Neutraliausia neutrali spalva, visada aktuali

Kate Foley / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Kiekvieną sezoną tarp madingų spalvų tendencijų yra spalva, kuri, palyginus su kitomis, yra niekuo neišsiskirianti.

Ji tarsi pilka pelė tarp pamaivų sezono numylėtinių: skaisčios raudonos ir rožinių, stiprių mėlynų, žalios ir geltonos. Jos atspalvis stačiai nenusakomas: ji neturi smėlinės švarumo nei kupranugario karameliško šiltumo, dažnai su neaiškiu žalsvu atspalviu. Ji tolokai nuo chaki raumeningumo ir stinga samaninės spalvos kelių sudedamųjų atspalvių. Toji spalva dažniausiai blyškina ir taip blyškius lietuviškus veidus, yra nepastebima ir nematoma, sakytum, skirta norintiems tiesiog pasiplauti. Ji nesulyginama su kitomis neutraliosiomis: juoda, kuri, nors teoriškai „neutrali“, yra galinga (ne)spalva.

Toji neaiškioji neprilygsta ir baltai, prabangiai savo švarumu ir grynumu. Ir juo labiau – elegantiškai ir rafinuotai pilkai. Ji – jokia. Nesvarbu, jos daug ar mažai, visiško neutralumo įspūdis nekinta. Ji – kasdienių militaristinių uniformų, nedažyto lino, nuplikusios gamtos spalva, bespalviuose interjeruose susiliejanti su sienomis ir minia.

Skamba nykiai, ar ne? Kodėl ji apskritai madinga?

Toji nematoma spalva yra būtina – tarsi pagrindas ryškiosioms, kaip taikdarė, kad puikiosios viena su kita nesusipeštų, kuri puikesnė.

Nematomoji, prisiglaudusi šalia ryškiųjų, neutraliai ir harmoningai išskiria grynas, kontrastingas spalvas ir tuo pat metu padeda joms suspindėti visu savo puikumu.

Jenna Lyons / Vida Press nuotr.

Neaiškiosios spalvos lietpaltis sušvelnina aršius juodos ir / ar grynų spalvų kontrastus, nesikerta su raštais: dryžiais, langais, taškais ir gėlėmis.

Yoy Cao / Vida Press nuotr.

Visada suskamba kontrastingų neutralių spalvų (juodos, baltos, tamsiai mėlynos, alyvuogių) kompanijoje, o šalia pilkos netgi išryškėja paslėptais atspalviais.

Gilda Ambrosio ir Giorgia Tordini / Vida Press nuotr.

Šios spalvos retai būna prabangių audinių: tai dažniausiai lietpalčiai, čino kelnės, militaristinio stiliaus marškiniai. Ji – kasdieniškiausių drabužių spalvų karalienė. Jeigu neutralioji nekimba prie veido, visad yra išeitis – sijonų ir kelnių pavidalu.

Neutraliausia neutrali spalva (20 nuotr.)
+14
Skaitykite daugiau