Netikėtumas soc. tinkluose: žymūs žmonės dienai dingo iš viešumos

Patricija Gadžijeva, Beata Nicholson, Julija Žižė/Pauliaus Peleckio/„Žmonės Foto“ ir Viganto Ovadnevo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-29 12:00
Trečiadienio rytą visuomenės nuomonės formuotojų ir žinomų žmonių Instagramo paskyros nusidažė raudona spalva, o tuomet visai parai užtilo. Sunerimę sekėjai pradėjo spėlioti, kur dingo jų mėgstami žmonės, tačiau į komentarus pastarieji nesiteikė atrašinėti – viskas paaikšėjo tik išaušus ketvirtadienio rytui.

Dauguma žinomų žmonių sekėjų įpratę sakyti, kad jiems nerūpi, kas vyksta žinomų žmonių gyvenimuose, tačiau metas būti atviriems – gyvenimas be žmonių – neįdomus. Tokiu šūkiu rugsėjį pradeda žurnalas „Žmonės“ ir kviečia pasinaudoti geriausia metų prenumeratos akcija.

Prie kampanijos prisijungė ir būrys žinomų žmonių – Žydrūnas Savickas, Orijus Gasanovas, Beata Nicholson, Rimantė Kulvinskytė, Julija Žižė, Patricija Gadžijeva, Agnė Gilytė, Dovilė Filmanavičiūtė – kurie savo „Instagram“ paskyrose įdėjo raudoną kvadratą ir nieko nepaaiškinę dienai dingo iš šio socialinio tinklo.

Paklausėme jų, kaip sekėsi parą išbūti be Instagramo, kuris jau spėjo tapti ne tik  bendravimo priemone su savo sekėjais, bet ir pragyvenimo šaltiniu.

„Aš dabar esu tokioje keistoje nuotaikoje, tad beveik nededu į Instagramą nuotraukų, tik filmuoju. Man Instagramas yra vizualusis socialinis tinklas, tad jeigu aš neturiu profesionalios nuotraukos, tai stengiuosi jos ten ir nedėti. Tačiau nedėti „stories“ buvo žymiai sunkiau. Šie filmukai man dabar, kai daugiau laiko praleidžiu namuose, yra tikras išsigelbėjimas. Sugalvoju, kad noriu kažkuo pasidalinti – ir dalinuosi. O vakar tiek buvo dalykų, ką norėjau pasakyti ir parodyti, kad baisu! Halėj nusipirkau tokių gražių raudonikių ir baravykų, galvoju, parodysiu, kas norės, nueis nusipirkti, ir negaliu! Net „patinka“ ant nuotraukų nespaudžiau, kad niekas nepamatytų, jog kažką veikiu“, – juokiesi išbandymą priėmusi Dovilė Filmanavičiūtė.

„Sunkiausia buvo tai, kad daug žmonių tiek privačiai, tiek prie raudono kvadrato rašė ir klausė, kas čia vyksta, gal kažkas atsitiko, o aš nieko negalėčiau atrašyti. Net gatvėje sutikti žmonės prašė paaiškinti, kas čia per paslaptys, bet išlaikiau neatskleidies paslapties šydo“, – įspūdžiais dalijosi Orijus Gasanovas, pripažinęs – malonu, kai kažkas tavęs pasigenda.

„Vakar man patiko tas raudonas kvadratas. Čia buvo ne pomidorų derliaus įprasminimas, o žurnalo „Žmonės“ priminimas, kad gyvenimas su žmonėmis yra įdomesnis nei be jų, o aš visą dieną galėjau tik laidas filmuoti ir nieko netransliuoti. Įdomus jausmas, nostalgija apėmė. Aš eteryje nuo 2002-ųjų, kuomet debiutavau kaip tas vadinamas eterio veidas. Tada buvo visai kiti laikai, nes žvaigždžių buvo keletas – Mildažytė, Valinskas, Mikutavičius ir Stašaitytė – ir apie jas skaitydavome žurnale „Žmonės“. Apetitas žvaigždėms ir jų gyvenimui augo ir augo, dabar kiekvienas gali „pasidaryti“ iš savęs žvaigždę, o aš vakar pagalvojau – vis tik, kaip smagu paskaityti apie kitus ne ekrane, o žurnale! Aš pati su socialiniais tinklais turiu pozityvumu apkaišytą ryšį. Darau tai, kas man patinka ir kiek patinka, transliuoju tiek, kiek reikia ir nepamirštu pasakyti, kad geriausi dalykai gyvenime paprasti, ir kartais taip gera pagulėt su žurnalu, o ne ekranu!“ – rašė Beata Nicholson.

„Visi mėgsta komentuoti, apkalbėti, teisti. Daugiau yra tų, kurie džiaugiasi, pagiria, palaiko. Visi žmonės turime kažkokias misijas. Niekada savo viešumo į nieką nekeisčiau, džiaugiuosi savo skleidžiamomis vertybėmis. Jos įkvepia tūkstančius moterų, šeimų“, – po dienos apmąstymų pripažino Julija Žižė.

Rudenį žurnalas „Žmonės“ pasitinka su geriausia metų akcija ir siūlo gyventi įdomiai bei įsigyti prenumeratą su 50 % nuolaida.

Naujausi straipsniai