Netikėti dalykai, kurie sujaukia jūsų hormonus

Stresas / Fotolia nuotr.
Stresas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-07-08 19:00
AA

Sutrikdyta hormonų veikla gali sukelti pačių nemaloniausių pojūčių. Juk žinia, kad jie reguliuoja ir virškinimą, ir nuotaiką, ir svorį, ir miego procesą. Kai hormonų balansas nusvyra tik į vieną pusę, akivaizdu, kad teks susidoroti su fizinėmis ir psichologinėmis pasekmėmis.

Taigi, štai situacijos, kurias reikia ištaisyti, kad nekamuotų nepasitenkinimo jausmas visu pasauliu ir tuo pačiu savimi.

Jūs neturite laiko mergaitiškiems susitikimams

Daugelis mūsų įtraukia į sąrašą mintį, kad jau metas susitikti su drauge, tačiau iki punkto įvykdymo taip ir neprieina. „Visa tai gali sutrikdyti hormonus“, – tikina ginekologė ir knygos „The Hormone Reset Diet“ autorė Sara Gottfried. Ji teigia, kad moterų draugystė kelia hormono oksitocino kiekį, kuris padeda įveikti stresą ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligų riziką. Beje, ir ilgina gyvenimą. Štai kodėl po bendravimo su draugėmis mes jaučiamės tokios pakylėtos ir atgavusios ramybę.

Jūs persistengiate sporto salėje

Sportas – puiku, kadangi tuo metu ne tik gražinate savo figūrą, bet ir gaunate hormono serotonino dozę. Tačiau jeigu sporto salėje iki devinto prakaito mankštinatės itin uoliai, didėja kito hormono – kortizolio kiekis kraujyje. Pastarasis hormonas neveltui vadinamas streso sukėlėju, tikina Naujosios Meksikos universiteto tyrimai. Dėl jo pertekliaus sutrinka menstruacinis ciklas, neigiamai veikiamas vaisingumas. Kur kas geriau rinktis jogą, pilatesą, kvėpavimo pratimus, kad numalšintumėte savo sielos ir kūno poreikius bei palengvintumėte streso pasekmes.

Renkatės konservuotus produktus

Jeigu geriate vandenį iš plastikinių buteliukų, žiūrėkite, kad jie būtų pagaminti be bisfenolio A (angl. BPA free). Pasirodo, šis prieštaringas chemikalas aptinkamas ir konservuotuose produktuose, tarkime, sriubose, pomidorų padažuose ir pan. Specialistai tvirtina, kad bisfenolis A gali neigiamai paveikti moterų vaisingumą, todėl pataria rinktis maisto produktus stiklinėse tarose.

Taip pat skaitykite: Ar seksualumas priklauso nuo kraujo grupės?

Jūs laikotės mažo kaloringumo dietos

99 proc. krūtų auglių mėginiuose, paimtuose iš 40 moterų, sergančių vėžiu, turėjo bent 1 parabeną, o 60 proc. – net 5 skirtingus parabenus.

Jeigu vengiate gerųjų riebalų, pavyzdžiui, omega-3 riebiųjų rūgščių, didėja uždegimų rizika. Pasak gydytojų, tai priverčia testosteroną virsti estrogenu, taip pat blokuoja kai kuriuos jūsų progesterono receptorius. Visa tai pasireiškia prasta nuotaika, svorio augimu, sunkiu PMS, didina cistų, auglių tikimybę krūtyse. Specialistai sako, kad verta į valgiaraštį įtraukti lašišą, graikinius riešutus, avokadus ir kitus maisto produktus, kuriuose gausu gerųjų riebalų.

Valgote „patogius“ maisto produktus

Kitaip tariant, renkatės tai, kas greitai paruošiama, be to, daugumai žmonių skanu. Tai gali būti pieno produktai, varškės ir kiti desertai, krekeriai, makaronai, baltų miltų gaminiai ir pan. Specialistai atskleidžia, kad jie didina streso hormono kortizolio kiekį. Taip pat patartina apriboti cukrų, dirbtinius saldiklius (kelia insulino kiekį kraujyje), alkoholį, kai kurias kruopas (ryžius, bolivines balandas).

Antibakteriniai produktai – kaip jie veikia mūsų sveikatą?

Įvairūs antibakteriniai produktai, tarkime, kad ir rankų skystis, nėra tokie nekalti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pasirodo, jie keičia gerųjų ir blogųjų bakterijų balansą, kuris sukelia įvairių uždegimų, neigiamai veikiančių hormonus. Nors kol kas apie tai kalbama puse lūpų, specialistai atskleidžia, kad antibakteriniuose muiluose esantis triklozanas gali padidinti estrogeno kiekį moterų organizme, taip pat slopinti skydliaukės hormonų funkcijas (abiejų lyčių).

Taip pat skaitykite: Paslaptys: kaip jų saugojimas veikia mūsų savijautą

Naudojate kosmetiką su parabenais

Įvairi kosmetika, šampūnas, kondicionierius, losjonai ar dušo želė su parabenais neigiamai veikia hormonus ir didina vėžio riziką. Tyrimas, publikuotas Journal of Applied Toxicologydiscovered, atskleidžia, jog 99 proc. krūtų auglių mėginiuose, paimtuose iš 40 moterų, sergančių vėžiu, turėjo bent 1 parabeną, o 60 proc. – net 5 skirtingus parabenus. Kadangi ir patys mokslininkai nėra tikri dėl šių konservantų poveikio, visgi pataria rinktis tuos produktus, kurie neturi savo sudėtyje parabenų.

Valgote neekologišką mėsą bei pieno produktus

Visada geriau rinktis ekologišką produkciją, kadangi, kaip pastebi mokslininkai, daugelyje fermų auginami gyvuliai ir paukščiai yra šeriami antibiotikais bei hormonais, kurie veikia ir mūsų sveikatą. Atlikti tyrimai byloja, kad dirbtiniai augimo hormonai, skirti gyvūnams, didina krūties vėžio riziką, o antibiotikai išbalansuoja mūsų virškinimo sistemą. Reziumė: išderinama mūsų hormonų sistema, taip pat didėja hormono kortizolio kiekis kraujyje.

Taip pat skaitykite: Trumpas testas: kiek jūsų odai metų?

Jums trūksta mikroelementų

Aiškinama, kad kai skydliaukei, kuri gamina ir reguliuoja skydliaukės hormonus, trūksta tokių mineralų kaip varis, cinkas, selenas ar vitaminas D, galite pajausti, jog staiga pradėjo augtis svoris, jaučiatės išsipūtę, kamuoja prasta nuotaika, nerimas, slenka plaukai. Skydliaukės hormonai atsakingi už mūsų vidaus organų darbą, smegenų, širdies veiklą, tad ją ir mūsų kūną būtina aprūpinti jau minėtais mineralais.

Jūs į gyvenimą žvelgiate neigiamai

Kuo juodžiau žvelgiame į pasaulį, tuo labiau kenkiame sau. Dėl to sutrinka ir mūsų hormonų sistema, nuolat maitinama kaltės, gėdos, nepasitenkinimo, apmaudo jausmais. Specialistai sako, kad reikia išmokti save „perkrauti“, vizualizuoti geras emocijas, medituoti ir visais būdais mažinti streso hormono kortizolio kiekį bent 30 minučių per dieną.