Netoli Londono tragedijos vietos gyvenanti lietuvė – apie šiuo metu ten tvyrančią nuotaiką ir kodėl mūsų tauta tokia pikta

Ingrida Kazbarė / Asmeninio albumo/Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-17 12:30
Netoli didžiosios Londono tragedijos šiuo metu gyvenanti edukologė, Isado menų mokyklos įkūrėja Ingrida Kazbarė papasakojo apie tai, kokios nuotaikos dabar vyrauja aplink ir kodėl mūsų inteligentiška tauta tokia pikta.

„Žodžiais yra sunku išreikšti tinkamą užuojautą, netekusiems artimųjų... Praradimai, ašaros, pyktis, neatsakyti klausimai ir prasidėję žmonių protestai. Sunku patikėti tuo, kas ivyko ir dar taip arti“, – pasakojo Ingrida apie trečiadienį paryčiais kilusį gaisrą, kai ugnis apėmė 27 aukštų daugiabutį „Grenfell Tower“ vakarų Londone.

Pasak jos, nekalti žmonės, tarp kurių buvo ir vaikų, sumokėjo savo gyvybėmis tam, kad būtų išgirsti visi kiti. Taip neturi būti ir žmonės jau pradėjo ieškoti teisingumo. Aplinkinėse gatvėse žmonės vis dar klausinėja vieni kitu, ieškodami dingusiųjų savo artimųjų ir, turbūt, ieškos dar ilgai, nes, pasak gelbėtojų, ne visus jau galima ir atpažinti.

„Visiems jau yra žinoma, kodėl sudegusiame daugiabutyje ugnis išplito taip staiga ir labai tikiuosi, kad Lietuvoje ivykdžius renovacijos darbus, yra užtikrintas visapusiškas gyventojų saugumas tuose namuose“, – kalbėjo Ingrida.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Londoniečiai ne tik, kad neliko abejingi nelaimei, bet ir parodė tokį stiprų savo solidarumą, kad pagalbos surinkta tiek, jog aplinkiniai įsteigti pagalbos centrai jau jos net nebepriima.

„Tai yra tokia didelė nelaimė žmonėms, kad, net ir būnant šių įvykių sūkuryje, dar sunku suvokti, kas įvyko, o suvokus, ašaros pradeda riedėti savaime.
Kaip ir nuo mūsų kai kurių tautiečių pykčio, agresijos ir visiško smerkimo kažko nesupratus, lyg ši teisė būtų įgalinta oficialiai. Kodėl Lietuvoje, vis dar, yra propaguojama ir leistina šmeižti, juodinti ir net kolioti žmones viešose tinklalapių prieigose? Ar tai taip siekiama gražesnės valstybės, kuri savimi galėtų didžiuotis visais aspektais, o, ypač, savo liaudimi? Juk, ši nebaudžiama teisė savo pavyzdžiu išugdys ir tokią pat jaunąją kartą, kuo visi, be išimties, turėtume būti suinteresuoti priešingai. Juk, jei namai purvini, juos išplaunate, o ne dar labiau sutepate. Brangūs Lietuvos žmonės, juk patys turite vaikų arba kažkieno jais esate ir, gal, nei neįtariate, jog kažkam, taip pat, esate sektinas pavyzdys. Pažiūrėkite, kokios žmonėms įvyksta nelaimės, tad būkite visi geresni bei atlaidesni vieni kitiems ne tik, dėl gražesnės Lietuvos ateities, bet ir, kad Dievas saugotų jus pačius“, – išreiškė savo nuomonę moteris.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai