Nerijus Juška: „Buvau princas, dabar esu karalius“

Nerijus Juška su šeima
Nerijus Juška su šeima
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-06-08 10:39
AA

Šį sekmadienį TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė kalbins baleto primarijų Nerijų Jušką – scenos princą, tapusį šeimos karaliumi. Žavinga žmona, du nuostabūs vaikai, kuriuos laidos svečias išpuoselėtame sode moko važinėti dviračiais, kartu su jais šokinėja ant batuto ir skaito knygas, neleis suabejoti, kad šiuose namuose gyvena laimė.

Nors ir karalius, bet šeimai jau pusantrų metų vadovauja ne Nerijus, o jo mažoji dukra – ambicinga, charakterį turinti skorpionė. Mokykloje jis manė, kad ves būdamas 21–erių ir turės du berniukus, juk su jais ir „prie ūkio, ir prie mašinos“. Tačiau savo baleto mokykloje matydamas šimtus mažų balerinų rausvais, pūstais sijonėliais, Nerijus ėmė svajoti apie dukrą. Išsipildė ir ši svajonė.

Pirmagimis sūnus, pasakos laimingi tėvai, yra ramybės įsikūnijimas, „guminis vaikas“, kuris, vos išgirdęs muziką, ima šokti, galbūt bus būsimas baleto primarijus.

Laidos vedėjos K. Rimienės paklaustas, ar jo vaikai šoks baletą, Nerijus neslepia labai norintis, kad jo mažoji šoktų, tačiau nevers savo vaikų sekti jo pėdomis. Tai bus jų pasirinkimas.

Nesustabdomas troškimas šokti

Dabar N. Juškai svarbiausia yra šeima, tad kadaise lydėję nusivylimai dėl traumų ir dėl kitaip, nei jis norėjo, susiklosčiusios karjeros, visiškai jo nebeliūdina. Operacijų, lūžių ant pirštų nesuskaičiuosi, profesionaliame sporte ir balete, anot laidos svečio, traumos neišvengiamos: „visi įsivaizduoja, kad baletas tai labai lengva meno šaka. Tačiau tai ir labai rimtas sportas“.

Tai buvo be galo įdomus, nelengvas etapas, pareikalavęs daug ištvermės ir užsispyrimo, kurio iš baleto primarijaus neatsimsi.

„Gydytojai nuo pat pirmosios traumos man sakė – viskas, pamiršk baletą, o man buvo tik 19 metų, vos atėjęs į teatrą ir dar nespėjęs nė kojų apšilti“, – apie negailestingą gydytojų nuomonę, kurios jis nepaisė, kalba Nerijus.

Gydytojų klausimai, ką toliau darys, nes šokti nebegalės, jam tuomet buvo nesuvokiami. Kai gydytojai sakydavo – viskas, jis nė sekundei nesuabejodavo savimi. Poreikis šokti buvo stipresnis už viską ir jis šoko, nepaisydamas nieko.

Gyvenimo korekcijos

Viena kitą sekančios traumos vis dėlto privertė susimąstyti apie kitą kelią, tad savo vardo baleto mokyklos vizija palaipsniui vis ryškėjo, kol įgavo kūną. Gyvenimas viską sudėliojo į savo vietas. Jau dešimt metų veikiančioje savo įkurtoje baleto mokykloje jis planuoja surinkti berniukų grupę nuo 6 metų, kurie galėtų mokytis baleto visiškai nemokamai. Dabar, pasak jo, berniukų, norinčių šokti baletą, tikrai mažai, juk vis dar gajus mitas, kad baleto užsiėmimuose vaikai tik striksi ir šokinėja, tačiau berniukai šioje baleto mokykloje gaus ir fizinio krūvio, tad tai puiki išeitis norintiems ir sportuoti, ir šokti.

„Nenoriu prisikalbėti, bet gyvenimas dėlioja teisingai: karjera, mokykla, šeima, vėl karjera – mane kviečia šokti įvairiuose miestuose, o mintyse aš jau šoku“, – negaili optimizmo laidos svečias.