Neverbaliniai įpročiai, kurie trukdo normaliam bendravimui

Bendraujanti moteris  / Fotolia nuotr.
Bendraujanti moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-09-22 21:23
AA

Jūs save laikote bendraujančiu žmogumi? O gal kaip tik pastebite, jog jums sunku komunikuoti su aplinkiniais?

Kaip rašoma bigmir.net, bendravimo kokybei gali kliudyti kai kurie mūsų neverbaliniai įpročiai. Juk visa tai, ką ištransliuojame aplinkai, arba pritraukia, arba priešingai, atstumia.

Pokalbio metu mes atkreipiame dėmesį ne tik į tai, ką žmogus kalba, bet ir į tai, kokia jo kūno kalba, gestai, mimika. Būtent pastarieji dalykai labai dažnai tampa patrauklumo arba nepatrauklumo faktoriumi.

Neramus judėjimas vietoje

Pavyzdžiui, jūs sėdite ant kėdės ir nuolat judinate kojas, sukiojatės, grąžote rankas, liečiate viską aplinkui. Trumpai tariant, ramiai negalite nusėdėti.

Kaip teigia amerikiečių knygų autorė, motyvacinių kalbų pranešėja Tanya Reiman, toks elgesys išduoda nerimą ir nepasitikėjimą savimi. O juk tai visai ne tos savybės, kurias norėtumėte pademonstruoti savo pašnekovui, ar ne? Ypač, jeigu jūsų tikslas padaryti gerą įspūdį.

Plaukų lietimas

Sruogų sukimas, plaukų lietimas, šukuosenas „tvarkymas“ – visa tai iš tikrųjų tik gadina jūsų įvaizdį, taip pat nukreipia dėmesį nuo esmės. Pašnekovui sunku susikoncentruoti, kai jūsų pirštai nuolat žaidžia su plaukais. Be to, iš šono toks elgesys atrodo neprofesionaliai.

Sukryžiuotos rankos

Net jeigu ir neturite nieko blogo galvoje, sukryžiuotos rankos atrodo gana pretenzingai, o jūsų pokalbio draugui gali atrodyti, kad juo nepasitikite, esate atsiribojęs. Patarimas – neslėpkite savo rankų, delnų ir apskritai – nesislėpkite.

Aktyvi gestikuliacija

Stenkitės sutelkti dėmesį į žmogų ,su kuriuo bendraujate, o ne į pašalinius dalykus.

Nepersistenkite. Pernelyg aktyvi gestikuliacija dažniausiai turi neigiamą atspalvį. Galite pasirodyti karštakošiai, itin emocingi, neharmoningi, atitraukiantys dėmesį arba jį nukreipiantys ne ta linkme. Juk aktyvūs gestai dažniausiai susiję ir su atitinkamu kalbėjimu, todėl jauskite, kada ir su kuo kalbėti ramiai, o kada emocijoms duoti viršų.

Eisena

Jeigu jūsų nekamuoja jokios sveikatos problemos, tačiau vaikštote vilkdami kojas ir nekreipiate į tai dėmesio, vertėtų būti dėmesingesniems. Viena, kai tai susiję su ligomis, o visai kas kita, kai tai darote specialiai.

Šypsena

Banalu iki begalybės, bet šypsena nieko nekainuoja ir iš tikrųjų gali atverti duris. Specialistai yra ne kartą aptarę veidrodžio efektą, kai žmonės atspindi vienas kitą, pavyzdžiui, tomis pačiomis emocijomis – užtenka nusišypsoti vienam, o kitas paseka tuo pačiu pavyzdžiu. Todėl mažiau piktos veido išraiškos, o daugiau ramios ir harmoningos šypsenos – tai jums padės bendraujant.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite būti išgirsti? Atsikratykite septynių bendravimo nuodėmių

Išsiblaškymas

Jums kalba, o jūs negirdite. Maigote telefoną, tikrinate elektroninį paštą, galvojate, ką valgyti pietums ir tuo pačiu numetate vieną kitą žvilgsnį tarsi parodydami, kad klausote. Neapsirikite – toks išsiblaškymas ir dėmesio nesutelkimas parodo jūsų nepagarbą pašnekovui ir jo mintims. Stenkitės sutelkti dėmesį į žmogų ,su kuriuo bendraujate, o ne į pašalinius dalykus.

Susikūprinimas

Vėlgi, jeigu tai nesusiję su jūsų ligos istorija, stenkitės atkreipti dėmesį į savo laikyseną. Susikūprinimas ir sulinkimas tarsi siunčia žinią, kad jūs nepasitikite savimi ir stengiatės pasislėpti nuo aplinkinių akių.

Akių kontaktas

Kaip sunku – pernelyg akylas stebeilijimasis gali priversti pašnekovą jaustis nejaukiai, lyg įspraustą į kampą. O štai jeigu nebus jokio akių kontakto, gali atrodyti, kad nenorite bendrauti, kažką slepiate, jums nuobodu ir neįdomu. Kad ir koks būtų jūsų požiūris, tačiau saikingi pasikeitimai žvilgsniais yra būtent tai, ko reikia kokybiškai komunikacijai.

Sustingimas

Nereikia kraštutinimų. Jeigu kalbėjome apie tai, kad nuolatinis judesys erzina, tai akmeninė veido ir kūno demonstracija taip pat nėra nieko gero, kadangi išreiškia nuobodulį, susikaustymą, baimę. Todėl geriausia atsipalaiduoti, kad jaustumėtės ramiai ir harmoningai.