Netikėtas duetas: Mantas Jankavičius ir Kastetas pristato dainą „Proto komitetas“

Mantas Jankavičius ir Kastytis Sarnickas-Kastetas/ Ievos Jūros nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-01 10:37
Vasarai įsibėgėjus dainininkas Mantas Jankavičius pristato nuotaikingą dainą „Proto komitetas“ įrašytą kartu su grupės „G&G Sindikatas“ nariu Kastetu. Šis kūrinys – vienas pirmųjų singlų iš būsimo Manto Jankavičiaus albumo. 

Dainininkas teigia, jog neįprastai pavadintas kūrinys išties yra apie mums visiems pažįstamą būseną. „Dažnai mūsų smegenys ar jų pasąmoningai sukurti išvedžiojimai trukdo mums priimti gyvenimą tokį, koks jis yra. Laimei, yra muzika, kuri padeda išsivalyti nuo nuolatinio permąstymo ir padeda išvaryti kvailas mintis iš mūsų kiekvieno proto komiteto”, – pasakoja Mantas Jankavičius. 

Kartu su daina šiandien pristatoma ir vasariškai lengva animacinė vizualizacija, kurią kūrė „SCUARE – Production House“. 

 

MANTAS (feat. Kastetas) – Proto komitetas: 

 

 

Prie dainos „Proto komitetas“ gimimo prisidėjo ir grupės „G&G Sindikatas“ narys Kastytis Sarnickas-Kastetas.  „Kastetas, mano manymu, yra vienas unikaliausių Lietuvos reperių. Jo balso tembras ir jo talentas šiai dainai suteikė labai daug vasariškos šviesos ir įvairiapusiškumo. Dėl jo ši daina dabar skamba labai pilnai, o aš negaliu atsidžiaugti šia bendryste su Kastetu“, – pagyrų kolegai negaili Mantas Jankavičius. 

Nors daugeliu šis duetas gali pasirodyti netikėtas, abu kūrėjai pažįstami daugelį metų. Kaip patys teigia, nuo tada, kai dar nebuvo Sindikato ir vienas jų grojo ir dainavo roko grupėje. „Net esam kartu nusifilmavę viename labai populiariame lietuviškame filme, tiesa, mane iš to filmo beveik visą iškirpo. Bet va dainoj šį kartą likau”, – pasakoja Kastytis Sarnickas-Kastetas. 

 

Mantas Jankavičius ir Kastytis Sarnickas-Kastetas/ Ievos Jūros nuotr.
Mantas Jankavičius ir Kastytis Sarnickas-Kastetas/ Ievos Jūros nuotr.

Nuotaikingą ir vasarišką kūrinį duetas įrašė pačiame ką tik pasibaigusio karantino įkarštyje, laikydamiesi tuo metu itin griežtų karantino sąlygų ir nė karto nesusitikę. Ir nors, kaip teigia Kastytis Sarnickas-Kastetas, tuomet norėjosi tik verstis ant šono ir pabusti kai karantinas bus pasibaigęs, visgi dainos idėja nugalėjo. „Pasakiau sau kodėl nepabandžius, gal tai padės nors kiek grįžti į gyvenimą. Ir padėjo. Kaip šioj dainoj – nori ir padarai“, – teigia jis. 

Mantas Jankavičius užsimena, jog šiandien pristatomas „Proto komitetas“ – vienas iš šių metų rudenį išleidžiamame albume nugulsiančių kūrinių ir tikrai ne paskutinis nustebinantis duetas. Dainininko teigimu, tai bus ilgai lauktas, brandintas ir vienas stipriausių jo darbų, kurio išleidimo Mantas Jankavičius nekantriai laukia. 

 

Mantas Jankavičius ir Kastytis Sarnickas-Kastetas/ Ievos Jūros nuotr.
Mantas Jankavičius ir Kastytis Sarnickas-Kastetas/ Ievos Jūros nuotr.

Ši daina taip pat skambės ir visuose Manto Jankavičiaus vasaros koncertuose. „Kur tik bus galimybė šią vasarą pasirodyti gyvai, tikiuosi, jog kūrinį atliksime kartu su Kastetu. Tik tada jis turi prasmę ir yra iki galo pilnas“, – teigia dainininkas. 

Artimiausi Manto Jankavičiaus vasaros koncertai įvyks liepos 17 dieną Žagarės vyšnių festivalyje, 18 dieną – Tarptautinės aludarių dienos renginyje, „Volfas Engelman“ bravore Kaune, 30 dieną, – „Vasaros terasoje“, Vilniuje, rugpjūčio 22 dieną – „Adform“ kiemelyje, Kaune. 

 

Naujausi straipsniai