.

Pasak jos, šeima dažniausiai yra atskirta nuo kūrybinės veiklos ir retai žiūri filmus, kuriuose ji vaidina.

„Noriu atskirti motinystę nuo darbo“, – teigia N. Kidman.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai