Neringa – pirmoji vieta Lietuvoje be vienkartinio plastiko?

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, į kurortą atvykusiems svečiams ir vietos gyventojams dalino iniciatyvos „NE plastiko bangai“ pagamintus daugkartinio plastiko maišelius/Organizatorių nuotr.
Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, į kurortą atvykusiems svečiams ir vietos gyventojams dalino iniciatyvos „NE plastiko bangai“ pagamintus daugkartinio plastiko maišelius/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-08-02 14:37
AA

Mažiau vienkartinio plastiko prekyboje ir paslaugų sektoriuje bei pamažu besikeičiantys vartojimo įpročiai – Kuršių marių regatos metu prasidėjusi iniciatyva „NE plastiko bangai“ įgauna vis didesnį pagreitį.

„Mano asmeniniai lūkesčiai jau viršyti“, – patvirtinta Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, į kurortą atvykusiems svečiams ir vietos gyventojams dalinęs specialiai iniciatyvai „NE plastiko bangai“ pagamintus daugkartinio plastiko maišelius, kuriuos dovanojo įmonė „Bagfactory“.

„Vienkartino plastiko indų jau nevartoja dalis verslo atstovų. Dešimtys tūkstančių vienkartinių plastiko stiklinių būdavo sunaudojama per šventes, o dabar bus užstato sistema. Tai reiškia, kad sumažės iš Neringos išvežamų atliekų skaičiai. Ši iniciatyvą palaiko ir gyventojai, ir svečiai. Darysime viską, kas įmanoma, kad šią savaitę prasidėjusi akcija ne tik nesibaigtų, bet ir apimtų visus kitus ekologinius dalykus“, – pastebi meras D. Jasaitis.

Neringai džiugiomis žiniomis rugpjūtį sutinka ir lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“,  paskelbęs, kad prisijungdamas prie iniciatyvos „NE plastiko bangai“ Kuršių nerijoje nebeprekiaus visais plastikiniais indais, šiaudeliais bei maišeliais. Pirkėjams bus pasiūlytos ekologiškos alternatyvos.

„Būdami socialiai atsakinga įmone, rūpinamės aplinkosauga ir į tai žiūrime, kaip į savo pareigą. Mūsų tikslas – ne tik kalbėti apie plastiko vartojimo mažinimą, bet ir imtis konkrečių veiksmų. Tikimės paskatinti pirkėjus rinktis labiau gamtą tausojančias alternatyvas. O patys dar šiemet siekiame iki 30 proc. sumažinti plastikinių maišelių vartojimą”, –  sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

„Man labai džiugu, kad per buriuotojų bendruomenę atėjusi iniciatyva, kuri ragina keisti savo vartojimo įpročius ir saugoti gamtą nuo taršos plastiku, taip greitai ir lengvai prigijo Neringoje. Tai, kad prie iniciatyvos prisijungė ir tinklas „Maxima“, manau, yra labai didelis žingsnis, rodantis, kad gamta ir mūsų planetos ateitis rūpi ne tik pavieniams žmonėms, tačiau ir didelėms įmonėms bei prekybos tinklams. Tikiuosi, kad „Kuršių marių regatos“ metu Neringoje parodytas pozityvus pavyzdys išjudins ir likusią Lietuvos dalį“, – teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis džiaugiasi, kad iniciatyva prasidėjo būtent Neringoje, Kuršių nerijos nacionaliniame parke, UNESCO saugomoje teritorijoje ir prie jos kviečia prisijungti visas šalies savivaldybes.

„Juk neįsijungus, pavyzdžiui, Panemunės savivaldybėms, mums bus sunku pajusti rezultatus, nes jei į Nemuną ar Nerį vienkartinės šiukšlės kris, jas išnes į Kuršių marias, šiukšlės pasieks Neringą, Šilutę, galų gale per uosto vartus ir Palangą“, – apie būtinybę telkti jėgas mažinant vienkartinio plastiko vartojimą kalba D. Jasaitis.

Iniciatyvos „NE plastiko bangai“ organizatoriai –  Lietuvos buriuotojų sąjunga. N. Nasvyčio teigimu, toks buriuotojų įsitraukimas ir iniciatyvumas – neatsitiktinis. Idėja kilo stebint pasaulio buriuotojų aktyvumą, tvarkant vandenynus ir suprantant gamtos puoselėjimo svarbą.

Iniciatyvos „NE plastiko bangai“ daugkartinių maišelių dalinimas Neringoje (19 nuotr.)
+13