Netikėtas karalienės Elizabeth II pasirodymas BBC pertraukė naujienų skaitymą žinių studijoje

Karalienė Elizabeth II apsilankė BBC redakcijoje / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II penktadienį žiūrovams netikėtai pasirodė tiesioginėje žinių laidoje. Prieš tai oficialiai atidarė naują šios žinių korporacijos štabą.

Vedžiojama po naująjį Transliacijos rūmų priestatą Londono centre, 87-erių monarchė viename epizode pasimatė televizijos ekrane už žinias skaitančių vedėjų nugarų.

Britų monarchė, kurios vyras princas Philipas tuo metu buvo už kelių kvartalų ligoninėje, paguldytas pilvo operacijai, ėjo per sausakimšą žinių skyriaus salę pro pat žinias tuo metu skaitančius Julianą Worrickerį ir Sophie Long.

Šiedu atsisuko ir pamatė, kaip į juos žiūri karalienė, stabtelėjusi ekskursijos metu, o BBC personalas prapliupo plojimais.

„Šis nutikimas buvo vienas keisčiausių BBC televizijoje“, – sakė Simonas McCoy'us, kuriam teko garbė pristatyti reportažą apie Elizabeth apsilankymą.

Kiek anksčiau monarchė oficialiai atidarė moderniomis technologijomis aprūpintą naują priestatą prie 1932 metų art deco stiliaus pastato. Nuo šiol visi BBC žinių tarnybų skyriai bus po vienu stogu.

„Nepaprastai malonu aplankyti BBC šiandien, pamatyti naujuosius jos namus“, – sakė karalienė iš studijos „Radio 4“ tiesiogiai transliuojamoje kalboje.

„Prisimenu, kaip pirmą kartą atėjau į Transliavimo rūmus su savo tėvu karaliumi, mama ir seserimi, prieš pat karą, – pasakojo Elizabeth II. – Paskui vėl apsilankiau su Edinburgo kunigaikščiu prieš pat karūnavimą 1953 metais. Tada buvau apstulbinta, kaip ir dabar, kaip smarkiai viskas kinta, kaip transformavosi jūsų pramonė per pastaruosius 60 metų – kai transliacijos įvairiausiais būdais praturtino mūsų gyvenimą.“

„Tikiuosi, kad šis pastatas puikiai pasitarnaus jums ateityje ir džiaugiuosi paskelbdama, jog jis atidarytas“, – pridūrė ji. Tuo metu personalo plojimai aidėjo visame pastate.

Tada BBC paleido graso įrašą iš pirmojo Elizabeth II vizito studijoje 1939 metais.Kartu su savo tėvais – karaliumi George VI  ir karaliene Elizabeth I – bei seserimi princese Margaret, ji buvo palydėta į valdymo kabinetą, kur sukėlė kelis garso efektus ir buvo pakviesta išbandyti įrašymo sistemą.

Girdėti, kaip jaunosios princesės – vienai jų buvo 13, kitai devyneri – čiauška ir kikena.

Karalienė Elizabeth II radijo laidoje / „Scanpix“ nuotr.
Skaitykite daugiau