Neringa Šiaudikytė – lyriškai apie naujas pradžias: „Meilė atskleidžia šviesiausias ir tamsiausias mūsų puses“

Neringa Šiaudikytė
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-09-05 12:19
Jei manote, kad šiai merginai viskas einasi tarsi sviestu patepta, Neringa Šiaudikytė čia pat jus sustabdytų: „Palaukite, dar nevertinkite visko per greitai. Lėtai, sunkiai, bet tikslo link – toks šiandien yra mano kredo. Aš neskubu ir per anksti kalbėti apie sėkmę svetur nenoriu.“ Los Andželo įrašų studijos duris dažnai varstanti Neringa savo muziką išsivežė į saulėtąją Kalifoniją, ten ją atrado du talentingi prodiuseriai ir kuo toliau, tuo Neringos kelyje viskas šviesiau. Šiandien savo naujo singlo „All Over“ akustinę versiją pristatanti N. Šiaudikytė sako, kad geriausia, ką iki šiol ji jautė gyvenime – tai laisvė. Kurti, svajoti, keliauti.

Apie ką yra naujoji daina?

„All Over“ yra apie jausmus, kurie atveria įvairias žmogaus charakterio puses. Kartais meilė ar draugystė atskleidžia šviesiausias ir tamsiausias mūsų puses. Daina ir yra apie tai.

Šią vasarą laiko daugiau praleidote Los Andžele ar Lietuvoje?

Daugiausia laiko praleidau Europoje. Daug keliavau. Labai norėjosi pajusti nevaržomą laisvę, nebuvo stabdžių ar kokio žmogaus, kuris manęs prašytų kažkur nevykti ar ko nors nedaryti. Toks jausmas, jog iki šiol visą gyvenimą buvau kažkam įsipareigojusi ir visuomet turėjau prie ko nors taikytis. Arba prie šalia esančio partnerio,  arba prie darbų. Kažkam vis tarnaudavau ir dėl to nebuvau laiminga. Kai bandai visiems būti geras, tavo jau nukeliauja į paskutinę vietą. O kai apleidi save ir nelieka laiko tam, kam iš tikrųjų norisi tą laiką skirti, tai vieną dieną paprasčiausiai nutrūksta visos tave varžančios grandinės.


Neringa Šiaudikytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Neringa Šiaudikytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Kur būdama LA šiuo metu apsistojate?

Los Andžele visuomet apsistoju Holivude. Daug kas manęs klausia, ar man ten patinka, nes Holivudas – toli gražu ne Beverli Hilso spindinčios gatvės. Bet man ten patogu, netoli mano studija, o ir pats Holivudas labai keičiasi. Tampa labai madinga vieta su populiariais restoranais ir naktiniu gyvenimu. Ko daugiau jaunam žmogui reikia?

Su kokiais prodiuseriais šiuo metu dirbate?

Dirbu su dviem prodiuseriais. Pagrindinis mano muzikos prodiuseris yra australas. Beje, lygiai kaip ir aš palikęs savo šalį, nepabijojęs išeiti iš komforto zonos ir atsiribojęs nuo žvaigždžių prodiuserio statuso gimtinėje. Į Los Andželą jis avyko prieš penkerius metus. Šis žmogus mane supranta. Jis žino, ką reikia išgyventi, norint pakeisti žmonių nuomonę apie tave, stilių, muziką ar statyti viską nuo nulio, ką turbūt šiandien ir jaučiu. Atrodo lyg statyčiau savo karjerą nuo pradžių. Labai keistas jausmas, kai vieną akimirką jauti, jog tau puikiai sekasi, na, o kitą akimirką turi iš naujo įrodyti kas esi. Tubūt daugeliui žmonių apskritai atrodo, jog aš nebedainuoju. Nustojau girtis ir kalbėti apie dalykus, kuriuos planuoju daryti. Supratau, kad man labiau patinka, kai mano darbus pastebi ir pamato, kai jie jau yra padaryti, o ne tada, kai dar kontraktas nepasirašytas – skelbtis pasaulinio lygio žvaigžde. Nesakau, jog palieku Lietuvą ir nebenoriu dainuoti lietuviškai, bet tiesiog šiandien visas jėgas skiriame albumo rašymui, na, o jis netrunka mėnesį, nes Amerikoje žmonės  kitaip įrašinėja dainas, ten jų nekepa kaip blynų.

Neringa Šiaudikytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Neringa Šiaudikytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Jau galėtumėt sakyti, jog suradote komandą, su kuria dirbsite ilgai? Esate kolegos, o gal per trumpą laiką spėjote artimai susibendrauti? Tie žmonės lankėsi Lietuvoje?

Esame ne tik kolegos, bet ir draugai. Dėka jų aš susipažinau su daug talentingų žmonių, pamačiau kitokias vietas, sužinojau tikrai labai daug. Dabar prisimename ir juokiames iš mūsų pirmų susitikimų. Jie sako, jog labai pasikeičiau ir iš glamurinės rytų europos mergaitės tapau tikra LA mergina. Iš tikrųjų taip ir jaučiuosi. Jaučiuosi ten labai gerai, savimi ir atsipalaidavusi. Visada, kai nuvažiuoju ten, pasikraunu tiek energijos viskam, kaskart gaunu tiek žinių, kad norisi tik dirbti, visko imtis ir nepaleist tos emocijos ir to pozityvo. Man smagu, kad jie manimi tiki. Mes visi tikime tuo, ką kartu kuriame. Mes tikrai dirbsime kartu iki kol bus išleistas albumas. Jie kol kas nesilankė Lietuvoje.

Neringa Šiaudikytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Neringa Šiaudikytė / Dainiaus Ščiukos nuotr.

Dažnai tenka amerikiečiams aiškinti, kur yra Lietuva?

Išsilavinusiems žmonėms tikrai nereikia aiškinti, kur yra Lietuva. Galbūt nevisai tiksliai, na bet kad tai Rytų Europa tai tikrai orientuojasi. Aišku, visokių žmonių yra. Galbūt tik man nepasitaikė kvailų ir piktų sutikti. Be to, amerikiečiai tikrai nėra tokie kvaili žmonėms kaip bandoma nupiešti.

Kalifornija tikrai didelių galimybių valstija. Daugumai nepavyksta iš pirmo karto, o jums viskas klojasi puikiai. Kaip jums taip puikiai pavyksta siekti savo svajonės?

Ne kalifornija, o ypatingai Los Andželas yra muzikos ir kino sostinė. Čia gyvena daugiausia muzikos prodiuserių, kūrėjų, čia atvažiuoja visi savo svajones, tapti pasaulinio lygio žvaigždėmis, paversti realybe. Negaliu pasakyti, jog man pasisekė ir jau viskas puikiai susiklostė, bet aš nesigailiu dėl šios galimybės pabandyti. Muzika neturi sienų. Galbūt mano naujus kūrinius pamils ir lietuviai ir bet kurios kitos šalies gyventojai. Todėl kuriame dainas angliškai, jog kuo daugiau žmonių galėtų mūsų muziką išgirsti ir suprasti. Manau, kad vertinti save man tikrai per anksti ir laurų dar neskinu. Džiaugčiausi, jei mano dainas grotų užsienio ar amerikos radijai, tuomet tikrai galvočiau, jog man pavyko. Bet aš žinau, kad Romos per naktį niekas nepastatė, kaip ir Beyonce per naktį netapo žvaigžde. Lėtai, sunkiai bet tikslo link – toks šiandien mano kredo. 

Naujausi straipsniai

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama

GOK klinika

Reklama