Netikėtą parodą išvydusi Gerda Žemaitė: „Gal bent su humoru pavyks atkreipti dėmesį į šią problemą“

Gerda Žemaitė pasidalijo netikėta panevėžiečių Doros ir Andrėjos paroda / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-24 16:05
Kone kaskart traukiantis snieguotai žiemai ir pavasarėjant viešojoje erdvėje pasigirsta pasipiktinimų dėl neatsakingo šunų šeimininkų elgesio – lauke nerenkamų ekskrementų. Tirpstantis sniegas netrunka priminti, kad šie „puošia“ ne tik vejas, bet ir vaikų žaidimų aikšteles, pėsčiųjų bei dviračių takus. Panevėžietės Andrėja ir Dora sugalvojo originaliai atkreipti dėmesį į šią problemą. Jų netikėtą parodą išvydusi televizijos laidų vedėja Gerda Žemaitė vylėsi: „Mūsų visuomenė į baudas ir draudimus reaguoja labai priešiškai, tai galbūt humoras padės.“

Jau kelios dienos socialiniuose tinkluose plinta panevėžiečių Andrėjos ir Doros pristatyta pirmoji Lietuvoje paroda, kurios eksponatuose naudojami... šunų ekskrementai. Tiesa, ji sukurta ne perteikti šiuolaikino meno idėjas, o siekiant atkreipti dėmesį į sniegu padengtuose kiemuose, ant šaligatvių ir pievose keturkojų šeimininkų nesurenkamas „dovanėles“. 

„Kai žiemos grožį keičia... „š*dų grožis“! Reikia, juk sako, visur rasti pozityvo? Tai šiandien taip ir padarėme. Gal kažkam tai padės neįlipti į š*dą, juk dabar jis papuoštas. Kažką privers nusišypsoti, o gal ir susigėsti, kad žiemos metu vis „pamiršdavo“ pasiimti maišelį, skirtą tokiems reikalams. O dabar..... Kviečiame į parodą! Kiek kitokią ir neįprastą“, – socialiniame tinkle rašė parodos organizatorė Dora.

Kartu parodą rengusi jos bičiulė Andrėja portalui Žmonės.lt pasakojo, kad idėja kilo išėjus pasivaikščioti su vaikais. 

„Karantino metu su Dora daug vaikščiojame tiek vienos, tiek su vaikais. Pastebėjome, kad šiais metais, kaip niekada, pilna šunų išmatų, tad vaikščiojimas tampa ne malonumu, o nuolatiniu savęs ir ypač vaikų saugojimu. Kadangi tiesiog piktintis ir burbėti nematėme prasmės, nusprendėme į tai pažiūrėti su humoru“, – kalbėjo Andrėja.

Parodos piešiniai ant sniego yra sukurti naudojant vandeninius dažus ir piešiant jais greta viešose vietose paliktų šunų išmatų. Andrėja atviravo, kad tokios didelės socialinių tinklų vartotojų reakcijos nesitikėjo. Trečiadienio popietę Andrėjos ir Doros papublikuotas įrašas jau buvo sulaukęs beveik 2 tūkst. patiktukų ir beveik 1,5 tūkst. pasidalijimų. 

„Tokios didžiulės žmonių reakcijos tikrai nesitikėjome, bet supratome, kad problema yra visos Lietuvos mastu, o ne tik Panevėžyje. Džiaugiamės sulaukę tiek palaikymo ir tikimės, kad ši iniciatyva paskatins šunų augintojus būti atsakingesniais“, – sakė ji.

Vilniaus Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Bronušas priminė, kad nesurenkantys savo augintinių ekskrementų sulaukia įspėjimo, o vėliau baudos nuo 30 iki 100 eurų. 

