Netipiški aukšto intelekto požymiai. Pasitikrinkime!

Moteris šypsosi / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-01 19:09
Aukštas IQ – nebūtinai stulbinami pasiekimai moksle, Antikos mąstytojų citavimas kas antrame sakinyje ir arogantiškai demonstruojamos žinios. Tai ir sugebėjimas suprasti juodą humorą ir netgi (pavyzdingų tetulių siaubui) – nenorminė leksika.

Gal esate ne patys uoliausi darbuotojai ir ne patys pavyzdingiausi sutuoktiniai, kurių namuose – nė dulkelės, tačiau gali būti, kad jūsų intelekto koeficientas gerokai aukštesnis už karjeros aukštumas pasiekusių pažįstamų.

Taigi, kokie požymiai rodo, kad jūsų IQ aukštesnis už vidutinį?

Jūs – kairiarankiai

Dešiniarankių pasaulyje neatrodo, kad kairiarankiai turėtų kokių nors pranašumų. Netgi priešingai – jiems reikia kitokių žirklių, kitokių rašiklių, netgi kompiuterio pelė turi „tupėti“ iš kitos pusės. Tačiau tyrimai atskleidė, pavyzdžiui, ryšį tarp kairiarankiškumo ir gabumų matematikai.

Jūs nepasižymite tvarkingumu

Kontorų darbuotojams tvarkingas stalas – būtinybė, nes vienas pamestas dokumentas gali virsti darbine drama. Tačiau jei jūsų darbas susijęs su grafiniu dizainu, naujų produktų kūrimu, straipsnių rašymu – chaosas ant darbo stalo gali kaip tik stimuliuoti kūrybiškumą.

Groningeno universiteto (Nyderlandai) tyrėjai priėjo prie išvados, kad mus supanti aplinka veikia mąstymo būdą. Taigi, jei matome aplink tvyrantį chaosą, mūsų smegenys ima uoliau „sijoti“ informaciją, todėl mąstymas tampa aiškesnis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jūs elegantiškai... keikiatės

Besikeikiančius dažniausiai smerkiame. Ypač moteris. Tačiau psichologai teigia, kad mokėti naudotis stipresniais žodeliais – pliusas. Eksperimento dalyvių, kurie pasakė daugiausia „negražių“ žodžių per minutę, intelekto koeficientas buvo aukštesnis už kitų...

„Mes sprendžiame apie žmogaus intelektą iš jo kalbos, – teigia Masačusetso meno koledžo psichologai Kristin ir Timothy Jay. – Nors tabu žodelių vartojimas asocijuojasi su visa negatyvių bruožų puokšte: menku išsilavinimu, agresyvumu, nemokėjimu savęs kontroliuoti, tačiau tai ne visada teisinga.“

Jūs mokate prajuokinti

„Humoro jausmas itin susijęs su aukštu intelektu, – tikina psichologė Jill Gross. – Humoras ne veltui siejamas su seksualumu. Jis signalizuoja apie tai, kad kalbantysis sumanus, sugebantis nestandartiškai mąstyti ir į problemas žvelgti filosofiškai.“

Jūs esate pelėda

Nepaisant to, kad naktiniai pasisėdėjimai sutrikdo biologinius ritmus ir kenkia sveikatai, tyrimai rodo, kad, palyginti su vyturiais, pedėdos ilgiau išlaiko koncentraciją ir ilgiau nejunta nuovargio. Be to, jos daugiau uždirba ir užima aukštesnius postus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jums patinka juodas humoras

Toks anekdotas tikrai patiks ne visiems: „Morgas. Kūno atpažinimo procedūra. Moteris: „Taip, tai tikrai mano vyras. Beje, kokiais milteliais jūs skalbiate tas paklodes? Jos tokios baltos!“ Tačiau australų psichologai patvirtino, kad tokio humoro mėgėjai dažniausiai yra aukštesnio intelekto. Koks čia ryšys, nežinia. Galima paaiškinti, kad „iškoduojant“ juodojo humoro juokelį, įsijungia sudėtingi kognityviniai procesai.

Beje, koks bebūtų IQ, bloga nuotaika sumažina gebėjimą suprasti humorą.

Jums būdinga nuolat nerimauti

Jei jums vaidenasi nesibaigiančios problemos, nesikrimskite – jūsų intelektas išlavintas, taigi nesunkiai jas išspręsite. Kanadiečiai psichologai nustatė, kad tie, kurie nuolat galvoje „prasuka“ negatyvias praeities situacijas ar nervinasi dėl ateities, dažniausiai pasižymi aukštu verbaliniu intelektu. Tačiau tie patys tyrimai parodė, kad tokių žmonių socialinis ir emocinis intelektas – žemesnis.

Jūs – savikritiški

Reiškinys, žinomas kaip Dunningo-Krugerio efektas: kuo žmogus mažiau kompetentingas ir nepasižymintis aukštu intelektu, tuo labiau jis pervertina savo sugebėjimus suvokti problemas, o ekspertai ir intelektualai – priešingai, net ir turėdami daug žinių abejoja savimi.

Jums patinka katės

Ginčuose tarp katininkų ir šunininkų laimi pirmieji: katinų mylėtojai pasižymi subtilesniu skoniu ir atviresniu mąstymu. Tiesa, šunų savininkai energingesni ir lankstesni.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Jūs – vyriausias vaikas šeimoje

Pirmagimiai pasižymi aukštesniu IQ, teigia norvegas profesorius Petteris Kristensenas. Tai sąlygoja socialinės ir biologinės priežastys. Vyriausiems vaikams tenka daugiau atsakomybės, o tai lemia geresnius jų pasiekimus moksle.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai