Netikėtai mirusios virtuvės šefės H.Bovševič dukra Kamila: „Ji buvo ryškiausia mūsų žvaigždė“

Halina Bovševič su dukra Kamila / Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-11 20:00
Gegužės 9-ąją Lietuvą apskriejo liūdna žinia – nuo koronaviruso komplikacijų mirė žinoma virtuvės šefė, „barbekiu mama“ vadinta Halina Bovševič. Netektį išgyvenanti virtuvės šefės dukra Kamila pasidalijo jautriu laišku mylimai mamai.

Širdį virpinantį įrašą Kamila paviešino socialiniame tinkle „Facebook“. Prisiminimais ir užplūstančiomis mintimis pasidalijusi mergina paviešino ir vaikystės nuotrauką, kurioje ji užfiksuota su mama Halina. 

„Mano mylimosios Mamytės atminimui.

Man be galo skaudu suvokti, kad daugiau niekada jos neapkabinsiu ir nepaskęsiu jos glėbyje.

Kad neišgirsiu jos raminančio balso, skambaus juoko ar kaip ją kas nors įsiutina per telefono skambutį.

Kad nebeturiu galimybės jai paskambinti, paprašyti patarimo, nudžiuginti ar pasidalinti nerimu, džiaugsmu.

Kad per šventes negalėsiu ruošti patiekalų kartu su mama ir močiute online ir kartu planuoti šventes.

Man labai gaila, kad ji daugiau niekada neatvažiuos pas mane, kad ji nebus su manimi mano vestuvėse, kai pati tapsiu mama ir auginsiu savo vaikus. Niekas negali jos pakeisti ir niekas man nepadės kaip ji. 

Tuo pačiu metu be galo didžiuojuosi būdama jos dukra. Ji man yra didžiausias superinės moters pavyzdys. 

Ji mylėjo pasaulį ir žmones. Ji visada buvo atsidavusi žmonėms, ji puolė padėti, net kai jai pačiai nebuvo lengva.

Ji mėgo keliones ir pašėlusius nuotykius. Ji buvo ištikima sau, atkakliai siekė savo tikslo, nepaisant aplinkinių teisimo. 

Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos valdybos narė Halina Bovševič / Projekto partnerio nuotr.
Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos valdybos narė Halina Bovševič / Projekto partnerio nuotr.

Ji buvo stipri, protinga ir kūrybinga moteris. Ji nugalėjo tiek daug kliūčių, visada turėjo sprendimą ir beprotiškas idėjas.

Ji taip pat turėjo gydančią galią. Per jos karštas, raminančias rankas ir nuoširdžią širdį praėjo tiek daug žmonių. Ji mokėjo išklausyti, patarti ir motyvuoti.

Ir kaip jai patiko BBQ! Tai buvo jos tikroji aistra, ji galėjo apie tai kalbėti valandų valandas. 

Tai ji ir darė. „BBQ Mom's“ kulinarinė studija suteikė jai tiek džiaugsmo, jos akys žaižaravo nuo to, kad ji galėjo pasidalinti savo žiniomis su kitais, kad ją nuolat supo žmonės. Jai tai labai patiko. 

Daugiau nei 15 metų BBQ asociacijoje, prezidento pareigos, teisėjos titulas, laureatų apdovanojimai ir tiek daug beprotiškų projektų. Būti BBQ mama tiek daug jai ir visiems ją pažinojusiems reiškė. 

Aš be galo didžiuojuosi, kad, nors ir per trumpą, bet labai reikšmingą gyvenimą, ji prisilietė prie daugybės gyvenimų, sutiko tiek žmonių, daug kam padėjo. Žinau, kad dalelė jos yra kiekvieno, ją pažinojusio žmogaus, širdyje. Ji buvo ryškiausia mūsų žvaigždė.

Esu paliesta ir nuoširdžiai dėkinga visiems, kurie ja tikėjo, palaikė ją sunkiu metu, mylėjo ir davė net menkiausią priežastį jos džiaugsmui. 

Ačiū visiems už tokius gražius žodžius, už atmintį, už emocijas ir pasidalijimą nuotraukomis bei įrašais. Jos gyvenimas buvo toks spalvingas, toks pilnas, toks džiaugsmingas, kad dabar, be jokios abejonės, visiems jos labai trūks. Ji išliks mūsų širdyse amžinai. 

Tegul jos gyvenimas būna pavyzdžiu ir motyvacija. Tegul jos atminimas būna prieskoniu kiekviename patiekale, kibirkštimi kiekvienoje liepsnoje ir šiluma kiekviename prisilietime.

Myliu tave, Mamyte, ir ačiū Tau už nuostabų gyvenimą, kurį man padovanojai“, – jautriai rašė garsios kulinarės dukra.

Mano mylimosios Mamytės atminimui Man begalo skaudu suvokti, kad daugiau niekada jos neapkabinsiu ir nepaskęsiu jos...

Posted by Kamila Bovsevic on 2021 m. gegužės 9 d., sekmadienis

Žmonės.lt primena, kad H.Bovševič anapilin iškeliavo gegužės 9-ąją. Apie žinomos Lietuvos šefės mirtį socialiniuose tinkluose paskelbė jos artimieji ir kolegos.

„Šiandien kovą su Covid-19 pralaimėjo dar vienas puikus žmogus. Po kelias savaites trukusio mūšio, Halina šiandien prisijungė prie savo mamos, kuri šiam, kai kurių žmonių vis dar naiviai vadinamam paprastam gripui, pasidavė anksčiau“, – socialiniame tinkle „Facebook“ jautriais žodžiais dalijosi H.Bovševič artimoji.

Naujausi straipsniai