Kviečiu į bendrą mano ir Dora Barbora e-parodą. “Kakalų pavasaris”. Lankantis parodoje siūlome nevalgyti! Tikiuosi parodą įvertinsite šūdinai! Linkime neįlipti į šūdą. #kakuparoda

Posted by Andrėja Linkauskienė on 2021 m. vasario 22 d., pirmadienis

Parodos nuotraukos socialiniuose tinkluose išplito it virusas. Ja „Instagram“ paskyroje pasidalijo ir televizijos laidų vedėja Gerda Žemaitė. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt moteris vylėsi, gal bent taip parodos organizatorėms pavyks atkreipti dėmesį į kiekvieną pavasarį pasikartojančią problemą.

„Galvoju, kad kalbėjimas, organizavimas parodų, kurias pateikiame juoko forma, yra geresnis būdas atkreipti visuomenės dėmesį nei vien baudos. Jau žinome, kad mūsų visuomenė į baudas ir draudimus reaguoja labai priešiškai, tai galbūt bent su humoru pavyks atkreipti dėmesį į šią problemą“, – vylėsi G.Žemaitė.

Gerda pasakojo, kad originalios parodos nuotraukomis su ja pasidalijo sūnaus auklė.

„Mūsų auklytė žino, kas organizuoja šią parodą, tai ji man sako: „Pažiūrėk, kokia įdomi mintis“. Pagalvojau, kad pasidalinsiu su savo sekėjais, gal kai kuriuos, taip besielgiančius, netgi sugėdinsiu, nes tikrai tai yra labai didelė problema. Vien iš komentarų po įrašu matau, kad nors kai kurie žmonės piktinasi, vis dar yra ir tokių, kurie neatkreipia dėmesio, nemato problemos.

Įsivaizduokite, viena mano sekėja komentare rašė, kad kažkada bandė sugėdinti vieną moterį, o ji jai atrėžė, kad na, ką, palis ir nuplaus vanduo. Neva čia nieko tokio. Man norėjosi skatinti visuomenę susimąstyti, kad tausotume aplinką ir patiems būtų smagu vaikščioti takeliais“, – sako ji.

G.Žemaitė šyptelėjo, kad dar prieš pasidalindama įrašu svarstė, ar nesulauks gausybės neigiamų komentarų. Visgi televizijos laidų vedėja nutarė, kad visuomeninė misija yra kur kas svarbesnė.

„Prieš dėdama įrašą galvojau, kad sulauksiu negatyvo, sakys, kad teršiu savo sieną, bet galvoju, kad nesvarbu. Nieko nelaukdama, be jokios baimės įkėliau, nes galvoju, kad reikia apie problemas kalbėti garsiai, reikia nebijoti suteršti savo socialinių tinklų, jei tai yra aktuali misija. Jei jau turi augintinį, tai susirink ir jo ekskrementus. Norisi, kad pavasarį kvepėtų gėlės, o ne kakučiai gatvėse“, – juokėsi moteris.

Pasak G.Žemaitės, vos pasidalijusi įrašu ji sulaukė gausybės laiškų, kuriuose jos sekėjai dalijosi nemaloniais nutikimais. Gerda pasakojo, kad ir jai pačiai vaikštinėti gatvėmis su vaiku tampa nemalonu.

„Labai nemalonu išėjus su vaiku, ypač, jei jis mažiukas. Juk būna, kad ir pargriūna, tai jei kažkas atsitiktų, būtų tikrai nesmagi patirtis. Viena mama man rašė, kad išėjo su vaiku pasivaikščioti į parką, o vaikas grįžo visas išpurvintas. Tie patys žmonės, kurie turi augintinius, turi pagalvoti, kad jų pačių vaikai paskui ateina į parkus žaisti. Man atrodo, kad turime pradėti nuo savęs ir pagalvoti, ar man patiktų, jei mano vaikas įkristų į tas išmatas“, – teigė televizijos laidų vedėja.

Gerda Žemaitė su sūnumi/Socialinių tinklų nuotr.
Gerda Žemaitė su sūnumi/Socialinių tinklų nuotr.

Naujausi straipsniai