Netikėtas duetas: grupė „jautì“ ir Monique pristato premjerą – „Pirmi kartai“ atrakino prisiminimus

Monika Pundziūtė-Monique ir grupė „Jauti“ / G.Jauniškio ir P.Butkaus nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

„Pirmi kartai“ – antrasis singlas iš netrukus pasirodysiančio grupės „jautì“ kolaboracijų albumo „Meilė“, įrašytas drauge su atlikėja Monika Pundziūte-Monique. „Mes – lyg galinga cheminė reakcija“, – sako dviejų, visiškai skirtingų žanrų atlikėjai, pristatydami bendrą dainą ir jai skirtą klipą.

„Tai – daina apie „paskutinius pirmus kartus“, kuomet randi savo žmogų ir nenori nieko kito ieškoti“, – pagrindinę kūrinio mintį atskleidžia netikėtas duetas.

„Jautì“ nariai teigia, jog šis singlas yra išskirtinis: „Daina „Pirmi kartai“ yra sunkiausias ir intensyviausias kūrinys albume.“

Žaismingame ir charizmatiškame kūrinyje atsiskleidžia 2000-ųjų ir šiuolaikiškos muzikos skambesys – instrumentines partijas įkvėpė pop punk ir matematinio roko muzikos stiliai, o vokale atsispindi dabartinių laikų atlikėjos Olivia Rodrigo įtaka.

„Buvo labai įdomu rašyti dainą kartu su Monika ir pamatyti, kokį skambesį kartu sukursime. Monika atliko labai stiprų vokalinį performansą“ – singlo kūrimo eigą komentuoja „jautì“. „Jeigu reikėtų įvardinti ramiausią dalį, tai buvo dainos rašymas. Užtruko ilgai, bet kai tiek žmonių įdeda dalį savęs – sunku iš to padaryti vienį. Bet mums pavyko.“ – džiaugiasi Monique.

Monika Pundziūtė-Monique / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Techninį kūrinio skambesį muzikantai patikėjo „Ymir Audio“ studijos prodiuseriui Snorre Bergerud, o unikalią vaizdo klipo idėją išpildė režisierius Shukowski.

„Ši daina priminė muziką, kurios klausiau vaikystėje, visokius „blink–182“. Tai atrakino prisiminimą apie mano mėgstamiausią sportą – kvadratą, žaidimo didžiules emocijas, priešus, draugystes, meiles, visokius akrobatinius kamuolio išvengimus, pagavimus, kurie gal iš tikro ir nebuvo tokie wow, kaip tuomet atrodė.

Gal šitas klipas yra tiesiog dar vienas bandymas grįžti į nerūpestingą vaikystę ir pasidalinti prisiminimais su dabartiniais vaikais, o bendraamžių paklausti: seni, o prisimeni, kaip pliekdavom kvadratą?“ – svarsto klipo kūrėjas.

Iš tiesų, dinamiškame dainos „Pirmi kartai“ vaizdo klipe atlikėjai komiškai vaizduoja lietuviška klasika tapusį mokyklinį žaidimą – kvadratą. „Klipo idėja – atkartoti 2000-ųjų mokyklinius miuziklus, kuriuose viskas perdėtai dramatiška.“

Grupė „jautì“ / Pauliaus Butkaus nuotr.

Prisimindami klipo filmavimo procesą, atlikėjai vieningai teigia, jog šis projektas įsiminė ilgam: „Viso klipo filmavimo metu linksminomės – po ilgo laiko vėl žaidėme kvadratą, maivėmės, valgėme picas. Žinoma, visos dienos darbas nuvargino, tačiau buvo tikrai smagu“ – sako grupės „jautì“ nariai.

„Buvo nesveikai linksma. Paprastai dirbu viena, tad šis projektas įnešė daug naujų įspūdžių į mano įprastą ritmą. Tai, ką mums pavyko padaryti, nepavyktų su niekuo kitu, tik su „jautì“ – mintimis dalijasi Monique.

„Pirmi kartai“ vaizdo klipas:

Naujame „jautì“ albume klausytojai galės išgirsti ne tik kūrinį „Pirmi kartai“, bet ir anksčiau išleistą singlą „Pražys“ su Gabriele Vilkickyte – ši daina muzikos platformose buvo perklausyta net 200 tūkst. kartų.

Albumą „Meilė“ atlikėjai pristatys gegužės 21 dieną, „Compensa“ koncertų salėje – didžiausiame savo koncerte iki šiol.

Skaitykite daugiau