Netikėti portretai: kroatų fotografas Ino Zeljakas iš dviejų žmonių veidų sulipdo vieną

Kroatų fotografo Ino Zeljako projektas „Metamorfoza“ / Ino Zeljako nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-01 10:01
Kroatų fotografo Ino Zeljako (27 m.) darbų serijoje „Metamorfoza“ – išskirtiniai žmonių portretai. Žiūrint į juos atrodo, kad kažkas tų žmonių veiduose yra ne taip... pasirodo, šiuose portretuose vieno žmogaus veidas yra „sulipdytas“ iš dviejų! Talentingas fotografas išskirtinai portalui Žmonės.lt pasakoja, ką su savo projektu „Metamorfoza“ siekia perteikti žiūrovui.

Zabrebe gyvenantis Ino Zeljakas pirma savo projekto herojus nufotografavo atskirai, o vėliau, naudodamasis nuotraukų redagavimo programa „Photoshop“, sujungė dviejų skirtingų žmonių portretines nuotraukas į vieną. Kad rezultatas būtų kuo įtikinamesnis ir atrodytų, kad nuotraukoje – vienas žmogus, menininkas abiem nufotografuotiems žmonėms „suteikė“ tą pačią vieno jų šukuoseną ar drabužius.

Ino Zeljako nuotr.
Ino Zeljako nuotr.

Kai kurie Ino Zeljako projekto herojai – aktoriai iš akademijos, kurioje fotografas mokosi, kai kurie – jo draugai bei pažįstami.  Kroatas portalui Žmonės.lt sakė vis dar tęsiantis „Metamorfoza“ ir ieško naujų herojų. Be to, jis jau galvoja apie projekto plėtojimą – ateityje fotografas norėtų įamžinti ne tik dviejų žmonių, bet ir visos šeimos panašumą.

Kai kurie šio projekto herojai yra genetiškai susiję, kai kurie – tik draugai.

Ino Zeljakas savo projektu siekė parodyti žmonių veidų įvairovę bei panagrinėti giminingų žmonių veido bruožų panašumus ir skirtumus.

„Kai kurie šio projekto herojai yra genetiškai susiję, kai kurie – tik draugai. Man įdomiausia buvo pavaizduoti, kokie žmonės yra panašūs vieni į kitus, tačiau tuo pačiu ir skiriasi“, – portalui Žmonės.lt sakė talentingas menininkas.

„Iš pradžių atrodo, kad žiūri į standartinį ir niekuo neypatingą portretą, bet kai labiau įsižiūri, pamatai kai ką neįprasto ir keisto“, – sakė fotografas.

Įvertinkite projekto „Metamorfoza“ nuotraukas:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai